Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...565566567568569570571...698
Dolů
Téma: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů)
****
#45642
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 8 měsíce  
Zdravím,
tady je to dobře mrtvé . Dělám bábovku, peru a čekám, až se Ládík vzbudí. Tak se jdu podívat na forum a tady jak po vymření. Abstinuji, daří se mi být v klidu.
Tak přeji krásnou poslední srpnovou neděli.
Prudence?
Expert Boarder
Příspěvky: 117
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45658
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 8 měsíce  
Petře z chatu. Čo pre teba vlastne znamená, ak je niekto alkoholik, teda závislý na alkohole? Veľa ľudí sa totiž nedokáže s touto diagnózou zmieriť. Aj mne to nejaký ten rok trvalo.
Píšeš:sám nevěřím, že mě bez toho abych sám chtěl a něco s tím udělal vyléčí napořád v nějakém institutu, Samozrejme, liečba závislosti nie je liečba chrípky. Bol si na liečbe, takže vieš, že sa to vyliečiť navždy nedá. A ak sám nebudeš chcieť, nič nepomôže. Nie k vyliečeniu, ale k abstinovaniu. Prvé liečenie bolo prečo? Chcel si vôbec prestať po prvom liečení (prepáč, ale cca pol rok nie je veľa) a chceš teraz, keďže nie si tak špatnej a aj teraz ideš len pre kľud v rodine? Čo znamená nebyť tak špatnej pre teba? Ten asi pol rok nepitia, bol aký pre teba a aký pre rodinu? Trápilo ťa, bojoval si s tým, že nemôžeš piť? Určite ťa doma prehovárali dlhší čas teraz na tú liečbu. Prečo si už vtedy, keď s tým začali, nezačal "klasicky" žiť? Že by preto, že si chcel piť a na svojom spôsobe života si nechcel nič meniť, vyhovoval ti? Veď ty veľmi dobre vieš, čo si mal robiť, aby si nepil. Bolsi na liečení.
Ale možno ťa ten pobyt nakopne k tým zmenám. Trochu si vyčistíš hlavu, budeš mať čas porozmýšľať o sebe. Snáď získaš kritickejší pohľad na svoje pitie. Neviem možno nepiješ toľko ako kedysi, ale rodina môže mať obavy, aby sa nevrátilo, čo kedysi. Pretože aj tá prvá liečba musela mať nejaký dôvod. Ale to si už len domýšľam.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45659
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 8 měsíce  
Krtku, chtěl bych pokecat
ladis
Platinum Boarder
Příspěvky: 884
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45670
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 8 měsíce  
Prepáč Láďo. Na toto ja nie som. Neviem aký máš problém, ale nie som psychológ. Viem veľa o závislostiach. Viem, čo je závislosť na alkohole, na hraní na automatoch, na live tipovaní športu, na cigaretách. To je tak všetko. Viem ako to ovplyvní život a správanie človeka. Viem čo je byť sám, čo je samota a ako to s človekom, ak sa to spojí so závislosťou, zamáva. Každý vzťah mi pokazil alkohol, pretože alkohol ma zmení na hovädo.

Denno denne mám jedného neliečeného alkoholika doma. Vidím, ako sa postupne mení. Aký je agresívny, aj keď je triezvy. A neviem mu pomôcť. Pretože on nechce. Až kým sa sám nerozhodne, že s tým chce niečo spraviť, je každá moja snaha márna. Bojím sa, že až bude chcieť, bude príliš neskoro. A pri tom kedysi nenávidel alkohol. Nevypil ani pivo. Teraz sa to všetko obrátilo.

Preto si netrúfam pomáhať nikomu inému. To, čo píšem tu, sú len moje skúsenosti. A mám pocit, že to pomáha aj mne.

Pre mňa bolo najdôležitejšie, ak nechcem piť, zmierenie sa s tým. Prijať svoju diagnózu s pokorou, že je to tak a inej cesty už pre mňa niet. Prijať na začiatku to, že nemôžem piť a teraz už ani nechcem. Chcem abstinovať. Prestal som s tým bojovať, trápiť sa.

Pri závislostiach robí veľa návyk. Niekto si zvykne po večeroch na fľašu vína. Cez deň mu to nechýba, pretože podvedome vie, že príde večer. A ten príde vždy. Tak sa tým cez deň ani netrápi. Telo vie, že sa svojej dávky dočká, tak cez deň neotravuje. Zmeniť ten návyk je podstatné, ale nesmierne ťažké. Ťažšie, ako keď si to tu niekto napíše. Pár dní sa dá vydržať, ale dlhodobo, to už je veľký problém. Hlavne keď je sám doma. A to je každý deň. Môžeš mať tisíc aktivít cez deň aj večer, doma či mimo domova, s priateľmi alebo bez nich, nakoniec sa vždy večer alebo v noci ocitneš sám a tá samota na teba padne ako kameň. Skôr, či neskôr. Hlavne s pribúdajúcim vekom. Zober si takého JA. Ten je žije len so svojim anduliakom, ale zrejme mu to tak vyhovuje a je s tým zmierený. A niekto sa tou samotou trápi, nedokáže sa s tým zmieriť, ako napr. Zdeno. A to je potom ťažké, keď jediným tvojím spoločníkom je fľaša, aby si na tu samotu nemusel stále myslieť. Veď to poznáš aj sám. Ako to je teraz s Prudence a ako to bolo predtým, keď si bol sám doma len s mačkou.

P.S. Dúfam, že v tom zase nelietaš.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45685
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 8 měsíce  
Neskutečně si Krtku cením toho co jsi napsal. Nikdo, kdo o závislosti nic neví na to snad ani nemůže reagovat. Ano, trefil jsi do černého. Můžeš se snažit, můžeš chtít... Můžeš mít tu něj ženu A něj vztah. Klidně i spousta peněz. Je ti to k ničemu

piš se mnou

Ladis
ladis
Platinum Boarder
Příspěvky: 884
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45690
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 8 měsíce  
Každý, pije , musím se napít, zničil mi život chvíli drak
ladis
Platinum Boarder
Příspěvky: 884
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45691
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 8 měsíce  
ladis napsal:
musím se napít,

Nemusis! Chces! To je rozdil. Jedina vec kterou opravdu a neodvratne *musis* je umrit. A na to mas jeste cas...

Mas skvelou zenskou, mas hromadu hodne dobrych duvodu proc zit strizlivej zivot tak prestan blbnout. Zvladnes to!
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45693
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 8 měsíce  
já ale nemůžu ♥ youtu.be/Dv6Th7kJ64Q
ladis
Platinum Boarder
Příspěvky: 884
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45694
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 8 měsíce  
ladis
Platinum Boarder
Příspěvky: 884
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 05/09/2017 01:31 Provedl: Ladislav.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45695
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 8 měsíce  
byl z vás někdy někdo opilí ??
ladis
Platinum Boarder
Příspěvky: 884
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...565566567568569570571...698
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter