Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123456
Dolů
Téma: Potřebuji pomoc a nevím na koho se obrátit
#23333
Potřebuji pomoc a nevím na koho se obrátit Před 9 rok, 5 měsíce  
Dobrý den.
Mám dvě malé děti, které chodí do školky a manžela co pracuje od odpoledne- až noční. Pracuje skoro každý den. A já skoro každý den večer, když děti usnou piju. Zvládnu přibližně sedmičku až litr bílého vína. Nikdy nepiju přes den a nemám ráda tvrdý alkohol.
Ráda bych přestala, ale asi to sama nezvládnu. Sama jsem vydržela, naposledy 3 měsíce a to před pěti měsíci. Pak jsem si dala skleničku o dovolený a zase jsem do toho pomalu spadla. O té doby jsem víc, jak 5 dní nepít nedokázala a poslední,
tak měsíc, zas piju každý večer.
Potřebuji vhodnou pomoc, ale nevím kam se obrátit. Chtěla bych začít brát Antabus, ale nevím na koho se obrátit. A bojím se, že bych si nakonec, ještě uškodila, že bych to musela přiznat manželovi a ten by to vykecal tchýni, následně by se to
dozvěděli všichni ostatní a udělali by mě ze života peklo.
Nevíte o nějakém diskrétním psychiatrovi na Praze 5?
Jinak ráda bych chodila na AA setkání, ale nemůžu nikam docházet odpoledne ani večer, protože nemám žádné hlídání.
Tchýně bydlí mimo město a ještě pracuje a jinak nikoho nemám.
A nemám, ani komu bych to řekla.
Jsem tu pořád strašně sama a nemám možnost to nějak změnit. Protože děti jsou věčně nemocné (hlavně syn) a kdybych nastoupila do práce, tak by je v případě nemoci neměl, kdo hlídat. Tak čekám, že až budou větší, tak že na ty virozy nebudou tolik trpět (říkala mi to doktorka), ale já jsem po tolika letech "izolace" zralá na léčebnu a představa třeba ještě roku, nebo dvou, kterým se s největší pravděpodobností nevyhnu...
No prostě sama to nezvládnu.
Archibald

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23337
Re: Potřebuji pomoc a nevím na koho se obrátit Před 9 rok, 5 měsíce  
Jediná skupina AA dopoledne je v Praze.Antabus ti předepíše obvodní lékař, nebo tě doporučí k jinému odborníkovi.Je to těžké, smutné, co píšeš.Ale jsi smrtelně nemocná, tohle si musíš uvědomit a chránit se, tchyně, manžel by tě měli podpořit.Jestli chceš, zavolej mně!
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23341
Re: Potřebuji pomoc a nevím na koho se obrátit Před 9 rok, 5 měsíce  
pro Archibald
Určitě nic neodkládej a nejlepší by bylo jít rovnou k psychiatrovi.Obvodní by tě tam nejspíš stejně nasměroval.Máš velkou výhodu.Dokázala sis tenhle problém přiznat a to je úspěch.A čím dřív začneš svůj problém řešit,tím líp.
Mně taky dřív stačilo víno,ale později jsem zjistila,že po tvrdým přijde to co chci,mnohem dřív.A žila v bláhové naději,že,když budu chtít,přestanu pít a zvládnu to.S alkoholem nejde vyjednávat,je to obludná hydra,která roste s každou sklenkou.
Ty máš velkou šanci vyhrát,tak to dokaž.Už kvůli dětem a hlavně kvůli sobě.
ha13

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23342
Re: Potřebuji pomoc a nevím na koho se obrátit Před 9 rok, 5 měsíce  
A nevíte náhodou, jak ta první návštěva u psychiatra probíhá, když řeknu, že chci Antabus? Nebude to někde rozmazávat, volat na mě sociálku nebo něco podobného?
Archibald
Fresh Boarder
Příspěvky: 7
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23344
Re: Potřebuji pomoc a nevím na koho se obrátit Před 9 rok, 5 měsíce  
Můžu mluvit jen z vlastní zkušenosti.Moje psychiatrička je naprosto diskretní a neexistuje,aby se od ní jakékoliv informace dostaly ven.Myslím,že by to mělo být všude a samozřejmý.
O tom,zda ti předepíš Antabus rozhodne sama.Není to lék a když ho člověk přestane pak brát,je to na něm jak dál.Myslím si,že je špatný,že o tom nesmí vědět tvůj manžel.Podpora z jeho strany by ti pomohla.Jenže,bohužel,většinou tohle nikdo nechápe,že je to nemoc a ne rozmar,nebo zlozvyk.
Přeju ti,aby ses přestala bát.I to osvobozuje.Mně pomohlo AA.To není prosím agitace,jen pravda.
ha13

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23345
Re: Potřebuji pomoc a nevím na koho se obrátit Před 9 rok, 5 měsíce  
Zatím zvládáš pití jakž takž, když s tím něco neuděláš, bude se tvé opíjení zhoršovat, sociálku můžeš jistě čekat.Lékař by nic hlásit neměl.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23347
Re: Potřebuji pomoc a nevím na koho se obrátit Před 9 rok, 5 měsíce  
ted to samé řeším s bratrem,takže celkem dost jsem ted zjistila..Byl u své praktické lékařky..Předem jsme ji volala a řekla jak se věci mají...Ona byla vstřícná a že má hned přijíta víte jak to dopadlo?

Dala mu jen nějaké uklidnující lék..a řekla mu,že to silný alkoholik néni,že když si vše uvědomuje co dělá špatně..a že to má zkusit přestat pít sám..a tím to skončilo a šel domů....lepší rovnou na psychiatrii...brácha pil tedy pouze pivo ..ale 14 denně si posledních 14 dní dával každý den....a ona mu řekne,že tohle néni silný alkoholik...Lidi to mě hlava nebrala...
jana

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23352
Re: Potřebuji pomoc a nevím na koho se obrátit Před 9 rok, 5 měsíce  
Nevíte, co on lékařce nakecal, jistě jí neřekl pravdu.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23354
Re: Potřebuji pomoc a nevím na koho se obrátit Před 9 rok, 5 měsíce  
Já jsem našla kontakt na nějakou psychiatričku, blízko mého bydliště, tak tam zkusím zítra zavolat a objednat se. Tak vám pak napíšu, jak to dopadlo. Teda, jestli mě rovnou nezbaví svépravnosti a nenechá odvézt někam do ústavu
Archibald
Fresh Boarder
Příspěvky: 7
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23355
Re: Potřebuji pomoc a nevím na koho se obrátit Před 9 rok, 5 měsíce  
Jinak manželovi jsem to říkala zhruba před rokem, tak mi na to řekl, že mu nepříjde, že bych tolik pila, abych byla alkoholik, ale, že mi přestane nechávat doma peníze, když bude odcházet do práce, tak jsem toho nějakou dobu nechala, pak jsem pomalu zase začla, až jsem zas pila sedmičku vína denně a pak jsem sama přestala na ty tři měsíce (co už jsem psala) a v létě zase pomalu začla a už jsem zase na tý lahvince, skoro denně a někdy zvládnu dokonce i ten litr, ale tomu se snažím spíš vyhybat, protože po tom mi další den není dobře.
A nejvíc mě na tom alkoholu vadí, že se po něm, tak tloustne a i po tý sedmičce jsem další den o dost línější a často je mi těžko, protože k tomu vínu většinou, ještě něco jím. No za těch posledních pět měsíců toho mého nočního hodování jsem přibrala o 8 kilo. Ještě dvě kila budu vážit, to co jsem vážila na konci devátého měsíce těhotenství.
Archibald
Fresh Boarder
Příspěvky: 7
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123456
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter