Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123
Dolů
Téma: Recidiva
#18229
Recidiva Před 10 rok, 1 měsíc  
Tak jsem skoro po 4 mesicich abstinence zazil recidivu:) ale nejednalo se o zadnou pijatiku ale o pivni zazitek spojeny s navstevou nekolika Prazskych pivnic. Bylo to kontrolovane piti a ja nemam zadne vycitky s toho ze jsem porusil prisnou abstinenci:) tak treba nemusi byt dozivotni abstinence jedine reseni:) (ono asi take zalezi na tom kam az to nechal kazdy dojit)
Dobby

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18231
Re: Recidiva Před 10 rok, 1 měsíc  
PŘÁLA BYCH TI,ABY TO KONTROLOVANÉ PITÍ VYDRŽELO-NO U ZÁVISLOSTI TO NELZE UDRŽET DLOUHO.DŘÍVE, NEBO POZDĚJI PŘIJDE NEKONTROLOVATELNÉ PITÍ.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18236
Re: Recidiva Před 10 rok, 1 měsíc  
Jsem zvědavá, co budeš tvrdit za měsíc, když budeš takto experimentovat.Věř, že ten alkohol je silnější, než ty.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18240
Re: Recidiva Před 10 rok, 1 měsíc  
TO UŽ JE MARNÉ VYSVĚTLOVAT.uŽ JE TU TOUHA ZKUSIT,VYZKOUŠET A POTVRDIT SI.ZVÍTĚZILA TVRDOHLAVOST A UMÍNĚNOST-STEJNĚ JAKO PŘED 3ROKY U MNE.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18246
Re: Recidiva Před 10 rok, 1 měsíc  
Doživotní abstinence rozhodně není jediné řešení ale asi řešení nejspolehlivější a ověřené. Přál bych ti aby si měl chlast pod kontrolou ale on spíš bude mít pod kontrolou tebe. Časem začneš asi bohužel posouvat hranice napřed 2,potom 3 pak 8 piv ale o nic nejde ne, pořád to mám přece pod kontrolou ? Až pozdě si většinou uvědomí že pod kontrolou má chlast je..
Jan

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18264
Re: Recidiva Před 10 rok, 1 měsíc  
No Dobby stejně si psal minulí týden nějak že to plánuješ, dá se to čekat, navíc jsi mladý a představa doživotní abstinence může být i dost depresivní. Jde jen o to jak ji člověk začne chápat.
Beru jako vítězství, nad vším a nad všema. Alkoholové opojení je stejně jen iluze že to dává štěstí, a o to jde. Pochopit co tě dělá opravdu šťastným, pokud je to chlast - máš hooodně velký problém. Pokud ti jde o to že ostatní pijí a ty jako - Nemůžeš -najdi si k tomu nějaký postoj.
Uvědom si že když začneš zvládat věci bez alkoholu, budeš silnější a sebevědomější, je jen otázka času kdy si na tento postoj zvykneš. Pokud "kontrolované" pití nezvládneš - a skončí to až padneš. Pojedeš opět od začátku. Avšak recidivi jsou k tomu asi nezbytné.
Jsem nesmírně šťastná že mi moje tříletá práce začíná přinášet ovoce, a v duši cítím že začínám být svobodná. Díky Vám, díky vytrvalosti a nevzdávání se, díky duchovním učitelům a panu Duškovi
Když už spadneme na to dno, je důležité vstát a o to víc se snažit vymanit ze spárů závislosti ať už je jakákoliv. Čím méně tím více svobody v srdci, zloby, závisti, zášti, netolerance, to vše zmizí. Ale musíme jít...a nevzdávat se, NIKDY.
Pavla 7

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18422
Re: Recidiva Před 10 rok  
Re: Recidiva Před 6 dnů, 14 hodin
Doživotní abstinence rozhodně není jediné řešení ale asi řešení nejspolehlivější a ověřené...
Já osobně si myslím, že doživotní abstinence rozhodně jediné řešení je. U mě jsem o tom přesvědčený. Buď budu abstinovat, nebo chlastat. Jinak to nevidím.
Karel Preisler
preisler-karel@seznam.cz
Gold Boarder
Příspěvky: 163
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Brno, Jubilejní 23 62000 Narozeniny: 05/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18423
Re: Recidiva Před 10 rok  
Jde jen o to jak ji člověk začne chápat.
Beru jako vítězství, nad vším a nad všema. Alkoholové opojení je stejně jen iluze že to dává štěstí, a o to jde. Pochopit co tě dělá opravdu šťastným,

Mooooc pěkně napsáno. Pořád jsem si namlouval, že jsem nejšťastnější někde v klubu obklopen "kamarády" a krásnými slečnami...Hovno. Teď si zalezu u rybníku do rákosí, nahodím pruty, koukám po okolí, tam proletí ledňáček, tam se šplouchne kapřík, když se nic neděje vytáhnu Hrabala a je mi OPRAVDU fajn. No a když se ke mně ještě přidá moje Peťka...
Karel Preisler
preisler-karel@seznam.cz
Gold Boarder
Příspěvky: 163
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Brno, Jubilejní 23 62000 Narozeniny: 05/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18424
Re: Recidiva Před 10 rok  
Tak, tak, Kájo,tamto bylo umělé štěstí, nyní si ho užíváš naplno a přitom stačí málo, co?Já se recidivy bojím, nevím, jestli bych chtěla pak znovu začínat.Asi by mně nestačila síla.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18425
Re: Recidiva Před 10 rok  
Museli by jsme tu sílu najít! Na začátku léčby jsem lidmi, kteří byli na opakované léčbě pohrdal, ale teď je obdivuji. Nepočítám samozřejmě ty, kteří se jdou na zimu ohřát. Musí to být pecka, taky bych to nechtěl zažít. Už jsem to tu psal, ale věta "Recidíva patří k léčbě" mě zvedala ze židle. Díky ní jsem se taky naučil přijímat názory druhých s přiměřenou dávkou pokory a uvědomil si, že to že má někdo na určitou věc odlišný názor jako já ještě neznamená, že mi ten druhý chce ublížit, nebo se nade mne povyšovat, ale po 40letech jsem si připustil, že taky může mít pravdu . Hrůza co já byl za debila.
Karel Preisler
preisler-karel@seznam.cz
Gold Boarder
Příspěvky: 163
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Brno, Jubilejní 23 62000 Narozeniny: 05/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter