Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Nechuť do života (aneb lahev v ruce)
#32256
Re: Nechuť do života (aneb lahev v ruce) Před 8 rok, 3 měsíce  
Ahoj všem: 128. den bez gamblu a cigaret


Zdravim, koukám je tady nove vlakno a dalsi odvážny, ktery stejne jako ja a nekteri dalsi se chce dat do boje se svou zavislosti. Nekteri mozna vedi, nekteri ne, tak jen pripomenu, ze moje zavislost je gamblerstvi, dal jsem se stejne jako zde prispivajici Petr po zkusenostech a uvaze, ze sluzby odbornych psychologu nejsou pro me to prave, dal jsem se tedy do boje sam, promluvil jsem si se svou zavislosti a dosli jsme k zaveru, ze to tady na teto planete spolu zvladneme a ze ja prebiram vudcovstvi a ze uz vse bude podle meho - a funguje to. Dodrzuji pravidla, mam pripraveny opatreni pro pripad bazeni, jsem pripraven bojovat.

S posledni navstevou herny v polovine zari lonskeho roku jsem se rozhodl, ze zaroven s ukoncenim prohravacske gamblerske kariery prestanu i kourit.
Pavle, zalezi jak se citis nato prestani kourit, me to vyslo, byl jsem tak nazhaveny na abstinenci a tak zdrave na sebe nazlobeny a odhodlany, ze jsem zvladl prestat kourit. Je to jednoduche - nezapalit si.........Ne, ne, tak jednoduse to nejde...ja prestal bez jakychkoliv zvykacek, naplasti apod., dobre jsem se na to hlavne psychicky pripravil, prvni den jsem se kroutil jak paragraf, druhy, treti byl taky krusny ale dalsi dny to bylo lepsi a lepsi a po tydnu jsem byl z nejhorsiho.
Nebudu tady ted rozepisovat jak presne jsem to udelal, jedno je jiste a pri kazdem zacatku jakekoliv abstinence bezpodminecne nutne - dodrzet a neuhnout z nastaveneho planu ani o milimetr. Pak to jde.



Pred nejakou dobou zde na forum psala Kateřina, nejak uz se neozyva , ta take zacala abstinovat na alkoholu a zaroven prestala kourit, tak Káťo - co je stebou? Jsi v pohode? Mela bys jiz abstinovat temer 3 mesice, tak dej o sobe vedet



Lemog
Lemog
Gold Boarder
Příspěvky: 162
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32257
Re: Nechuť do života (aneb lahev v ruce) Před 8 rok, 3 měsíce  
Ahoj, díky za podporu a pozitivní motivaci.

Mohu poprosit o informaci o těch připravených opatřeních pro případ bažení? Není to sice úplně totéž a stejně tak se pro každého může hodit něco jiného, ale každá inspirace dobrá...

Díky
Petr
Senior Boarder
Příspěvky: 64
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Západní čechy Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32258
Re: Nechuť do života (aneb lahev v ruce) Před 8 rok, 3 měsíce  
Ahoj,


pro me jako gamblera je hodne dulezite mit osetren pristup k penezum.
Tuto zalezitost jsem vyresil tak, ze kamaradka mi zridila ucet ke kteremu mam platebni kartu se kterou muzu platit vsude kde se kartou platit da a dnes je to ve vsech marketech, benzinkach a spouste jinych obchodech, kino, restaurace apod, na tento ucet muzu vkladat na prepazce v bance nebo do bankomatu penize, karta je vsak nastavena tak, ze nemuzu vybirat ani z bankomatu ani na prepazce ani nemam pristup k netovemu bankovnictvi. V tuto chvili nosim bezne penize u sebe, prislo li by bazeni, prvni a bezpodminecna reakce je okamzite vsechny penize ktere budu mit u sebe odnes a vlozit do bankomatu, protoze tam jsou v bezpeci a bez penez do herny nepolezu.

V pripade, ze by bazeni bylo tak silne, ze by hrozilo nebezpeci recidivy a ze bych nemel moznost okamzite jednat a odnest penize do bankomatu, skacu obrazne receno do vltavy a chladim hlavu abych se vzpamatoval z toho soku , tzn., napr. pokud bude pobliz Vltava, klidne ta Vltava, budu-li pobliz nakupniho centra brutalne se oplachuji a zchlazuji na wc, doma okamzite skacu do studene sprchy....... Je mi jedno jestli nekde budu vypadat jako blazen, ja uz nikdy nebudu HRAT.....a tomu podridim vsechna dostupna opatreni




Dalsi krok po osprchovani je telefonat - mam 3 lidi, kterym v krizove situaci muzu zavolat, pohovorit a uz se mi jednou stalo, ze prislo takove bazeni, ze s telefonem v ruce me kamaradka a ani o tom nevedela dovedla k bankomatu, ja po dobu rozhovoru vlozil penize a bazeni ustoupilo


Dalsi krok vymysleni cinnosti pro straveni casu - napr. mam bajecneho psa, nalozim ho a sebe a jedeme na vylet - v te chvili pocka i prace - ja musim prekonat tu dobu bazeni

Dalsi a nemene dulezite se mi jevi bezprostredne se sverit zde na foru a pozadat o psychickou pomoc, vsichni co zde chodime vime, ze slovni podpora nekoho, komu se dari abstinovat, dokaze maly zazrak


Tohle uz musi zatim, stacit - tim bazeni musi prejit, vetsinou okamzite po vkladu penez do bankomatu


V nejakem rozhovoru dr Nešpor radi NEUDELAT NIC - i to muze fungovat - neudelat nic a napr. zacit meditovat



Abstinuji 4 mesice, zadne silne bazeni zatim neprislo, jsem na to pripraveny, chystam se brzy podstoupit terapii formou holotropniho dychani, chci docilit toho aby bazeni navzdy zustalo nekde vzadu v mozku v karantene, verim ze to jde, je to dlouhodoba zalezitost, mam zhruba casovy plan.


Ikdyz priznaky, bazeni, jsou u gamblerstvi a alkoholismu velmi, velmi podobne, opatreni budou jina, napr, sucha domacnost a co pro to udelat, jaka prijmou opatreni aby to takto fungovalo, naplanovat co s volnbym case, vyhybat se rizikovym lokalitam, ukoncit styk s lidmi, kteri nevi o co jde a muzou mit pitome kecy .....je toho hodne



Tak asi tak to je zhruba u me, nijak me to neomezuje, jsem v pohode a ziskavam zpet sam, pred sebou sebeduveru a muzu kouknbout do zrcadla a klidne se nahlas pochvalim a pres den rozdavam usmevy a jsem den ze dne silnejsi a nerozhaze me bezny problem


Lemog
Lemog
Gold Boarder
Příspěvky: 162
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32259
Re: Nechuť do života (aneb lahev v ruce) Před 8 rok, 3 měsíce  
Teda, máš můj obdiv.

Je vidět, že to opravdu myslíš vážně.
Opatření samozřejmě jiná budou, i když zbytečné to nebylo.
Samozřejmě přístup k penězům u mě moc neřeší, alkohol ve své základní podobě je až nechutně levný Ale minimálně poznámka, že v té chvíli počká i práce, je zajímavá. Tahle situace se mi zatím nestala a nenapadla mě, ale stát se může lecos. Nutí to k zamyšlení...

Suchá domácnost u nás není problém, tu máme s manželkou odjakživa, cožpak o to. Ona nepila nikdy a naopak jí to vyhovuje, to mám vyřešeno. No, budu přemýšlet, co bych si na sebe vymyslel. Pár kontaktů na zavolání už mám taky, zatím bohužel všichni daleko bez přímého zásahu. A taky jsem spíš spisovatelský typ, je to asi vidět. Fórum jsem objevil teprve čerstvě, tak jsem to ještě nezkusil. ale skoro si myslím, že by u mě mohlo fungovat. Takže až se tu jednou objeví několikastránkový román, všichni víte, odkud fouká vítr

Opravdu díky za inspiraci...
Petr
Senior Boarder
Příspěvky: 64
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Západní čechy Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter