Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Z alkoholika opět "běžný" konzument alkoholu?
#17612
Z alkoholika opět "běžný" konzument alkoholu? Před 10 rok, 1 měsíc  
Dobrý den. Dle vašich skutečností, je možné dostat se ze stavu alkoholismu zpět k tomu, že je člověk schopen pít alkohol "normálně"? Nebo je jediné řešení vzdát se alkoholu naprosto a natrvalo?
Helena
Fresh Boarder
Příspěvky: 1
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17613
Re: Z alkoholika opět "běžný" konzument alkoholu? Před 10 rok, 1 měsíc  
Podle poznatků dosavatní lékařské vědy to možné není
petrch

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17614
Re: Z alkoholika opět "běžný" konzument alkoholu? Před 10 rok, 1 měsíc  
A není to možné ani v praxi, to by neumíralo tolik lidí, kdyby se dalo pít po léčbě kontrolovaně.
Lanička
Senior Boarder
Příspěvky: 79
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17616
Re: Z alkoholika opět "běžný" konzument alkoholu? Před 10 rok, 1 měsíc  
Znám pár lidí co se o to pokusilo a všichni po nějaké době skončily opět v léčebně. Vlastně všichni ne, jeden umřel.
Karel Preisler
preisler-karel@seznam.cz
Gold Boarder
Příspěvky: 163
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Brno, Jubilejní 23 62000 Narozeniny: 05/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17631
Re: Z alkoholika opět "běžný" konzument alkoholu? Před 10 rok, 1 měsíc  
Asi jako cukrovka...jakmile se projeví už prostě je nadoživotí....,ale může se s ní žít a stejně tak je to s nemocí alkoholismu u které je nejdůležitější naprostá abstinence...
Standa
Gold Boarder
Příspěvky: 265
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
standa_t.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17644
Re: Z alkoholika opět "běžný" konzument alkoholu? Před 10 rok, 1 měsíc  
Heleno,nikde jsem tu nečetla,že je cesta zpět ke kontrolovanému pití,jestliže už propukla závislost na alkoholu.TOTO JE JEN VE TVÉ HLAVĚ-NIKOLIV TADY NA FORU V ŽÁDNÉM Z PŘÍSPĚVKŮ.Navíc se zde bavíme o SMRTELNÉ NEMOCI,KTEROU ALKOHOLISMUS JE.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17651
Re: Z alkoholika opět "běžný" konzument alkoholu? Před 10 rok, 1 měsíc  
Po roce jsem si přečetla celý vlákno "Lze přestat pít bez pomoci?". Ze svých zkušeností a z příspěvků usuzuji, že problém není alkohol jako takový, ale to že lidé jsou prostě nešťastní, dokonce si dovoluju tvrdit, že jsme se dotkli duchovní podstaty lidského bytí. Jasně že to zní povzneseně a zprofanovaně, ale všichni, co sem píšou, mimoděk řeší život, existenci jako takovou. Pro mne je nejhorší nuda a každodenní nudná rutina. Jsme tu kvůli tomu? Jak to někomu může stačit, být naprogramovaný robotek? Ten pocit, když si dáte první a druhou sklenici je prozření. Je to uvědomění si přítomnosti a života. Pak už ne, pak ten pocit už nedohoníte, ale vy chcete, chcete bejt v tom vědomí (uvědomění), chcete se vymanit z všednosti obyčejnýho dne, vyplněnýho jen nezáživnými šedivými povinnostmi. Proto nepijou jen trosky, ale i lidi, který "by měli bejt v pohodě", přestože mají údajně všechno, co tahle společnost nabízí a vyžaduje a "MĚLI by být šťastní". Proč nejste šťastní, když máte skvělé manžele, děti (rodinu), práci, peníze (?)... co proboha řešíte? To není nemoc a ještě ke všemu zděděná. Můj táta chlastal a moje mamka mu neřekla jinak, než notorik. Dalo by se předpokládat, že na svůj životní styl dojede, ale světe div se, přežil všechny svoje sourozence, kteří "žili zdravěji". A posledních 15 let nechlastal, dal si jen když byla příležitost a třeba jen malý pivo. Jak je možný, že to zvládl? Jak je možný, že já jsem přestala pít litry alkoholu ze dne na den? Protože nejde o nemoc a závislost, jak tu mnozí popisujou. Protože ve skutečnosti jde o prázdnotu v duši. Proto, když jsem přestala chlastat, začala jsem jíst čokoládu po kilech, nakupovat oblečení a bejt fakt v prdeli, protože jsem si uvědomila, PROČ JSEM VLASTNĚ NEŠŤASTNÁ A CO MI CHYBÍ. Když nepiju tak se to všechno projeví v nezkalené podobě. A teď s tim teprve můžu pracovat, ne bojovat. A to je důležité - NEBOJOVAT. Něco Vám to o Vás chce říct, jako každá "nemoc", když jste k sobě slepí a hluší. Ale není to strašně pracný boj (to každého vystraší!!!!!!!!), pouze info o tom, že nejste šťastní.
Pro Líbu: asi to myslíte dobře, ale působíte jako otravná soudružka učitelka. To co pomohlo Vám, vynucujete u všech ostatních. Pochopení je někdy víc než rádoby univerzální příkaz.
Lucie

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17655
Re: Z alkoholika opět "běžný" konzument alkoholu? Před 10 rok, 1 měsíc  
Zdravím Lucie. Dnes je to přesně dva roky, co jsem se vrátil z léčení. Nevím jestli jsem poslední dva roky s alkoholem bojoval, nebo pracoval, ale pro mě je důležité, že abstinuji. Se spoustou toho, co jsi napsala souhlasím. O genetice jsme tady tento týden dost diskutovali, ale v čem si myslím že se asi mýlíš je to, že závislost na alkoholu není nemoc. Po dobu léčení mají pacienti vystavenu neschopenku s diagnózou F10 - Poruchy duševní a poruchy chování způsobené užíváním alkoholu. Tak leda že by se mýlili doktoři a ministerstvo zdravotnictví. Já s Tebou souhlasím hlavně v tom, že je to nemoc především duše, srdíčka, hlavy. Dost se o tom diskutuje v kategorii "Snažím se abstinovat" v tématu "Chci se stát abstinentem". Je tam cca 700 příspěvků a já jsem od tam dost odnesl. No a k Líbě. Já jsem na těchto stránkách zaregistrován od 17.2.2013 ale čtu je již od ukončení léčby. Je jasné, že ne s každým názorem souhlasím a také jsem tady kdysi napsal, že se mi příspěvky od Líby zdají jako náborářská činnost pro AA. Když jsem si ale přečetl její příspěvky několikrát, pochopil jsem, že to myslí jenom dobře a těm komu jsou její rady adresovány opravdu moc jiných možností nemají. Mimochodem Líba většinou i ty druhé možnosti zmiňuje. Nevím koho budu citovat, ale někdo tu napsal: "Mám ráda ty strohé a výstižné příspěvky od Líby" a já s tím souhlasím. Dost o Líbě. Na závěr jen tolik. Já jsem si zařídil život tak, že nevím co je nuda a naučil jsem se, jak píšeš ve svém příspěvku, vymanit z všednosti obyčejnýho dne, vyplněnýho jen nezáživnými šedivými povinnostmi bez pomoci alkoholu a všem přeji, aby se to povedlo i jim. Hezkou neděli všem.
Karel Preisler
preisler-karel@seznam.cz
Gold Boarder
Příspěvky: 163
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Brno, Jubilejní 23 62000 Narozeniny: 05/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17657
Re: Z alkoholika opět "běžný" konzument alkoholu? Před 10 rok, 1 měsíc  
Je skvělé, když se někdo vymaní ze spáru alkoholu sám a ze dne na den. Je milé o tom sem napsat, ale už si nejsem jistá, zda je vhodné zpochybňovat něco, co pomohlo miliónům lidí na celém světě a to je léčba - psychiatři, psychologové, AA. Možná by ti prospělo, si o této nemoci něco nastudovat "Pak už ne, pak ten pocit už nedohoníte, ale vy chcete, chcete bejt v tom vědomí (uvědomění), chcete se vymanit z všednosti obyčejnýho dne, vyplněnýho jen nezáživnými šedivými povinnostmi. Proto nepijou jen trosky, ale i lidi, který "by měli bejt v pohodě", přestože mají údajně všechno, co tahle společnost nabízí a vyžaduje a "MĚLI by být šťastní". Proč nejste šťastní, když máte skvělé manžele, děti (rodinu), práci, peníze (?)... co proboha řešíte? To není nemoc a ještě ke všemu zděděná" a odpovědět si, proč je stanovena diagnóza a proč se touto nemocí zabývají lékaři.
Tady si pomáháme, každý má jinou cestu, nejsme zaškatulkovaní. A Líba, nazvi si ji, jak chceš, pomohla a pomáhá spoustě lidem a drží se toho, co je nejjednodušší a nejpřístupnější pro většinu nemocných a co funguje na celém světě.
Přeji všem krásnou slunečnou neděli.
Lanička
Senior Boarder
Příspěvky: 79
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17658
Re: Z alkoholika opět "běžný" konzument alkoholu? Před 10 rok, 1 měsíc  
"Chytrá" Lucie mně rozveselila! Neví nic o alkoholismu, ubližuje, ne mně, ale ostatním, co chtějí přestat pít.Několikrát jsem tady psala, že mohu doporučit jen to, co mám vyzkoušené, ověřené.A díky za zastání.Kájo, blahopřeji.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter