Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234
Dolů
Téma: Už jsem v koncích. Jsem alkoholik.
#2232
Už jsem v koncích. Jsem alkoholik. Před 13 rok, 6 měsíce  
Dobrý den potřebovala bych pomoc, poradit. Je mi 26 let a jsem alkoholik. Piju od 14 let kdy jsem začala s kamarády chodit do hospody. Nejhorší je, že pokud se opiju tak si druhý den komplet nic nepamatuju okno jak výkladní skříň a to mám po celou dobu co piji. Nejsou to výpadky paměti kdy člověk si nepamatuje některé úryvky, ale já si nepamatuju vůbec nic.Už nevím jak dál. Pracovně jsem na tom vcelku dobře, ale pomalu mi to i v této oblasti komplikuje život. Vím, že potřebuji pomoc, ale nevím na koho se mám obrátit.
Lenka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2233
Re: Už jsem v koncích. Jsem alkoholik. Před 13 rok, 6 měsíce  
Leni, zajdi na nejbližší Anonymní alkoholiky, jistě poblíž Tvého bydliště nějaká skupina je.Tam Ti poradí kterého lékaře, kam na antabus, jak ho oni berou, bydlí tam, ví, co je nejlepší.Co funguje.Což doporučuji všem , co si myslí, že mají problém s pitím.Většina z nich už abstinují, ví, kde kdo je nejlepší, poradí rádi , většinou dobře.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2234
Re: Už jsem v koncích. Jsem alkoholik. Před 13 rok, 6 měsíce  
Ahoj díky moc za info já myslím, že by mi možná stačila pomoc psychologa. Hrozně by mě zajímalo jak je možné, že si nic nepamatuju a to i v době kdy jsem alkoholik rozhodně nebyla, ale napila jsem se a nepamatovala jsem si nic.
Lenka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2236
Re: Už jsem v koncích. Jsem alkoholik. Před 13 rok, 6 měsíce  
A Tobě Leni, napíšu téměř totéž co Libušce...
Dnes mě doprovázela maminka k doktorovi, neboť mě samotného nechtěla, (spíš už nemohla pustit)
Velice si cením komunikace se všemi na webu děkuju za příspěvky.
Dnes jsem si totiž přečetl ten téměř nahoře...
Nejdříve "maminka je alkoholička" a teď... ani se mi to nechce psát. Maminku máme všichni jen jednu. Milujeme ji v jakékoli podobě. Je to hrozné, potkat se s takovou skutečností.
Jsem velmi rád, že jsem tento web objevil. Dodává mi sílu.
I kdyby zachránil jen jednoho z nás, mělo to smysl...
Tak a teď k dnešku. Doktorka mi doporučila psychiatra, kterého prý můžu navštívit už v pondělí mezi 9.00 a 10.00. Jsem vděčný, za tak rychlou pomoc. V telefonu jsme hovořili o léčebně v Jihlavě.
Byl jsem před 8 lety v Nechanicích. Léčba se zdála úspěšná, ale po 4 letech jsem začal recidivovat.
Jedno max. dvě piva po dobu třech let...
Už asi víš, co pak jednou následovalo.
Chci to NAFURT NAPOŘÁD!!! NE NA ČTYŘI ROKY!!!
Takže bych Ti rád prozradil, že vy všichni a tento web mi otevřel opět oči. Chci to. Chci nepít do konce života...
A pokud to dokázali ostatní, tak se to SAKRA NÁM POVEDE TAKY!!!

Jirka
Jirka
Junior Boarder
Příspěvky: 22
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2245
Re: Už jsem v koncích. Jsem alkoholik. Před 13 rok, 6 měsíce  
Jirko, to nafurt jistě platí!Jdi do léčebny, každopádně tam budeš chráněný před alkoholem, a budeš mít čas si udělat v hlavě pořádek, co od života chceš.Už něco málo víš o abstinenci, vydržel jsi.Jenže asi byla chyba, že jsi nikam nechodil, dál, na AA, nedoléčoval se.V Jihlavě poznáš áčkaře, chodí do léčebny, tak je očuchej, poznej, pochop.Bude dobře, jen neusínej na vavřínech, dnes už jsi OK, ale vydrž, jdi se léčit.Budeš frajer, děláš si to pro sebe, ještě se budeš smát a radovat ze života, najdeš klid na duši, štěstíčko, upřímně Ti to přeju!
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2246
Re: Už jsem v koncích. Jsem alkoholik. Před 13 rok, 6 měsíce  
Jasně, že na furt Libko... a to i s doléčováním.
Po léčení chci změnit prostředí, chci nahradit své přátele z mokré čtvrti lidma, kteří nepijou a mají svět rádi.
Uvažoval jsem i o tom, že nechám finance financema, ať se banky třeba po.... K čemu jim budu, když to nebudu schopen vrátit?
Navíc v léčebně snad prý existují jistí kurátoři, kteří mají mou plnou moc a dokážo tyhle veci zařídit.
Je to tak? Děkuju za odpověď.
Jirka
Jirka
Junior Boarder
Příspěvky: 22
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2249
Re: Už jsem v koncích. Jsem alkoholik. Před 13 rok, 6 měsíce  
Dobrý den Jirko,
v léčebně kurátoři nejsou - ti Vám jenom mohou jaksi zprostředkovat léčbu, plus se všemi dodatkovými službami za předpokladu, jestliže by Vám hrozilo, a to, bezprostředně sociální vyloučení. V léčebnách fungují sociální pracovníci - v Jihlavě jedna sociální pracovnice, která má popřípadě na starosti zprostředkování se sociálním kurátorem. Ale jen v případě, že jste sociální případ. To znamená: Bez takového příjmu, že nejste schopen si případné právní služby hradit sám. A toho nejsou schopni lidé, kteří jsou na sociálních dávkách.
Já netuším, jak si vedete v platebním styku s bankami. Ale bylo by dobré písemné oznámení bankám, v jaké momentální situaci se nacházíte, že jdete do léčebny a tím pádem Vaše platební schopnost bude nulová.
Právník bere průměrnou taxu za služby +- stovku za deset minut. Za deset minut je dobrý právník sdělit naprosto přesné informace, které se týkají doporučení, jakých byste se měl držet...
V opačném případě, bohužel není pravda Vaše tvrzení: Ať se banky po... Bohužel pro Vás se může stát, že se po.... Vy sám, až banky naúčtují penále, popřípadě (zcela jistě co nejdříve) prodají Vaše pohledávky exekutorské společnosti, jejich právníci si účtují ne stovku, ale tisícovku za deset minut...
Může se Vám stát Jiří, že se nadchnete pro abstinenci, řeknete si, dobře, budu žít zcela jiný nový slušný život. A pak Vám přijde třeba výpověď z práce, přijdou dopisy od bank, od exekutorů a vy budete šílet pod hrozným tlakem, co zaplatit dříve. Může se stát, že pod tím tlakem prostě tu situaci nezvládnete a pak už může být jen vír alkoholové a dluhové pasti, ze které je občas velmi těžké utéci..
Dobře Vám radím, napište písemné sdělení zákaznickému oddělení té konkrétní banky. Za prvé to bude svědčit o Vaší solventnosti a za druhé se můžete zachránit. Dopis budete psát pár minut - doporučuji poslat doporučeně (plus kopii neschopenky a kopii lékařského doporučení) - a co je pár minut proti mnoha měsícům nervů a stresů. Jde jenom o sdělení a žádost o zakonzervování stávajícího stavu, aby nevznikaly další dluhy. Pracuji v bance a nechtějte vědět, kolik denně držím dokumentů od exekutorů, někdy je mi z toho blbě. Je mi těch lidí strašně líto. Proto Vás moc prosím, jestli máte v úmyslu začít nový život, začněte ho se vším všudy, začněte ho tím, že než ho opravdu začnete, připravíte si pro snadnější začátek čistou půdu pod nohama.
Jestli to napíšete, tak Vám milý Jiří zde veřejně přesně popíši fungování Jihlavské protialkoholní léčebny i s dobrými radami, abyste nebyl překvapený a věděl, do čeho jdete. Jen pro začátek - Jihlava je exkluzivní léčebna pro lidi, kteří nesnáší uzavřené oddělení, je založená na motivaci a je tedy strašně snadné být vyhozen a to bez pardonu..Jsou tam krásné a hodné sestřičky, ale i zajímavý řád.
Radka
Radka1
Gold Boarder
Příspěvky: 162
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2250
Re: Už jsem v koncích. Jsem alkoholik. Před 13 rok, 6 měsíce  
Radko,
to co jste popsala v poslední zprávě mám úmyslu již od minulého týdne. Bohužel jsem nebyl ve stavu tyto záležitosti dořešit.
Velice Vám děkuji za radu. Určitě je lepší tyto problémy řešit předem. Mám již připravené dopisy určené dvou bankám. Bohužel zatím nevím, jak se k mému případu postaví. Budu mít totiž jen "slabou" nechopenku, díky agentuře, která si mne pro práci najala.
Příští týden začnu tedy, samozřejmě až po vyřešení data nástupu mé léčby s psychiatrem, dávat do kupy mé resty s bankami.
Je to složité, ale člověk se k tomu musí postavit čelem, že?
Pokud je ve Vašich silách popsat mi průběh léčby v Jihlavě, budu Vám moc vděčný.
Předem děkuji Jirka
Jirka
Junior Boarder
Příspěvky: 22
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2251
Re: Už jsem v koncích. Jsem alkoholik. Před 13 rok, 6 měsíce  
Ok popíšu odpoledne, nyní mám hodně práce - vařit a tak R.
Radka1
Gold Boarder
Příspěvky: 162
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2253
Re: Už jsem v koncích. Jsem alkoholik. Před 13 rok, 6 měsíce  
Taky by mě zajímalo, jestli je v Jihlavě možné za nějakých podmínek používat mobil.
Jirka
Jirka
Junior Boarder
Příspěvky: 22
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter