Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...6789101112...60
Dolů
Téma: Jsem alkoholik a nevím co dál
**
#620
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 14 rok, 1 měsíc  
Myslim si,ze nemas tak uplne pravdu.Alkoholismus je sice nemoc,ale presto nelze vyzadovat jakekoliv ohledy a ulevy.Nemusis lhat,nemusis pit.Postav se k tomu celem a kdyz jsi nemocny,jdi se lecit, nebo se ovladni a vybojuj si svuj boj.
Ja si ho taky vybojoval a ver tomu,ze to lehke nebylo.Bylo to ku....... tezke,ale vysledek stoji za to.Je hodne lidi,kteri ten boj zvladli,kolikrat klopitli,rozbili si hubu,ale zase vstali a bojovali.Takze jsou dukazem,ze to jde.
K te vychove,je to tezke.Od mala je nam cpano do hlavy oslava= alkohol.I to detske sampicko vychovava k toleranci vuci alkoholu.Jenomze alkohol je jako ohen,dobry sluha ale zakerny a spatny pan.A vychova by mela byt predvsim v rodinach,skola by to mela jen doplnovat.
Ivan
Junior Boarder
Příspěvky: 32
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#623
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 14 rok, 1 měsíc  
Ivane, skvěle napsáno
hana
Gold Boarder
Příspěvky: 193
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
ICQ#: 261093865 Pohlaví: Žena Narozeniny: 06/17
Poslední úprava: 08/03/2010 16:11 Provedl: hana.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#624
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 14 rok, 1 měsíc  
Hani, co se Ti na tom příspěvku zdá skvělýho?
Květa
Platinum Boarder
Příspěvky: 344
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 08/24
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#625
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 14 rok, 1 měsíc  
Už jsem opravila oslovení, to jsem ale zmatkař. Dík za upozornění.
hana
Gold Boarder
Příspěvky: 193
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
ICQ#: 261093865 Pohlaví: Žena Narozeniny: 06/17
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#626
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 14 rok, 1 měsíc  
Na Ivanovích příspěvcích je znat,že již delší dobu abstinuje a moc dobře ví jak je to již dnes super po tom všem.Souhlasím,že boj je to k....bolestivý a výsledek sladký.Radomilo,váš přítel nemusí být agresivní,ale jde o to aby jste se na něj mohla spolehnout,nelhal vám a byl vám oporou.Alkoholici(pijící někteří/jsou sice hodní,milí,ale žijí ve svém světě,není na ně spoleh a lžou.Lžou sobě a ostatním taky.Nejhorší je že těm lžím sami věří.
ivlik

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#628
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 14 rok, 1 měsíc  
Tedy několik hodin jsem tu nebyl, je mi sice mizerně, ale z posledních sil napíšu příspěvek, který se vám asi moc líbit nebude. Dobře jsem pochopil, proč si Hanka s Ivanem tak dobře notují. Řeknu Vám to na rovinu - Vy dva totiž o alkoholismu nevíte skoro nic !!! Hance to před časem řekla slečna / paní Andrea, když se Hanka snažila obhajovat kontrolované pití u alkoholiků a také Hance jasně napsala, ať přestane "mást alkoholiky". Nyní se tu objevil jakýsi pan Ivan, píše, že 20 let pil, rozbil 2 vztahy a teď tedy abstinuje. Po vítězství je každý generál. Neberte to prosím jako nějaký můj osobní útok na Vás, ale takový je můj vnitřní pocit a pohled na danou věc. Hezký večer všem.

Výrok jako "nemusíš lhát - nemusíš pít", to jsou typické neznalosti věci. I lékař z protidrogové poradny mi jasně řekl, že není dobré najednou vysazovat alkohol a současně ještě benzodiazepiny. Obojí jsou tlumivé látky, jejich vzájemná a nadměrná konzumace může vést až ke smrti, totéž však platí i pro vysazování - náhlé vysazení těchto látek může způsobit delirium, epileptický záchvat, v lepším případě "jen" těžší depresi, která může slabší jedince dohnat k sebevraždě. Tedy jestli jste pil celých 20 let pár piveček denně, pak jste třeba ani nebyl tak tvrdý alkoholik. Opravdu si o tom nejdříve něco přečtěte, pohovořte s odborníky a pak teprve svoje "rozumy" pište sem.
Radim
Expert Boarder
Příspěvky: 80
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
ICQ#: 161-971-767 Pohlaví: Muž Místo: Hronov Narozeniny: 03/16
Poslední úprava: 08/03/2010 19:13 Provedl: Radim.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#629
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 14 rok, 1 měsíc  
Kdo chce pro vec neco delat,hleda cesty,kdo ne,hleda argumenty.
Toto je diskusni forum,kde se diskutuji nazory.Toto nejsou navody jak na to,jen osobni zkusenosti a osobni nazory.Zadny z techto nazoru nelze zevseobecnit a nemuze pasovat kazdemu.Zaroven zadny z techto nazoru neni miren osobne a v zadnem pripade ne jako utok.Ale kdyz si clovek vezme stripek odsud,stripek odtamtud,lze si vytvorit svuj hlubsi pohled.Ale navod „JAK NA TO" neexistuje.
Ivan
Junior Boarder
Příspěvky: 32
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#630
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 14 rok, 1 měsíc  
Vážený pane Ivane, sám jste si nad sebou, případně některými dalšími vyřknul ortel smrti. Jednak vůbec nevíte, co ten "zatracený" alkoholismus je, a dále to ještě chcete skrývat za jakési "argumenty". Pochopitelně, pokud se Vám podařilo vystřízlivět, začít normálně žít, pak je to to nejlepší životě, čeho jste mohl dosáhnout. Jenže podle mě jste vůbec nikdy žádným alkoholikem nebyl, jen jste si dával 20 let pár piveček denně v nějaké zapadlé hospůdce, což asi rozzlobilo Vaše přítelkyně resp. manželky, a tak od Vás utekly. Skutečný alkoholismus je opravdu o nečem zcela jiném, než o čem tu píšete.
Radim
Expert Boarder
Příspěvky: 80
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
ICQ#: 161-971-767 Pohlaví: Muž Místo: Hronov Narozeniny: 03/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#631
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 14 rok, 1 měsíc  
Dobry vecer Radime, take si myslim, i kdyz alkoholik nejsem, ze to neni pro cloveka alkoholika /silneho/ vubec snadne prestat a asi na kazdeho plati neco jineho. Samozrejme zavisi tez na tom, jak dalece je clovek zavisly. Myslim si tez, ze mate pravo na argumenty a tim padem se nesnazite omlouvat svuj alkoholismus, jen se snazite vysvetlit svuj postoj k tomuto problemu. Ivan mohl byt klidne tezky alkoholik, ale mozna patri do te velmi male skupiny lidi, kterym stacilo mit tzv. silnou vuli pomoci niz se z toho dostal. Ani nevim, jestli chodil nekam na leceni nebo jej primelo resit situaci proto, ze ho opustily zeny. Kazda zavislost je spatna, nektera skodi vic a nektera min. Bohuzel ten alkohol nici jak telo tak i ducha, i kdyz dle meho to nemusi uplne znamenat, ze clovek zcela zmeni svoji osobnost k horsimu a stane se pro okoli neprijemnym.
Muze se jednat o velmi prijemneho a oblibeneho cloveka, ktery ma pratele.
Preji Vam, abyste mel v pristich dnech stale dobrou vuli to resit i kdyz to nelze ihned ale chce to cas, postupne a snad i nejake navstevy odbornika.
Radomila
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#632
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 14 rok, 1 měsíc  
Souhlasím s Radimem,že náhlé vysazení návykových látek může končit v nejhorším případě smrtí,proto jsou tu léčebny,proto je detox, kde jsou kromě čištění organizmu podávány medikamenty,které průběh abstinenčních příznaků zmírnují a proto také většina alkoholiků nemůže tuto nemoc zvládnout bez odborníků.Pokud dojde k relapsu jsou abstáky ještě horší a nebezpečnější.
ivlik

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...6789101112...60
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter