Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Neumím pít - končím!!!
#30057
Neumím pít - končím!!! Před 8 rok, 8 měsíce  
Neumím pít, nemám hranici a končím vždy těžkou opilostí. A jak se rozjedu, potřebuji pít denně. Jednou jsem byl v lihu 3 měsíce od rána do večera. V sobotu 8.8. 2015 jsem se ožral naposled. Pít neumím a tak s tím končím a rozšiřuji řady abstinentů
abstinent

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#30058
Re: Neumím pít - končím!!! Před 8 rok, 8 měsíce  
Hezké.....ale nereálné
Ed

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#30059
Re: Neumím pít - končím!!! Před 8 rok, 8 měsíce  
abstinent napsal:
Neumím pít, nemám hranici... Pít neumím a tak s tím končím a rozšiřuji řady abstinentů

Pre upresnenie:
..."abstinent je človek, ktorý sa nikdy nenapil alkoholu a teda ani nepozná jeho účinky na svoj organizmus."

Ty môžeš byť už iba *abstinujúci alkoholik*!
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#30061
Re: Neumím pít - končím!!! Před 8 rok, 8 měsíce  
Ahoj Abstinente.
Tak hlavne,aby ti to vydrzelo.
Info i "navody" zde mas...
Drzim palce a dej vedet,jak pokracujes.
Kvuli sobe i kvuli nam;-)
anoine

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#30062
Re: Neumím pít - končím!!! Před 8 rok, 8 měsíce  
Ja napsal:
abstinent napsal:
Neumím pít, nemám hranici... Pít neumím a tak s tím končím a rozšiřuji řady abstinentů

Pre upresnenie:
..."abstinent je človek, ktorý sa nikdy nenapil alkoholu a teda ani nepozná jeho účinky na svoj organizmus."

Ty môžeš byť už iba *abstinujúci alkoholik*!


Ja,pletes se;-)
Podivej se i jen na wikipedii...
Abstinence nebo -li zdrzenlivost,je vzdani se veci nebo cinnosti,ktera nam zpusobuje pozitek...
Nemusi byt alkoholik (abstinujici alkoholik),muze "jen" abstinovat...
anoine

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#30063
Re: Neumím pít - končím!!! Před 8 rok, 8 měsíce  
Suhlasim s Anoine. Je blbost, ze abstinent je ten, co nikdy nepil. Abstinent je ten co nepije a nemusi byt zrovna alkoholikom.

Co sa tyka teba Abstinent, nie je to nerealne ako pise ED. Je to len a len na tebe. Ale priprav sa na to, ze to bude velmi tazke a slub samemu sebe, ze ak to nezvladnes sam, tak potom vyhladas pomoc a skusis to zvladnut s pomocou. Dolezite je nevzdat sa a zabojovat o svoj zivot.
Kira

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#30064
Re: Neumím pít - končím!!! Před 8 rok, 8 měsíce  
Nasla som zaujimavu definiciu abstinenta

"Kto je abstinent?

Z (lat.) je človek, ktorý nepije alkoholické nápoje ani ako prostriedok proti smädu, ani pre ich chuťové vlastnosti a už vôbec nie pre ich drogový účinok. Abstinentom môžeme nazvať človeka, ktorý v žiadnej forme a v žiadnom množstve nepožil alkohol po dobu najmenej troch rokov."

Takze staci to zvladnut 3 roky Abstinent a bude z teba naozajstny abstinent.
Kira

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#30065
Re: Neumím pít - končím!!! Před 8 rok, 8 měsíce  
Je bezva, že jsi si přiznal, že neumíš pít.Neuč se to.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#30069
Re: Neumím pít - končím!!! Před 8 rok, 8 měsíce  
Kira napsal:
Nasla som zaujimavu definiciu abstinenta

"Kto je abstinent?

Z (lat.) je človek, ktorý nepije alkoholické nápoje ani ako prostriedok proti smädu, ani pre ich chuťové vlastnosti a už vôbec nie pre ich drogový účinok. Abstinentom môžeme nazvať človeka, ktorý v žiadnej forme a v žiadnom množstve nepožil alkohol po dobu najmenej troch rokov."

Takze staci to zvladnut 3 roky Abstinent a bude z teba naozajstny abstinent.


Definícia nezohľadňuje kategóriu pijúceho, t.j., či pije konzument, pijan, abúzer/ožran/korheľ alebo závislý notorik.
Alkoholik ostane celý život alkoholikom, hoci abstinujúcim ale vždy v ňom bude driemať latentná potencia baženia: opäť zrecidivovať(!).
Ak nepotrebuje publicitu hovorí o sebe pod pseudonymom alebo sa predstavuje iba krstným menom.

Ale stále je to ten istý korheľ a pijan s vlohou recidivovať. Strata kontroly, tzv. (zá)klapka spúšťa stavidlá alko-pádov nekontrolovaného pitia.

Konzument si väčšinou starostlivo stráži svoju opicu/kocovinu alebo hladinku.

Kvartál sa strieska občas, v dlhších ťahoch - vtedy stráca kontrolu.
Aj hladinkár je závislý kvôli sústavnosti a pravidelnosti.
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#30072
Re: Neumím pít - končím!!! Před 8 rok, 8 měsíce  
Největší moje chyba byla, že jsem se přes 20 let snažil naučit pít s mírou. Nikdy se mi to nepovedlo. Střídala se období naprosté abstinence a s obdobím nestřídmého pití, často provázeného nějkými ostudami. Po ostudách jsem někdy abstinoval i pár měsíců, ale pak jsem si zase řekl, že si dám jen dvě piva, což jsem první den vydržel. Ale za pár dalších dní už těch piv bylo třeba 7 a už jsem nebyl schopen myslet na nic jiného. Alkohol se po pár dnech stával smyslem mého života, takže jsem to zase stopnul. A po čase jsem se zase snažil pít s mírou, ale zase se to nepovedlo. Takto to dělám přes dvacet let a dá se říct, že se jakž takž držím, ale je to vlastně boj a hledání té správné míry. Ale už jsem pochopil, že tu sprvánou míru nikdy nenajdu a nikdy se nenaučím pít s rozumem, takže udělám všechno proto, abych vydržel nepít. Alkohol není pro mě.
Abstinent

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter