Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...567891011...60
Dolů
Téma: Jsem alkoholik a nevím co dál
**
#608
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 14 rok, 1 měsíc  
Dobry den Radime, jsem tu dnes nova a precetla jsem si Vase prispevky. Tez Vam drzim palce, abyste se vylecil jak z chripky tak zavislosti na alkoholu. Chtela jsem Vas ale i ostatni lidi zde poprosit o radu: muj pritel je alkoholik jiz nekolik let. Nevim ani presne kolik. Nejsme spolu az tak dlouho. Drive pry snad tolik nepil, ale tezka zivotni situace mu dopomohla k tomu, aby se stal alkoholikem. Pije cervene vino, nekdy litr, nekdy 75ml a nekdy i 2 litry denne. Je zavisily i na cigaretach, ale v porovnani s alkoholem mi to pripada jako mensi zlo.
Rada bych vedela, jak bych se mela k tomuto problemu zachovat. Knizky a znami mi radi, abych ho opustila, ale ja jsem ve fazi, kdy citim, ze to proste neni mozne. Pokud mam nekoho hodne rada, tak prece nelze se jen tak na cloveka vykaslat. O zavislosti vi, chce to resit ale sam bez pomoci to nezvladne. Chodi i k psychiatrovi, ktery o jeho alkoholismu vi a i presto mu predepisuje leky. Zkontaktovala jsem se s timto psychiatrem a rekla jsem mu at mu spise doporuci nejakou protial. lecebnu nebot neni mozne aby bral leky a pil vecer alkohol.Psychiatr mi vsak pro nej zadnou lecebnu nedoporucil. U pritele neni ani poznat, ze je opily nebot je ve stavu, kdy uz ma telo vytvorenou zavislost a klasicke opilecke stavy nejdou poznat.
Kdyz jsem mu rekla, ze jsem z toho, ze pije nestastna, tak rekl, ze prestane a bude pit maximalne alkol. pivo s nealkoholickym. Za par dni jsem mu objevila v batohu lahev vypiteho vina a to pritom sam od sebe tvrdil, ze nic nepije. Nejsem v tomto naivni a vim, ze alkoholici vetsinou lzou.
Nechci na nej vyvijet zadny natlak, nebot vim ze to jen povede k tomu, ze bude alkohol prede mnou ukryvat v batohu a lhat mi. Je mozne, aby dochazel zatim nekam ambulantne na nejake konzultace? Bydlime v Praze, on je jeste k tomu American a bohuzel cesky moc neumi. Nemyslim si, ze je resenim ho opoustet ale nevim, jak dlouho to vydrzim se divat na to jak tato inteligenti bytost na sobe pacha pomalou sebevrazdu . Diky predem za vasi zpetnou vazbu.
Radomila
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 07/03/2010 14:16 Provedl: Radush.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#609
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 14 rok, 1 měsíc  
V prvni rade se musi chtit lecit on.On musi chtit s timto problemem neco delat. Vy mu muzete dat podporu svou ucasti,ale v pripade jeho nezajmu jste jen divak. Bez moznosti cokoliv ovlivnit. Pokud s tim problemem nezacne sam neco delat, poleti dolu a vas bude brat sebou. Vy vite jak na nej,pokud to nejde po dobrem, musite mu dat najevo sve odhodlani ukoncit vztah, pokud s tim nebude neco delat. My alkoholici umime druheho vyuzit do posledniho okamziku. Vim o cem mluvim, pil jsem 20 let.
Ivan
Junior Boarder
Příspěvky: 32
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#610
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 14 rok, 1 měsíc  
Dekuji Ivane za Vasi reakci. Je mi jasne, ze bude nutne vztah ukoncit, pokud se situace nezlepsi. Jen me zajimalo, jak jednat v soucasne dobe. On potrebuje cloveka, ktery ho trochu popostrci a pomuze mu najit pomoc, uz kvuli jazykove bariere. Jen si nejsem jista, jestli tim, kdyz ho na to budu stale dokola upozornovat, jestli to nejak pomuze. Co Vam osobne nejvic pomohlo, kdyz jste drive pil? Byl jste rad, kdyz Vas na to vase okoli upozornovalo a stale vam bylo vycitano, ze moc pijete?Nechci jen, aby se to diky mym vycitkam jeste nejak zhorsilo.
Radomila
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#611
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 14 rok, 1 měsíc  
Ja si uvedomoval,ze to prehanim,zkousel jsem chvilkama abstinovat,pokusy o kontrolovane piti apod.Kdyz mi nekdo neco rikal,odkyval jsem cokoliv, jen aby mi dali pokoj.Chvilku jsem nezlobil a kdyz se situace uklidnila,tak hura na to.A vycitky mi jen tak proletely hlavou,ale pivo bylo silnejsi.
Je to dilema,kdyz nebudete upozornovat,tak vznika dojem,ze se vlastne nic tak hrozneho nedeje.
Asi by bylo nejlepsi postavit ho natvrdo pred hotovou vec.Primo si s nim promluvit a nastinit konkretni moznosti reseni.Ale pokud uz neco reknete,tak je dulezite na tom dusledne trvat.Duslednost je to nejdulezitejsi.Pokud nebudete dusledna,tak vas ukeca,ustoupite ze svych pozic,on pokroci dal a ma vas tam,kde potrebuje.A porad dokola.Taky jsem to delal a clovek dokaze pouzivat rozlicne zbrane a zbusoby,jak dosahnout sveho.V tomto pripúade pit a byt s vami.
Ivan
Junior Boarder
Příspěvky: 32
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#612
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 14 rok, 1 měsíc  
Především je potřeba si uvědomit,že alkoholismus je nemoc jako každá jiná, podle mezinárodní klasifikace má kód F10. Vyhrožování opouštěním vztahu je asi tak stejné, jako vyhrožování, že ukončíte vztah jen proto, že si Váš přítel zlomil nohu. Nic více a nic méně. S mojí přítelkyní jsme se kupříkladu dohodli, že vztah je možno obnovit až po mé léčbě, myslím si, že to je dobré řešení. U nás je však bohužel jěště jeden problém týkající se našeho vztahu jako takového, a to ještě z doby před mým začátkem pití, takže to celou situaci jen komplikuje. Jestli však máte svého přítele opravdu ráda, pokuste se mu pomoci. Většina alkoholiků nejsou z podstaty věci špatní lidé, jen jsou to lidé závislí na chemické látce s chemickým názvem C2H5OH. K alkoholismu i jiným závislostem nás zpočátku vede zpravidla nějaká dlouhodobá nespokojenost se životem, ale poté již jen snaha přikrýt svoje abstinenční příznaky, i když se situace třeba už uklidnila.

Pokud jste již silným závislým alkoholikem, tak Vám změna vztahu nepomůže, tam je nutná jen odborná léčba atd., to nemá s partnerskými vztahy již nic společného.
Radim
Expert Boarder
Příspěvky: 80
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
ICQ#: 161-971-767 Pohlaví: Muž Místo: Hronov Narozeniny: 03/16
Poslední úprava: 07/03/2010 19:42 Provedl: Radim.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#613
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 14 rok, 1 měsíc  
Je to zavislost na chemicke latce.Jenomze tato chemicka latka dokaze natolik zmenit osobnost,ze uz je to uplne nekdo jiny, nez byl drive.
Diky teto latce jsem si rozbil dva vztahy a ver tomu,ze to mym byvalym partnerkam absolutne nezazlivam.Kazdy neni ochotny snaset alkoholicke excesy.A alkohol je hrobar vztahu.Ja to jako vyhrozovani nevidim.Je to proste nastineni moznych variant dalsiho souziti.
Mam dost extremni nazory,ale divam se na to ocima cloveka,ktery se nachazel na obou brezich.A na tom strizlivem brehu se mi libi vic.
Ivan
Junior Boarder
Příspěvky: 32
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#614
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 14 rok, 1 měsíc  
Tady musím souhlasit s Ivanem protože tato chemická látka změní osobnost,zlomená noha sroste a nevidím důvod opouštět někoho koho mám ráda jen proto že si zlomil nohu,tam přeci charakter zůstává narozdíl od stále pijícího alkoholika a jak píše Ivan partner se pak veze s ním.Je to nemoc jako každá jiná a taky by se jako každá jiná měla léčit.S Radimem souhlasím v tom že změna vztahu nemusí pomoc alkoholikovi,ale pomůže tomu druhému.
ivlik

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#615
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 14 rok, 1 měsíc  
Raduš,jste z Prahy tam máte přeci velké možnosti výběru.Nepomáhá psychiatr obratte se na odborníky přes alkohol na internetu je jich v Praze dost,jak jsem tu už několikrát psala zkuste to v Bohnicích,není to žádná ostuda naopak.Jsou tam mistři ve svém oboru.Taky se tam se mnou léčila angličanka.V Praze jsou i AA,věřím že aspon třetina anglicky umí,zkuste to pokud váš parter chce, pomozte mu.V opačným případě.....
ivlik

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#616
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 14 rok, 1 měsíc  
Dekuji Vam vsem za vase rady a podnety. Souhlasim s vami se vsemi ale i s Radimem, ze opustit cloveka nemusi byt to nejlepsi reseni. Jak rika, alkoholici nemusi byt zli lide a mohou mi dobre srdce. Pritel je ke mne velmi hodny a laskavy. Ja se s nim vlastne jiz s jako alkoholikem seznamila, takze ani nevim, jakou mel osobnost ci charakter predtim. U neho ani neni poznat, ze je opily, spise jen na vizazi se to promitlo. Mne hlavne vadi to, ze jsem svedkem toho, jak se pomalu timto zabiji. Pokud by na me vztahl ruku nebo byl agresivni a na me kricel tak to samozrejme ukoncim. To bych urcite neztrpela.
Je fakt, ze je hodne zarlivy, ale to muze byt i clovek, ktery neni na F10 zavisly.
Zkusim se zeptat v Bohnicich a pokusim se mu pomoci konretne. Je mi jasne, ze vycitky a vyhruzky v tomto pripade rozhodne nepomohou.
Je tu nekdo z Vas konkretne, kteremu pomohla pouze lecebna nebo jste se z toho dostali i sami bez cizi pomoci? Je mozne dochazet na leceni treba jen ambulantne?
Preji vsem hezky vecer.
Radomila
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#619
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 14 rok, 1 měsíc  
Okolo alkoholismu, ale bohužel i mnoha dalších psych. poruch koluje obrovské množství pověr, fám a zcela zavádějících informací, a to občas i z pohledu odborné literatury či psychiatrů samotných !!! Hlavní pověra je ta, že alkoholik je nějaký pobuda s lahví či krabicí stolního vína, jenž se povaluje nebo nadává a obtěžuje lidi někde na nádraží. Tito lidé mají spíše problémy s inteligencí, sociálním cítěním, nejsem si vůbec jist, jestli u většiny z nich by byl alkoholismus hlavní diagnózou. Pravděpodobně tam alkohol sehrává svoji roli, ale nemusí to být nutně alkoholici v posledním stadiu nemoci. Další nesmysl je, že alkoholik se neustále toulá po hospodách pochybné pověsti. Já sám za sebe můžu říci, že v případě návštěvy restaurace si vždy po dobrém obědě nebo večeři dám minerálku nebo džus, a to i teď. Bohužel právě kvůli alkoholismu v poslední době ani do restaurací nechodím, a to ze dvou důvodů - nedostatku peněz a odchodu přítelkyně.

Z dnešního pohledu považuji za naprosto katastrofální výuku na základních a středních školách týkající se prevence užívání legálních i nelegálních návykových látek. Nevím jak to vypadá dnes, ale někdy okolo roku 1990 to byla naprostá katastrofa. To samé se týkalo jakési pochybné sex. a rodinné výchovy v rámci přírodopisu, případně občanské nauky a vůbec vše týkající se běžného života. V jiné části života to jeden profesor na VŠ v Brně řekl zcela otevřeně - "nejraději bych zrušil matematiku, aby se nám všem lépe počítalo". Bylo to trochu divné přirovnání, ale v zásadě řekl v jistém slova smyslu naprostou pravdu.

Ten přítel Radomily na tom bude už asi podobně jako já. Je již ve fázi, kdy ho to "nutí" pít a "musí" proto lhát. Já také "musím" lhát, přestože tuto vlastnost zcela jasně odsuzuji. Pouze se snažím zamaskovat abstinenční příznaky. To samé platí v případě Neurolu. Co se týče alkoholu - dříve, když jsem byl "konzument" mě stačilo k dosažení dobré nálady a euforie cca 2 dcl červeného vína. Měl jsem svoje oblíbené značky, stejně tak moje přítelkyně. Dnes chlastám prakticky vše, co teče, patoky, které bych dříve nevzal do huby ani zadarmo. "Pochopitelně", že ani po litru vína na mě není nic znát, tedy ne z hlediska opilství, jen se prostě cítím tak nějak akorát, stejně jako kdysi za střízliva.
Radim
Expert Boarder
Příspěvky: 80
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
ICQ#: 161-971-767 Pohlaví: Muž Místo: Hronov Narozeniny: 03/16
Poslední úprava: 08/03/2010 10:38 Provedl: Radim.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...567891011...60
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter