Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...38
Dolů
Téma: Asi jsem alkoholik
*
#29137
Asi jsem alkoholik Před 8 rok, 10 měsíce  
Dobrý den všem.

Rozhodl jsem se sem napsat, protože se mi můj život postupně hroutí jako domeček z karet.

Je mi 36 let a je to již několik let, co poměrně dost často piji a mám problém přestat pít umírněné množství. Když se napiji, pokračuji v pití tak dlouho dokud nejsem tzv. na plech a to ať mám následující den volno, nebo mám jít do práce. Ztratil jsem nyní svůj vysněný vztah s dívkou, kterou neuvěřitelně miluji a vše je na jednou pryč. Dal jsem výpověď v práci a jsem nyní v azylu u mamky na pracovním bytě, kde jsem se předevčírem opět opil do druhého dne. Ztratil kreditku a jsem bez peněz.

Několik let piju střídavě, minimálně jednou týdně, ovšem někdy i vícekrát týdně a když se jednou napiju a dám si tři piva, další den se už napiju mnohem víc.

Jsem nyní v Chomutově a chtěl bych se setkat s lidmi, který mají problém jako já. Nebo bych se chtěl účastnit nějaké skupiny někde v terapeutické skupině. Prostě vím, že potřebuji najít pomoct. Nutně potřebuji najít především sám sebe a sám sebe si chci opět vážit. Chci najít sám sebe.

Moc Vás prosím. Jelikož jsem nyní smutný i kvůli rozchodu s milovanou osobou, kde náš rozchod způsobilo mé pití a následné konfrontace ve stavu opilosti, kdy jsem své dívce vždy vyčetl jaké má problémy. Toto samozřejmě neunesla a skončilo to.

Vidím to nyní jako absolutní ztracení jakékoliv motivace pokračovat dál. Jsem skutečně znechucen sám sebou, nehledě na to, že jsem ublížil lidem okolo sebe. Nemám práci, mám azylové bydlení, nemám vztah.

Vůbec nic mě nenaplňuje, práci se mi nechce hledat, protože by mě nenaplňovala žádná a jen bych odkládal další sebelitování. A vůbec, sebelitování je jedna z vlastností, které mám a nedokážu s tím nic dělat.

Nevím co mám dál dělat. Vím o sobě, že nejsem hloupý. Na druhou stranu vím, že se pohybuji na hranici mezi peklem a zemí. Myslím so, že jsem blíže tomu peklu.

Můžete mi pomoct a poradit, co mám dělat? Jaké kroky nyní podstoupit? Jestli nastoupit na léčení někam do nějaké skupiny, jestli nějaké jsou, nebo jít přímo do léčebny?

Nejsem akutně intoxikovanej, jen prostě nevím co dál se svým životem.

Děkuji za odpovědi co dál mám dělat.
Tomáš

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29139
Re: Asi jsem alkoholik Před 8 rok, 10 měsíce  
Někde poblíž jsou AA, Most, Praha, Liberec..najdi si je na jejich inter. stránkách.Dozvíš tam jestli jsou nějaké skupiny v okolí, nelepší odborníci na alkohol, i léčebny.Jejich telefony jsou tam také.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29147
Re: Asi jsem alkoholik Před 8 rok, 10 měsíce  
Tomasi,mas nejake psychicke problemy?Dle meho,se zrovna moc rad nemas a Tve chovani je hodne "masochisticke"...znam to.Pokus se udelat to,co psala Liba a mozna bych nevahala a navstivila nejakeho psychologa ci psychiatra.Tam si muzes,bez obav,promluvit a navic Ti fundovane poradi...Zde Ti radit muzeme,ale...drzim palce a hlavne nekde ZACNI...
anoine

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29150
Re: Asi jsem alkoholik Před 8 rok, 10 měsíce  
Děkuji všem za odpovědi.

Pokusím se nějak sebrat a začít znova.
Jedu nyní na týden do zahraničí na týden pracovat, tak předpokládám, že přijdu na jiné myšlenky a bude to to, co je třeba. Nepřemýšlet a pracovat. Po příjezdu do Čech byl si rád našel práci a začal se zabývat především přítomností a budoucností.
Následně se zkusím držet a pokud bude opět potřeba se do tří měsíců napít, zajdu k doktorovi. Myslím si, že nejsem přímo alkoholik, ale pouze přes alkohol řeším nějaké skryté problémy, které nedokáži sám identifikovat. Psycholog snad pomůže. Mrzí mě, že milovaná osoba přestala se mnou komunikovat. Přece jen byla podpora a já jenom slovn2 ubližuju a ubližuju.

Ještě jednou díky a mějte se krásně.

Další komentáře vítám.
Tomáš

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29151
Re: Asi jsem alkoholik Před 8 rok, 10 měsíce  
Tomáš píše:
...Pokusím se nějak sebrat a začít znova.
...se zkusím držet...
...přes alkohol řeším nějaké skryté problémy, které nedokáži sám identifikovat. Psycholog snad pomůže.
Mrzí mě, že... ...jenom slovně ubližuju a ubližuju.


Tomi,

..."drž sa už teraz! Prajem Ti TO!!!"


(Ubližuješ najmä sebe! ...raz sa Ťa zdravie opýta:
"kam si vtedy podel triezvy (roz)um?")
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29152
Re: Asi jsem alkoholik Před 8 rok, 10 měsíce  
Zdravim,
dojit do faze uvedomeni není jednoduche a nejaky cas to trva, ale klobouk dolu. Moc vam preji uspech bez alkoholu. Ja ted resim stejny problém, ale z druhé strany..muj pritel pije a chova se stejne jako popisujete vy a ja uz nemuzu. nevim co s tim..
LuJu

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29159
Re: Asi jsem alkoholik Před 8 rok, 10 měsíce  
Dobry den
Jmenuji se Vladimir
20let jsem uplne stejny zivot jako Vy.
17 let ziju NOVY zivot ,bez alkoholu.

nabizim Vam rozhovor po skypu,kde Vam mohu o sobe vypravet ,o cele te ceste.
napiste mne na e-mail Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
Vladimir
Fresh Boarder
Příspěvky: 13
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29161
Re: Asi jsem alkoholik Před 8 rok, 10 měsíce  
Dobrý večer.

Děkuji moc vám všem za odpovědi. Jelikož jsem zítra na cestě do zahraničí, tak budu týden pracovně pryč. Nicméně.

Podstoupil jsem svou první psychologickou terapii a světe div se. Odborník byl schopen mi za hodinu vysvětlit a hlavně odblokovat tolik věcí z dětství, že věřím, že jsem na správné cestě žít plnohodnotný život.

Na jednu stranu mám radost, na druhou stranu mi mrzí, že jsem to neudělal už dávno, protože bych neztratil člověka, který mi byl podle mne souzený.

V každém případě si myslím, že všechno zlé pro něco dobré. A to platí i v tomto případě. Věřím totiž, že mi ona osoba odpustí mé špatné vyjadřování a excesy vůči ní, tak jako odpouštím já jí vše, co kdy nebylo fér.

To je podle mne krok tím správným směrem.


Zlato tímto ti odpouštím a o to samé žádám já tebe.

A alkohol nechme odpočívat, tak jako klidně nyní odpočívám i já.

Krásný večer všem


PS: píšu z mobilu, na odpovědi zareaguji až budu na PC.
Tomáš

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29190
Re: Asi jsem alkoholik Před 8 rok, 10 měsíce  
Dobrý večer.

Myslím si, že vstávám z mrtvých. Doufejme, že je toto poslední příspěvek, který zde publikuji.

A beru si ponaučení do budoucna.
Tomáš

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29191
Re: Asi jsem alkoholik Před 8 rok, 10 měsíce  
A ještě jedna věc.

Stydím se, stydím se, a ještě jednou ... Stydím se za to, že jsem se neprobral dřív.

Co jsem si myslel, že tím chlastem vyřeším.

Můj bože...
Tomáš

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...38
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter