Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...4344454647484950
Dolů
Téma: Nechci už dál pít, rady
**
#45167
Re: Nechci už dál pít, rady Před 6 rok, 9 měsíce  
Jak mám tedy dosáhnout pokory, když mi něco v mojí pitomý hlavě našeptává - "jdi se naposledy napít - uleví se ti" nejde ten hlas vypnout...rád bych získal pokoru, ale nejde mi to...

Vím, že sebelítost není na místě - nemám abstinenční příznaky, ovšem mám v hlavě dva sebe..Jednoho co mě nutí jít se napít ikdyž vím, jak to dopadne- ten červík co když mám u sebe peníze začne hlodat a nemůžu ho umlčet
Petr
Senior Boarder
Příspěvky: 49
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45168
Re: Nechci už dál pít, rady Před 6 rok, 9 měsíce  
...závislé ja Ťa pokúša a zvádza. Schizofrénia alebo "iba" výhovorka?

Chceš oklamať sám-seba?

Oklam aj pohár s nápojom a nalej do neho iba čistú vodu a pi!

[Takúto sugesciu neponúka žiaden z mágov - "buď prvý!"...]

Triezvenie je dlhodobý proces - nie skok, ba ani výkrik do tmy!
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45169
Re: Nechci už dál pít, rady Před 6 rok, 9 měsíce  
Výmluva..nevím. Prostě když to přijde neodolám..třeba hodinu stojím před hospodou, kouřím a přemýšlím jestli to má cenu..Ale nedokážu udělat ten krok zpátky k domovu
Petr
Senior Boarder
Příspěvky: 49
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45170
Re: Nechci už dál pít, rady Před 6 rok, 9 měsíce  
Ahoj Krtek,

tak som tu kapelu vcera odstrihol, lebo som pochopil, ze to pojde lahsie bez toho, kedze som v bare fajcil a pil nealko, ale aj tak tie cigy ma tak nakopli ze som nemohol vobec zaspat.

dnes som sa stretol s jednou holkou, a nebol som vobec pripraveny, otvorila si strongbow a dal som si a chcel ist kupit pivo a chlastat s nou lebo som ju cel dostat do postele.

Ja neviem ako sa dostat cez tieto ostatne chctice a mat vo vsetkom pokoru, lebo urobim v jednej veci blbost a uz v tom lietam, zvlast ked sa snazim neblbnut ale hormony nepustia.

spomenul si ze musim na tom vsetkom makat sam, len aby som to niekedy vyriesil, mozno by som mal najst aj psychoterapeuta, ze preco sa takto spravam v inych oblastiach zivota a podlahujem vsetkym demonom.

Alebo si myslis, ze sa mam len sustredit teraz na alkohol a ostatne veci riesit potom ?
pretoze v aa tam hovoria, ze musim zmenit vsetky veci uplne, teda ze chciet to zmenit a ze ked budem na tom pracovat Boh mi pomoze, takto musim skusat, len ma to nebavi padat :/
stef
Gold Boarder
Příspěvky: 305
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Poslední úprava: 29/06/2017 01:08 Provedl: stef.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45171
Re: Nechci už dál pít, rady Před 6 rok, 9 měsíce  
nasiel som jednu vec v modrej knihe, asi odpoved na moj problem

Ať už si vybereme jakýkoliv ideál, je důležité
, abychom byli
ochotni se k němu přibližovat. Musíme být ochotni p
rovést
odškodnění tam, kde jsme způsobili škodu, ale jen t
ehdy, nezpůsobíi
li toto počínání škodu ještě větší. Jinými slovy, z
acházíme se sexem
stejně jako s každým jiným problémem. Při meditaci
se zeptáme
Boha, jak si v jednotlivých případech počínat. Jest
liže opravdu
chceme, správná odpověď se dostaví.
stef
Gold Boarder
Příspěvky: 305
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45172
Re: Nechci už dál pít, rady Před 6 rok, 9 měsíce  
Najprv som si musel nájsť, čo je to ten strongbow.
Asi by bolo možno dobré určiť si nejaké priority, čo vlastne chceš.

Štefo, to piješ preto aby si zbalil ženské v bare? Myslíš, že keby si nepil, tak by sa na teba vykašľala? A ako si s ňou vlastne dopadol?

Štefo. Ja som alkoholik. Nemám síce ani 20 ani 30 rokov, ale predsa len by som ešte chcel niečo v živote pekne zažiť. A viem, že ak nebudem abstinovať nebude nič. Keby som pil, nemám prácu. Keby som nemal prácu, nemám peniaze. Keby som nemal peniaze, tak nemám na stravu a bývanie a som už niekde pod mostom alebo 1,8 pod zemou. Takže u mňa sa všetko odvíja od toho, abstinovať. Pre mňa abstinencia nie je cieľ, ale prostriedok na jeho dosiahnutie. Taký maličký cielik mám splnený. Cítim sa fajn, žiadne depky, výčitky, zbavil som sa toho vďake tomu, že abstinujem. Taká vnútorná pohoda.
Alebo si myslis, ze sa mam len sustredit teraz na alkohol a ostatne veci riesit potom ?
Vôbec netuším, aké sú tie ostatné veci. Ak myslíš toto zacházíme se sexem
stejně jako s každým jiným problémem.

tak v tom ti neporadím. Skús si možno nájsť normálnu frajerku a nie jednorázovku v bare.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45173
Re: Nechci už dál pít, rady Před 6 rok, 9 měsíce  
Krtek, na normalnu frajerku sa musi clovek zalubit, a to neni len tak :)a musim ju aj niekde spoznat. A este po roku lubim byvalu, mozno ze sa mi to poriesi v hlave ked vytriezvem.

nepijem kvoli tomu aby som zbalil nejaku, ale ked uz som neposlusny v jednej veci tak v tej druhej sklznem tiez, cize musim byt pokorny vo vsetkom.

skoncilo to v postely a potom vycitky, proste nezriadeny sex je ako chlast.

teraz ked som to sekol s vecami kde by ma to mohlo lakat, som dost sam, vcera som sa siel sam prejst po meste, vsade plno mladych, je to boj

dnes mam 3 dni bez nicoho a mam craving cely den.

co zvyknes robit, alebo co mam robit, kym si zvyknem, takto zit aby mi nepreplo ? i ked s chlastu by mi preplo isto skor
stef
Gold Boarder
Příspěvky: 305
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Poslední úprava: 01/07/2017 17:04 Provedl: stef.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45174
Re: Nechci už dál pít, rady Před 6 rok, 9 měsíce  
Ahoj
Neříkej, že nemáš žádné koníčky?? Nic..čím bys zaměstnal hlavu???
Jo..nezřízený sex po pár sklenkách vína, o tom bych mohla vyprávět.
Ale stojí to za to?
Občas ano , ale bez dodatečných výčitek je to o něčem jiném.
A pokud se nezavřeš doma, určitě i nějakou potkáš
Já jdu dnes pařit...no bude to boj, ale myslím na zítřejší ráno bez kocoviny a věřím..
Hezký večer všem
rosnička
Gold Boarder
Příspěvky: 170
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45175
Re: Nechci už dál pít, rady Před 6 rok, 9 měsíce  
"určitě i nějakou potkáš" - v roku 2081, ale povedali sme ti že určite, čo chceš.

Ja som sám a neviem čo bude, nemám žiadne "určite". V minulosti som vedel od dievčaťa vycítiť nazvime to, alebo niečo signalizujúce určité sympatie ku mne a nádej a pozvanie že to mám skúšať. Teraz som galantný, vtipný , úspešný a zo strán žien cítim - nič. NIČ. Opatrne vysielam (nie nejako zúfalo), a prijímam - úplné ticho.

Niečo sa zmenilo. Možno to tie hormóny ktoré furt berú a kvôli ktorým necítia správneho partnera (mňa, hehe) a naopak? Alebo už som ozaj starý a hnusný a neviem to o sebe? Alebo čo? No nič, nejako extra ma to netrápi, abstinujem ďalej a mám plány (ovládnutie sveta a tak, poznáte to).
Žilinčan
triezvy od 23.3.2016
Gold Boarder
Příspěvky: 267
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Žilina Narozeniny: 02/07
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45176
Re: Nechci už dál pít, rady Před 6 rok, 9 měsíce  
Žilinčan napsal:
"určitě i nějakou potkáš" - v roku 2081, ale povedali sme ti že určite, čo chceš.

Ja som sám a neviem čo bude,...

..."Teraz som galantný, vtipný , úspešný a zo strán žien cítim - nič. NIČ. Opatrne vysielam (nie nejako zúfalo), a prijímam - úplné ticho.

Niečo sa zmenilo. Možno to tie hormóny ktoré furt berú a kvôli ktorým necítia správneho partnera (mňa, hehe) a naopak?"


..."Alebo už som ozaj starý a hnusný a neviem to o sebe? Alebo čo? No nič, nejako extra ma to netrápi, abstinujem ďalej a"...

...poraď nejaký "galantný a vtipný hormón" "alebo čo?"... (triezvy hormón?)
[...rady p. Polačekovej/(resp. starej Blažkovej?)]
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...4344454647484950
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter