Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...78798081828384...86
Dolů
Téma: Tak jsem zvědavá, jestli to zvládnu
**
#44218
Re: Tak jsem zvědavá, jestli to zvládnu Před 6 rok, 11 měsíce  
Krtko,
popíja a ide to tak jeden, dva aj tri týždne. A práve to, že sa mu takto s mierou piť chvíľu darí, mu dáva falošnú nádej, že "to vie". Potom sa samozrejme rozpije a ťah trvá od 2 do 14 dní, ako kedy. Myslenie má veľmi podobné ako Angie. Na súde vytrvalo nesúhlasil z rozvodom, že on vôbec nieje taký alkoholik akého ja z neho robím a jediné, čo môže sľúbiť je, že sa nebude spíjať ale, že si už nikdy nedá pivo - to si nevie predstaviť. Aj preto, že nesúhlasil s rozvodom, nás nerozviedli hneď na prvý krát, ale na ďalšom pojednávaní to už bude iba formalita, pokiaľ ja nezmením názor (a ja ho nemienim zmeniť) a rozvedú nás. V podstate celé pojednávanie bolo z jeho strany o obviňovaní a výčitkách voči mne....

Čo sa týka temy koncentrák verzus liečebňa, tak to absolutne súhlasím so Šantal. Bola som sa pozrieť v Osvienčime, keď som mala iba 13 rokov, ale tie obrazy hrôzy budem mať vryté v pamäti už navždy a bola som na pár dní aj v protialkoholickej liečebni v rámci rodinnej terapie a to nie raz. Takže si myslím, že tí, ktorí tu prirovnávajú liečebňu ku koncentráku nevedia, čo činia.
Medovka
Expert Boarder
Příspěvky: 110
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#44219
Re: Tak jsem zvědavá, jestli to zvládnu Před 6 rok, 11 měsíce  
Včera si spomínala Prednú Horu. Tak to je skôr pioniersky tábor pre dospelých. Ale s režimom.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#44220
Re: Tak jsem zvědavá, jestli to zvládnu Před 6 rok, 11 měsíce  
Krtko,
áno, tak nejak by som to prirovnala. Ale viem si predstaviť, že pre tých, ktorí sa nechcú liečiť, to tam musí byť neskutočné utrpenie. Veď ten pohľad do "zrkadla", ktoré sa im snažia nastaviť asi nie je príjemný a nie každý to je schopný zvládnuť...
Medovka
Expert Boarder
Příspěvky: 110
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#44223
Re: Tak jsem zvědavá, jestli to zvládnu Před 6 rok, 11 měsíce  
Tak Angie se snaží nějak žít asi jako my všichni ostatní a má takový náhled na věci kolem sebe, ikdyž pro nás takový možná zvláštní nebo jiný, těžko pochopitelný, ale nebudu ji nějak napadat, pak zase ona napadne nás a jsou z toho akorát hádky, které ničemu nepomůžou. Já to přecházím, ona sama pokračuje dál jak uzná za vhodné, za ten rok to má vývoj – vždycky je nějaký vývoj a u ní je to takhle, ale aspoň o tom píše, když nemluví s psychologem a tak si třídí svoje myšlenky a hledá, zamýšlí se nad našima odpověďma a za další rok bude zase někde jinde, rád bych, aby ji to tady neodradilo a psala tak jak to vidí ona, nezatracuju ji, proč, taky myslím, že v reálu není špatná holka, jen trochu tam uvnitř zdrchaná... jako snad všichni tady

Angie, přenes se přese všecko a napiš, zklidni a věř, že bude líp, uvidíš, jsi mladá, máš ještě hodně let před sebou a psychoterapie by ti fakt pomohla
pert
Platinum Boarder
Příspěvky: 614
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#44226
Re: Tak jsem zvědavá, jestli to zvládnu Před 6 rok, 11 měsíce  
Prečo by hádky ničomu nepomohli. Zdravá hádka je užitočná vec, bez prejavenia sa to človek dusí v sebe a môže skončiť ako... alkoholik.
Žilinčan
triezvy od 23.3.2016
Gold Boarder
Příspěvky: 267
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Žilina Narozeniny: 02/07
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#44227
Re: Tak jsem zvědavá, jestli to zvládnu Před 6 rok, 11 měsíce  
To je zdravá hádka, ale já myslel tu nekonečnou hádací smyčku, která tady na fóru probíhala ještě docela nedávno až to dopadlo tak, že jeden aktér se odmlčel definitivně a tady se vyčistil vzduch a jemu jestli to pomohlo, toť otázka. Kor, když my alkoholici jsme takoví vztahovační, někteří tu kritiku neunesou a musí se do sebe stále drbat, pošťuchovat, ubližovat...

Jsou hádky, které fakt nic nevyřeší, vyřveš se, nic v sobě nedusíš a je ti pak líp, vyřešilo se něco? No jak kdy a záleží na situaci, okolnestech, ono to taky nabere ten opačný směr a je to ještě všecko jenom horší
pert
Platinum Boarder
Příspěvky: 614
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#44228
Re: Tak jsem zvědavá, jestli to zvládnu Před 6 rok, 11 měsíce  
Angie napsal:
Pocit "namol" je nejhezčí věc na světě

Ano, byly casy kdy bych s Tebou 100% souhlasil. Ten prvni panak... hmmmm... to lahodny palivy slehnuti, ten uzasnej pocit jako kdyz by jsi sevrela v zubech drat elektrickyho ohradniku. Teplo a prazdnota prichazejici do hlavy. Prijemna prazdnota kde neni stres, strach, obavy, kde se starosti a problemy zmeni v symboly kteryma muzu manipulovat a menit a mazat je jak se mi zlibi. A pak dalsi a dalsi varky alkoholu do krve a dalsi prijemny pocity az do odpadnuti... jo, jo to byly casy. Nastesti se mi podarilo otevrit oci nebo sebrat posledni zbytky zdravyho rozumu a z toho silenyho toboganu vyskocit. A beha mi trochu mraz po zadech kdyz Te ctu a je mi Te moc lito kdyz si uvedomim co Te drive nebo pozdeji temer s jistotou ceka. Zkus nejakou tu terapii. Vykasli se na to jestli se tam bude resit Tvoje piti nebo Tvuj pobyt v lecebne to je uplne jedno. Neco ale zkus protoze zivot je (nekdy ) desne moc fajn a prijemnej a je strasna skoda si ho znicit .
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#44229
Re: Tak jsem zvědavá, jestli to zvládnu Před 6 rok, 11 měsíce  
Angie se zařídí stejně podle sebe, jako my všichni. Jen zde píšeme své osobní názory, nepochlebovat, neschvalovat něco, o čemž nejsme přesvědčeni, o to tu jde myslím. Já jsem to před týdnem posrala a vy víte, že já pít nemám a neumím a taky jsem od vás čekala správnou reakci. A ta přišla Angie, však ty sama víš, jak to máš a co bys měla a neměla, viď...
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#44236
Re: Tak jsem zvědavá, jestli to zvládnu Před 6 rok, 11 měsíce  
S Pertom môžem iba súhlasiť, že Angie si potrebuje prejsť istým vývojom, aby dokázala uskutočniť nejaké zmeny v živote a prehodnotiť náhľad (nesprávny) na svoj stav. Má právo žiť a ničiť si svoj život ako chce a dokedy chce. Len nech s tou svojou životnou filozofiou: cit. " Ale pořád je pro mně opilost to nejkrásnější ", nevstupuje do nejakého vážnejšieho partnerského vzťahu, alebo nedaj Bože nech nemá dieťa, lebo razom budú zničené životy tri.
Medovka
Expert Boarder
Příspěvky: 110
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#44238
Re: Tak jsem zvědavá, jestli to zvládnu Před 6 rok, 11 měsíce  
Pokiaľ žije tak ako sa jej páči a ničí pritom len seba (aj, keď to nevidí), je to jej vec a život, ale sú tu predsa ešte rodičia, ktorí si to iste nezaslúžia...
Medovka
Expert Boarder
Příspěvky: 110
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...78798081828384...86
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter