Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...76777879808182...86
Dolů
Téma: Tak jsem zvědavá, jestli to zvládnu
**
#44188
Re: Tak jsem zvědavá, jestli to zvládnu Před 6 rok, 11 měsíce  
Alkoholem se nevyléčíš (ten psychiku jen ku*ví). Vlastně se o to ani nesnažíš – jen uhýbáš a unikáš. Tvé problémy by mohla vyřešit intenzivní psychoterapie a správně (a střízlivě) volená medikace. Životní přístup ti však kritizovat nemohu (posledních 15 let jsem uvažovala stejně - a mám z toho, věř mi, jen potíže…). Hele nemládneme...
Kleris
Expert Boarder
Příspěvky: 109
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#44189
Re: Tak jsem zvědavá, jestli to zvládnu Před 6 rok, 11 měsíce  
Ale Angie, ani ja nevravím, že alkohol je zlý a piť sa nesmie. Alkohol je pre ľudí a v malom množstve má na organizmus pozitívne účinky. Bohužiaľ ja som už tú hranicu pozitívnosti prekročil a alkohol je pre mňa tabu. Ale ty si kľudne popíjaj, keď ti to tak vyhovuje. Ale alkohol a xanax spôsobujú ťažkú závislosť. Aj keď ich nekombinuješ. Zatiaľ možno samostatne, neskôr spolu. Píšeš, že máš problém, ktorý je o moc horší v kocovine. Tak prečo si tu kocovinu dobrovoľne spôsobuješ, trápiš samu seba?
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#44190
Re: Tak jsem zvědavá, jestli to zvládnu Před 6 rok, 11 měsíce  
Hm, vím, že alkohol mě nevyléčí. Jistě ne. Terapii bych potřebovala, jenže co mě odrazuje je to, že by mě chtěli namáčet i v těch okolnostech pití a tak. To nechci. Jenže dobrý terapeut by to poznal. A já bych předně chtěla vyřešit trauma z nuceného pobytu v léčebně. Jenže každý terapeut by se chytl toho, proč jsem pít začala a řešil by tohle. Jen jsem nebyla (a nejsem)spokojená se životem toť vše. Pro nic jiného nepiju.
Angie
Expert Boarder
Příspěvky: 121
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#44191
Re: Tak jsem zvědavá, jestli to zvládnu Před 6 rok, 11 měsíce  
Angie,

prihadzuješ do misiek virtuálnej váhy vlastného zdravia a života. Raz alkohol a na vyváženie tabletky.

"Kedy váha skolabuje a únavou rupne?"

"Je TO "iba" Tvoj život -ži (si) HO ako chceš!"

(...aj následky (si) ponesieš "iba" Ty-sama!)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Nyní "ONLINE" uživatelů Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#44192
Re: Tak jsem zvědavá, jestli to zvládnu Před 6 rok, 11 měsíce  
„…namáčet i v těch okolnostech pití…“ - takže je to stud, co tě brzdí? Stydíš ze za pití a tak si ho obhajuješ aspoň virtuálně…? Pití - další stigmatizující okolnost, že? Máš, Angie, problém brát se taková, jaká jsi. Pokud má mít psychoterapie smysl, nemůžeš přeci vyselektovat jen populární střípky života a zbytek zasklít (účelem není být dokonalá, ale nechat si pomoci). Alkohol i další trable tam jistě patří (a možná se dají chápat i jako symptom). Pokud najdeš člověka, kterému se budeš schopna „otevřít“, jistě ti to bude ku prospěchu. Jen to zkusit…
Kleris
Expert Boarder
Příspěvky: 109
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#44193
Re: Tak jsem zvědavá, jestli to zvládnu Před 6 rok, 11 měsíce  
Já vím, že by mi asi psycholog pomohl. Jenže jsem zažila hrozné věci. Zažila jsem například 6 týdnů v léčebně (nepatřila jsem tam a přirovnávám to k fyzickému znásilnění).
Strašlivě mě mrzí, že jsem tam šla, že jsem dělala 6 týdnů, ze v tom hnusu žiju a žít chci. Díky bohu jsem měla moc přestupků a bylo mi dovoleno jet svobodná domů!!
Předstírala jsem, že tam patřím. Nepatřila. Byl to hnus, něco jak sekta!!
Angie
Expert Boarder
Příspěvky: 121
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#44195
Re: Tak jsem zvědavá, jestli to zvládnu Před 6 rok, 11 měsíce  
Vím, nešla jsi tam hold z vlastní vůle (co jsem pochopila, byla to převážně iniciativa rodičů a partnera) - a tak se nedivím, že se z této zkušenosti cítíš jaksi „pošpiněna“. Ale ruku na srdce – dala jsi jim na výběr? (prostě o tebe měli vážnou obavu). V životě bych svůj život nenechala v režii druhých. Zkus více spoléhat sama na sebe… Jinak věřím, že jsi fajn holka.
Kleris
Expert Boarder
Příspěvky: 109
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#44196
Re: Tak jsem zvědavá, jestli to zvládnu Před 6 rok, 11 měsíce  
Kto okrem teba vie, že si bola v liečebni? Teda okrem rodičov a partnera. Tú traumu si z toho robíš sama. To, že si tam bola v podstate nikoho nezaujíma.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#44197
Re: Tak jsem zvědavá, jestli to zvládnu Před 6 rok, 11 měsíce  
Trauma je sviňa, furt ti to otravuje život, jen rozdrápíš ráno oči a už je to na nic, pořád se na tebe valí ta tíha a blbé myšlenky... jediné řešení to rozebrat s psychologem a najít jak z toho ven, jak žít život ke své spokojenosti... no alkohol a prášky to uleví nebo spraví všecko akorát dočasně, myslím ty návykové... ty nenávykové by mohly pomoct, kdysis brala AD, zkusil bych to znova...

no je to těžko takto přes net a písmenka ti s tím nějak pomoct, poradit...
pert
Platinum Boarder
Příspěvky: 614
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#44199
Re: Tak jsem zvědavá, jestli to zvládnu Před 6 rok, 11 měsíce  
Angie,
víš, co byly koncentráky, že to s takovou chutí používáš? Stydela bych se za takové přirovnání.
Jinak pij jak chceš, ber prášky a utíkej za dealerem, to bude nejlepší...
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...76777879808182...86
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter