Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...2425262728293031
Dolů
Téma: Jak dál, když selžete...
*
#42785
Re: Jak dál, když selžete... Před 7 rok, 2 měsíce  
Zdravím,
Tak dneska naprosto šílený stav - v práci totální zimnice, prekolapsovy stav, pustili mě o hodinu dříve, kam myslíte, že vedla moje cesta? Do baru, do 20 minut a po dvou pivech naprosto ready! To je to tak strašný? Jak tedy zvládnout tyto stavy? Mám vzácné dva dny volna, co když to opět v abstinenci nedám? Byl to absťák? Podle mně ano..
Pistácie
Expert Boarder
Příspěvky: 106
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42803
Re: Jak dál, když selžete... Před 7 rok, 2 měsíce  
Zuzano, ano to byl ukazkovy abstak. Co myslis strasny - abstak nebo zavislost? V podstate oboji, ze?
Otazka je zda s tim chces seknout nebo ne. Pokud ano, pak je postup jasny - zadne alko, zadne penize u sebe, pritel/kamarad/blizka osoba na blizku/na telefonu, preklepat abstak - nakoupit vitaminy, hodne pit vodu. Vsak vis, co s tim. M.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42804
Re: Jak dál, když selžete... Před 7 rok, 2 měsíce  
Boli to abstinenčné príznaky a bude už len horšie. Najlepšie ako zvládnuť tieto stavy, je im predchádzať, teda nepiť. Tieto stavy sa zvládajú tak, že si to musíš len pretrpieť. Dá sa to zmierniť liekmi, ktoré ti môže predpísať psychiater. A samozrejme ako píše Michal hlavne dostatok tekutín, minerály, vitamíny-hlavne B.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42805
Re: Jak dál, když selžete... Před 7 rok, 2 měsíce  
Zuzana a nebo se hod na nemocenskou a jdi na tyden na detox do lecebny.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42806
Re: Jak dál, když selžete... Před 7 rok, 2 měsíce  
Ono to zase v dnešnej dobe nie je také jednoduché. Nikdy nevieš ako zareaguje zamestnávateľ na razítko z psychiatrie na nemocenskom lístku. A keby aj v pohode, tak kolegovia sa to väčšinou v práci dozvedia. Aj na personálnych oddeleniach robia "dobráci", ktorí takúto informáciu dajú do obehu. A medzi tými kolegami sa vždy nájdu nejaký exoti, čo ti potom dokonale osladia život v práci. Aspoň moja skúsenosť je taká.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42807
Re: Jak dál, když selžete... Před 7 rok, 2 měsíce  
Krt, píšeš:
...ako zareaguje zamestnávateľ na razítko z psychiatrie na nemocenskom lístku. A keby aj v pohode, tak kolegovia sa to väčšinou v práci dozvedia. Aj na personálnych oddeleniach robia "dobráci", ktorí takúto informáciu dajú do obehu...
..."pečiatka alebo zdravie?"

..."alebo najdôležitejšie je vonkajšie dekórum a duša nasleduje až na ktorom mieste?"

Nuž, každý máme iný rebríček hodnôt, aj jemu vlastnú hierarchiu a postupnosť! alebo ?!?


(Vždy akosi bolo aj voľajako bude, však?)

Ešte, že existuje aj možnosť vybrať si a zodpovedne sa rozhodnúť celkom sám/a a za seba!
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Nyní "ONLINE" uživatelů Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42808
Re: Jak dál, když selžete... Před 7 rok, 2 měsíce  
JA. Píšeš to niekomu, čo mal na psychiatri pomaly prechodný pobyt a za sebou opakované liečenia?
Samozrejme, že zdravie je najdôležitejšie.
Ale ja som písal z vlastnej, opakovanej skúsenosti po návrate z nemocnice. A nie aký by bol ideálny stav. To nemá nič spoločné s nejakým dekórom a už vôbec s rebríčkom hodnôt. Neveril by si akí dokážu byť niektorí ľudia. Doslova ťa psychicky zdeptajú.
To razítko z psychiatrie mi napríklad aj kedysi dávno neumožnilo ani úrazové poistenie ani životné, pretože mi napísali, že vzhľadom na svoju diagnózu som pre nich rizikový. Celá problematika je oveľa komplikovanejšia okolo toho. Bolo by pekné keby diagnóza F-10 v mojich papieroch nemala vplyv na môj život aj keď abstinujem, no bohužiaľ má.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42809
Re: Jak dál, když selžete... Před 7 rok, 2 měsíce  
Ja, a Ty pracuješ někde? zaměstnavatel ok? mě přijde, že ne. U nás by to teda taky neprošlo jen tak...
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42810
Re: Jak dál, když selžete... Před 7 rok, 2 měsíce  
A z nemocenský bych hypotéku atd. rozhodně neutáhla.
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42811
Re: Jak dál, když selžete... Před 7 rok, 2 měsíce  
Inak toto mi tiež napadlo, životná poistka, náhodou zomriem z nejakého úplne iného dôvodu ako alkoholizmus (laserový lúč z vesmíru alebo tak), a poisťovňa mi nič nevyplatí, pretože som "zatajil" problémy s alkoholom. A to by ma dosť štvalo, mať zrazu toľko času a žiadne peniaze.
Žilinčan
triezvy od 23.3.2016
Gold Boarder
Příspěvky: 267
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Žilina Narozeniny: 02/07
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...2425262728293031
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter