Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123
Dolů
Téma: Jak to říct?
#16928
Jak to říct? Před 10 rok, 2 měsíce  
Ahoj, jsem pár měsíců vdaná, mám krásnou rodinu a hodného muže. Bohužel jsem po jeho boku začala pít. Večer na něj bývám protivná, ale ráno si nic nepamatuji . . . Muž kupodivu zatím nic nepoznal a mé nepříjemné nálady přičítá rodinný starostem. Množí se hádky, už jesm oslovila poradnu, ale mám to říci i jemu? Asi by si zasloužil pravdu, občas na něj bývám ošklivá, ale bojím se jeho reakce
Petra

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16938
Re: Jak to říct? Před 10 rok, 2 měsíce  
Nechapu ??? Samozrejmne ze mu to rekni .Kdo jiny by to mnel vedet nez tvuj partner clovek ktery by ti mnel pomoct a o ktereho by ses mela oprit kdyz to potrebujes.S pis mne zaazila veta ,,Po jeho boku sem zacala pit " Tam mi neco zavani
Milos

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16944
Re: Jak to říct? Před 10 rok, 2 měsíce  
Trochu doufám, že mi pomůžou v poradně a že nebudu muset s pravdou ven K alkoholu jsem měla samozřejmě pozitivní vztah vždy, s mužem jsme týdne vypili spolu třeba 3 lahvičky vína, na dovolené u společných večeří láhev denně.
On měl dost citově nevyřešený vztah se svou bývalou ženou a já deprese zaháněla flaškou. Až jsem se dopracovala tam, kde jsem nyní
Petra

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16965
Re: Jak to říct? Před 10 rok, 2 měsíce  
Petro,pití deprese prohlubuje.Přestat s pitím znamená pro tebe nástup těch depresí,které jsi měla předtím,než jsi začala léčit alkoholem.Manželovi řekni pravdu,nemáš se za co stydět.Alkoholismus je kvalifikován jako nemoc.JAKO NÉVYLÉČITELNÁ NEMOC-proto je důležité zachovávat abstinenci.Na poradně řekni pravdu.Celou pravdu!Jsi ve varovné fázi-už máš okénka,kdy si nic nepamatuješ.Po této fázi nastupuje fáze rozhodná,která tě zařadí nezvratně mezi alkoholiky,lidi závislé!mĚLA BY JSI VYHLEDAT PSYCHIATRA A SVÉ PŮVODNÍ DEPRESE ZAČÍT ŘEŠIT LÉČENÍM.Jinak ti hrozí,že spadneš do začarovaného kruhu a můžeš se upít.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16973
Re: Jak to říct? Před 10 rok, 2 měsíce  
Děkuji, máš pravdu, jen se strašně bojím, stydím a zároveň i zlobím, proč ktomu muselo dojít Vždyť kdo by chtěl žít s alkoholičkou, kdo by s ní chtěl vychovávat děti? Brali jsme se v říjnu, měla bych být šťastná novomanželka a ne alkoholička v depresi Do poradny jdu příší týden, už aby to bylo.
Petra

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16984
Re: Jak to říct? Před 10 rok, 2 měsíce  
Nevím jestli je nejrozumější se s tím každému svěřovat..to bych nedělal.Kdo to ví nebo tuší, s tím už se nic dělat nedá, ale opatrně s pravdou, ne každý to chápe jako nemoc !
petrch

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16986
Re: Jak to říct? Před 10 rok, 2 měsíce  
Manželovi to tvé pití neuniklo.Jen dělala slepého brouka.Sám zřejmě nevěděl co má dělat,jak se má zachovat.Jste spolu krátce a jsou věci,které se musíte oba naučit.Sdílení a upřímnosti.Odborníkům pravdu řekni,aby ti mohli doopravdy pomoct a aby jejich pomoc byla pro tebe účinná.Jak s tím,že máš tento problém naložíš u ostatních lidí?Záleží jen na tobě.Když řekneš pravdu jsi více chráněná.Ale musíš počítat s tím,že bohužel naše společnost má i soudce a odsuzující nekompromisní lidi.Ne jen ty,kteří si váží pravdy-at´už je jakákoliv.Pora´d se s manželem,budeš potřebovat jeho podporu.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16997
Re: Jak to říct? Před 10 rok, 2 měsíce  
Ahoj Jano, máš naprostou pravdu. Není možné, že by mohl nevidět Někdy se v noci probudím a přemýšlím, co jsem zase vyvedla a říkám si, že to je už fakt konec. Pak mi do práce přijde sms: dobré ráno miláčku atd. Je to strašné, ubližuji sobě, teď ublížím i jemu. Poslední dobou si svůj problém uvědomuji čím dál tím víc a vím, že už musím hnout zadkem a něco s tím udělat. Včera jsem se zase připila a ani nevím, jak jsme šli spát. Tento víkend se mu to pokusím říct, drž mi palce ( Jinak nikomu jinému neřeknu nic, děti se to nesmí nikdy dozvědět a lidi jsou někdy zlí. Jak jsi na tom ty, smím-li se zeptat?
Petra

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17010
Re: Jak to říct? Před 10 rok, 2 měsíce  
Ahoj Petro,
manžel to ví a děti jsou velmi všímavé. Jsi zřejmě ve fázi, kdy přepíjíš depresi a abstinenční příznaky dalším alkoholem.
Myslím, že to sama nezvládneš. Určitě navštiv nějakého odborníka.
Deprese se dají léčit. V dnešní době je již celá řada přípravků,
které se dají brát dlouhodobě bez rizika závislosti. Existují i výborní psychologové - jen je potřeba je najít.
Rozhodni se udělat za alkoholem tlustou čáru co nejdřív.
Možná to půjde lehčeji než si myslíš, možná si projdeš očistcem,
možná se to napoprvé nevydaří,
Ale stojí za to nepít. A Ty máš velmi milujícího manžela a to je obrovské plus. Zkus mu dát třeba nahlédnout na tyto stránky.
Je důležité, když Tvoji blízcí pochopí, že nepiješ proto, že jsi slabá, ale proto, že jsi nemocná.
Držím palce. Alena
alena
Senior Boarder
Příspěvky: 50
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17013
Re: Jak to říct? Před 10 rok, 2 měsíce  
A nakonec zjistíš, že nejvíce depresí máš ze svého pití.Přestaň, uvidíš.Přeji ti klid.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter