Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: alkohol - syn
#29700
Re: alkohol - syn Před 8 rok, 9 měsíce  
Tato "diskuse" se trochu zvrhla...A mně tedy opravdu nepomohla.
Psala jsem rodičům alkoholiků..
Jana

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29703
Re: alkohol - syn Před 8 rok, 9 měsíce  
Nejsem rodič alkoholika, ale denně je vidím.Ve své bezmoci jsi sem přišla s touhou po nalezení řešení. Těch bohužel moc není. To, co píše Anka je projev těžkého alkoholika a je také dobré to vidět, i když je to hnus.
Dokud bude mít tvůj syn péči all inclusiv, nebude mít motiv ke změně. Opravdu je potřeba vymezit jasné hranice,tzn.vyměnit zámek a nechat ho vlastní zodpovědnosti. Mnohdy alkoholici pochopí, někdy ne. Je to těžké, jiná možnost opravdu není, jinak se utrapite všichni. Můžeš mu napsat dopis, že ho máš moc ráda a pokud se rozhodne pro léčbu, budeš mu oporou. Jestli stále nevěříš, že není jiná cesta, napiš dr.Nesporovi, určitě ti odpoví. Přeji hodně síly
Jane

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29704
Re: alkohol - syn Před 8 rok, 9 měsíce  
Jano, ti rodiče jsou na tom většinou stejně jako ty, hledají pomoc.Doufáš pořád v zázrak, který se konat nebude, protože syn bude využívat celou tvou rodinu, ničit vás a žít si vesele po svém.Jaké máš k němu povinnosti?Musíš ho živit?Tohle si připusť, ne ve zlém, ale už řekni dost.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29705
Re: alkohol - syn Před 8 rok, 9 měsíce  
Libuško, vím, že máte pravdu.Syn si tuhle přišel pro něco domů, měl na krku tzv."límec" - asi měl úraz, na můj dotaz, co se stalo, mi neodpověděl.. takže se můžu dohadovat - jestli se porval, nebo co se stalo...
Napsala jsem mu dopis e-mailem - neodpověděl a nemá o komunikaci zájem. na jednu stranu mám o něj strach, na druhou jsem ráda, že jsem KONEČNĚ řekla dost.
Jsem Vám opravdu vděčná za Vaše slova a psych. podporu.
S díky Jana
Jana

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29706
Re: alkohol - syn Před 8 rok, 9 měsíce  
Libuško, vím, že máte pravdu.Syn si tuhle přišel pro něco domů, měl na krku tzv."límec" - asi měl úraz, na můj dotaz, co se stalo, mi neodpověděl.. takže se můžu dohadovat - jestli se porval, nebo co se stalo...
Napsala jsem mu dopis e-mailem - neodpověděl a nemá o komunikaci zájem. na jednu stranu mám o něj strach, na druhou jsem ráda, že jsem KONEČNĚ řekla dost.
Jsem Vám opravdu vděčná za Vaše slova a psych. podporu.
S díky Jana
Jana

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29707
Re: alkohol - syn Před 8 rok, 9 měsíce  
Už mu nepište, určitě mu nedávejte žádné peníze, nic.Musí přeci poznat, že nic není zadarmo, že už nemáte k němu žádné povinnosti,že nastal čas, aby se živil sám a za své.Bude to těžké, nemyslet na to kde je, co s ním je, proč takový je.....je to proto, že tak chce žít on, a tak žije, tak ať si žije po svém, bez vašeho přispění.Nevěřte jeho slibům, až se změní opravdu, poznáte to.Přeji vám upřímně, aby změna nastala brzy.Vy si najděte ty Al-Anon, změníte názor, najdete pochopení, rady.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29708
Re: alkohol - syn Před 8 rok, 9 měsíce  
Jano,psala jste,ze jste ocekavala rady od rodicu alkoholika...Ja si ale myslim,ze i rady tady nas-alkoholiku,mohou pomoci.Vetsinou sem pisi proto,ze si "neco" uvedomili a chteji s tim zabojovat.Mohou Vam take napsat,co na ne "zabiralo".Ja napr. mela mamku alkoholicku.Trvalo dlouhych cca 20 let,nez jsme ji dostali na leceni.Pak jiz zabojovala sama.Muzu take psat z pozice cloveka,kteremu byvaly manzel tvrdil v dobe,kdy jsem alkoholik nebyla,ze skoncim jako ma mama,ze alkoholik jsem...Nenabizel mi pomoc,netoleroval,nakonec se se mnou (alkohol-jeden z duvodu) rozvedl.Nebudu psat,jak na tom jsem ted,ale,tehdy by mi pomohlo neco uplne jineho...Naopak,jeho razantni nazor a nezajem zafungoval velice spatneMozna i hodne zalezi na tom,jak na tom dotycny je.Take Vam napisi o jednom mem diteti.Meli jsme s nim velke problemy (marihuana atd..).Byvaly manzel prakrikoval metodu-nechces;mas smulu...Ja-toleruji naprosro vse.Meli jsme kvuli tomu hodne hadek .Syn je nyni naprosto v poradku.Co z tech pristupu pomohlo-nevim.Dnes naopak pomaha on mne.A jak priznava,byl na tom kdysi hodbe spatne.Sama si ale myslim,ze pokud je clovek alkoholik a navic v jednom z poslednich stadii,tolerance nepomuze.Ja za sebe nevim,zda bych k tomu nasla silu,ale to,"nechat ho byt" je moznost;aby se vzpamaroval.Pokud se tak nestane...je to na nem.Dle meho nazoru,budete si vycitat vzdy.Jste milujici matkai.On je ale nemocny,alkoholik a toto je jedna z ucinnych a vyzkousenych cest,ktera pro nej muze byt zachranou.Chapu,ze Vas to moc boli,ale take si uvedomte,kdyby Vy jste to okolo nej prestali psychicky zvladat...Kdo pak mu pripadne pomuze...A muzu Vam rici,ze clovek se sam pak dostane do takovych psychickych ..... (nechci to ani napsat),do spoluzavislosti...Moc Vam drzim palce...
anoine

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter