Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Problém s alkoholem?
#21271
Problém s alkoholem? Před 9 rok, 8 měsíce  
Všechny zdravím,
je mi 29 let a minulý týden mi moje přítelkyně řekla, že se její taťka s ní o mně bavil a oba mají pocit, že poslední dobou hodně piju. Samozřejmě moje první reakce byla, že jsem se urazil, ale jak jsem nad tím postupem času tak přemýšlel, říkal jsem si, že na tom asi opravdu něco je. Piju "jen" o víkendu (pá-ne) a většinou vypiji za večer 2 litry vína (piju to jako střik půl na půl s vodou), ale přitom když se pije pivo (které mimojiné moc nepiji), tak jich vypiju max. 6. Poslední dobou se mi začíná stávat, že si nepamatuji co se večer předtím stalo, ale často stačí naznačit a vše se mi vybaví. Naštěstí nemám "blbé" opice, nejsem agresivní, jen trošku víc mluvim. Když jsem se začal zajímat o problémy s alkoholem na internetu a byl jsem k sobě upřímný, vyšlo mi z toho, že evidentně mám problém s alkoholem, ačkoliv si ho nepřipouštím. Co vy na to, je potřeba to řešit? Všem moc díky.
Jirka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#21272
Re: Problém s alkoholem? Před 9 rok, 8 měsíce  
Jirko, to bys měl vědět nejlépe Ty sám a Tvoji nejbližší.Ty sám se nevidíš, jak vypadáš, co děláš, jako opilý.Zbytečně Ti to asi neříkají.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#21273
Re: Problém s alkoholem? Před 9 rok, 8 měsíce  
Evidentně problém máš.Nechceš si ho připustit,přijmout.Stejně jako všichni závislí jsou neochotní si toto přiznat,ztotožnit se s tím vnitřně,aby mohli přestat úplně pít.Vzdát se alkoholu-včas!Dokud to ještě jde!Později je to problém,a když se nepodaří v této fázi vyhledat pomoc?Tak už to je jen zázrak,pokud z toho vůbec vyvázne.Taková je realita.Máš možnost volby.Rozhodni se co chceš.Co jsi proto ochotný udělat.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#21274
Re: Problém s alkoholem? Před 9 rok, 8 měsíce  
Jirko, problém vyloženě mít ještě nemusíš, ale rozhodně máš vytvořený silný návyk. A srovnávání množství není podstatné, pila jsem podobně jako ty, vinné střiky (těch jsem vypila víc) a piva míň, protože mě utlumovalo.
Důležité je, jaký ty sám máš k alkoholu vztah, těšíš se na něj na konci týdne, dovedeš si bez něj představit víkend?
dejna
Junior Boarder
Příspěvky: 34
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#21817
Re: Problém s alkoholem? Před 9 rok, 7 měsíce  
Souhlasím s komentářem výše, že je jedná o silný návyk. Pokud nemáš nutkání pít v týdnu nebo případně když jsi sám, nemyslím si, že bys byl alkoholik. Lze to brát například jako kouření - je to škodlivé a z dlouhodobého hlediska to může mít i jisté zdravotní následky.

Přeji pěknou neděli a hodně zdaru

S pozdravem
Pavla, blogerka na portálu Porta-book.cz
Pavla

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#21821
Re: Problém s alkoholem? Před 9 rok, 7 měsíce  
Může být kvartální alkoholik, takže pozor!!!!!
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22278
Re: Problém s alkoholem? Před 9 rok, 7 měsíce  
Tak jsem taky začínal. Napřed jen víkendy, pak někdy i v tejdnu, pak nutně každej den, ale žačínal pít až od určitý hodiny, napřed 5 večer, potom 4 a dneska už prostě piju kdykoliv se dá.
kája

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22280
Re: Problém s alkoholem? Před 9 rok, 7 měsíce  
Kájo,chceš s tím něco dělat?Je to bohužel klasika nenápadný přechod z kvatrálu.Potřeba pít se stává nenápadně součástí života.Když náhodou nepiješ,tak jsi nervozní,nerudný,je ti zle,myslíš na to až si dáš opět.Nevidíš,že trpíš abstinenčními příznaky,že tě alkohol ovládá když piješ,nebo nepiješ.Málokdo si vůbec uvědomuje,že už má vypracovanou velice těžkou závislost.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22282
Re: Problém s alkoholem? Před 9 rok, 7 měsíce  
Taky jsem nevěděla jak z toho ven,jestli řešit každý den kde vzít na flašku,co s blbou náladou,neschopnost se soustředit.Pak vždycky zvítězil chlast,dokonce jsem byla jít schopna s chlapem,který mě koupil lahev,tak hluboko jsem klesla.Kolikrát jsem i v noci nepřišla domů,dala jsem přednost těm,co pili se mnou,cítila jsem se tak dobře,bezstarostně....a zatím doma měli strach.co zase vyvádím a kde jsem.Tvrdila jsem,že nikomu nic nedělám,nikomu neubližuju,ale vážení to je omyl...kolikbezesných nocí měl syn,kterému se vysmívali,že jeho máma strašně chlastá.Málo kdo vám řekne do očí,prosím tě co to vyvádíš?,dělej se sebou něco...a tak to jde dál,do té doby,než sami zjistíte,že něco vpořádku není,že máte velký problém.Pravdivé přiznání alkoholika.A teď je ten moment,jestli s tím chcete něco dělat,nebo nechcete.Spadnout na ddno,může každý,ale v momentě přiznání,je to jen vaše volba,co s tím hodláte dělat.
Zvládla jsem to,ale visí to pořád nade mnou a dneska po šesti letech abstinence se stále stydím za dobu,kterou jsem mohla prožít úplně jinak,bez velkých změn nálad a třesoucích se rukou,stydím se za to jak moc jsem ubližovala těm,kteří mě mají dodnes rádi a řeknou ,že jsou na mě pyšní,že jsem to dokázala,ale nemyslete si,nemám vyhráno,s alkoholem se bojuje stále,i pouhé myšlenky jsou nebezpečné.....
přeju všem sílu do boje,je to jen a jen vaše volba
abstinující alkoholička Evelína
Evelína

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22284
Re: Problém s alkoholem? Před 9 rok, 7 měsíce  
Evelino,chce to čas.Minulost nikdo z nás nezmění.Je zbytečné se tím trápit.Je to součást naší nemoci,kterou se alkoholismus a jiné závislosti projevují.Odpustit sama sobě,je mnohem těžší,než odpustit jiným.Ovšem ty ses poučila,dokázala změnit,věřím,že zvládneš i své odpuštění sama sobě.Začít žít přítomností,poučena minulostí,ze které můžeš čerpat z vlastních zkušeností.Radovat a těšit se z každé chvíle,kterou máš možnost prožít-ne proživořit,tak,jak tomu bylo dřív.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter