Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...52535455565758...80
Dolů
Téma: už nechci pít ale opakovaně selhávám
***
#53365
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 3 měsíce  
Stef, tak si to nakonec rozlouskl A je po starostech. Gratulace.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53366
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 3 měsíce  
MichalB, to nebude tak lahke,
to selincro mam nespavost jak voci, snad to po case povoli.

Najradsej by som sa fakt vyhol tomu koncertu, ale uz sa so mnou rata, budem brat i antibiotika, tak si na to nedam ten hlupy alkohol. To ma taktiez vyradi z bezeckych treningov. (co som si posledne stihol navarit, to si este musim zjest)

Psychoterapeut tiez zrusil terapiu kedze ochorel, presunul o tyzden. Poprial som mu skore uzdravenie.

Tak ako tu nemozem spat, mi to pride cele psycho, ako sa snazim a veci zadrhavaju, ze ista cast by sa chcela na cele vsetko vykaslat, veci nejdu ako by mohli,ja neviem mi prepina, mam strach, ze nevladzem a ze to ani nemozem takto zvladnut dlhodobo, alebo som sklamany, ze i ta terapia nebola, ze som nato sam, a ze nik ani nerozumie.
Ako by to ani nic nebolo, neviem v com hladat podporu, alebo to fakt tak tvrdo musim zvladnut za seba :/ pritom vsade citam aka je podpora blizkych dolezita, no a pritom ani oni nerozumeju, nevidia, ze mi chyba nejaka akoby blizkost, davaju mi rady typu ze nemam pit na lieky, ze mam lieky brat pravidelne, ale nechapu ma, tak neviem ako to mam cele brat davat.

Neviem mozno to chce vsetko cas, som zmeteny a neviem comu verit.
stef
Gold Boarder
Příspěvky: 305
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Poslední úprava: 23/01/2019 04:22 Provedl: stef.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53367
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 3 měsíce  
Stefe, ano. Každý jsme na to sám. Vždyť se ti nic tak hrozného neděje. máš atb a terapeut je nemocný. Tak z toho se nestřílí.
Mnohem důležitější než plakat nad sebou bude si uvědomit, že máme chlastem narušenou psychiku. A někdy jsme z toho precitliveli a jindy zas nasrani a vztekli. Mozku chybi chlast, a my mu ho nedáme!
Allie
Platinum Boarder
Příspěvky: 429
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53368
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 3 měsíce  
Stefe kamo vis co by Tobe pomohlo si myslim? Spravna zenska....co nechlasta, travili by jste spolu cas, vylety a vse okolo toho a hned by si mel jine myslenky a hlavne nebyl sam ...
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53369
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 3 měsíce  
Michale, zenska je premalovany problem rasenkou a rtenkou. To je z zlouze do blata

Stef, ja tomu nerozumim. Kdo a proc by ti mel rozumet a v cem? Rozumet bys mel predevsim ty sam sobe. A kdo jiny muze rozumet sam sobe sam clovek?
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53370
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 3 měsíce  
stef napsal:
Ja,

"hľadám sa stále"...

'vybral' nie je spravne

"v sebe a za seba"

a ak niekto nerozumie ma uz neprekvapuje ...

Stef,

môže sa Ti stať aj taká "nehoda", že "nájdeš sám seba"... "Čo si potom počneš s toľkou slobodou?" "Pôjdeš sa ožrať?"

Ak konečne už raz predsa len odovzdáš "craving" a už Ťa nebude *nič ani nikto* vábiť a zvádzať na alkohol, "zapi TO sám od seba!"

(..."lebo, všetci TO tak robia!")
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Nyní "ONLINE" uživatelů Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53371
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 3 měsíce  
A vo vzťahoch ešte môže byť vhodné zamyslieť sa: "Môžem ja vo svojej súčasnej situácii byť niekomu na osoh? Alebo najskôr na sebe zapracujem, aby som niekomu zbytočne neublížil."
Nespoznaný
Expert Boarder
Příspěvky: 136
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53372
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 3 měsíce  
Allie, mas pravdu, v noci som sa citil strasnejsie ako rano To mam teda vymalovane v tej mozgovni pravda. Len to nejak fajn spracovat tie myslienky/pocity.

MichalB, akoby mi chybal niekto blizky. Niektore vztahy aby boli naplnenejsie. Citim taky deficit.
Nejaka taka podpora blizka, co sa naozaj zaujima.
Mozno by som sa to mal naucit ja byt sam sebe. Len je to pre mna tazke. Vlastne jednym slovom, ked sa citim sam a este tu zavislost zvladat, ked sa mi nedari, ked mi z toho uz prasi

Michal, no nieco take by som potreboval Ale vraj nato by mal byt clovek sam so sebou vpoho. Co ja nesom a hladam ako z toho vyplavat. To je asi na therapie, musim este tyzden pockat Ale presne, si to vystihol, tie vylety, veci okolo toho, zazivat pekne veci aj v zivote, to mi chyba uz par rokov, i to je isto cast preco sa mi mozno tak nedari. Zacarovany kruh, ale rozumiem, ze to nesmie byt vyhovorka.

'zenska je premalovany problem rasenkou a rtenkou. To je z zlouze do blata'
tiez niekedy isto pravda To by chcelo nieco vynimocne
stef
Gold Boarder
Příspěvky: 305
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53373
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 3 měsíce  
Stef,rozumím tvé samotě, chybí blízký člověk, který by rozuměl tvé závislosti, ale bohužel tomu rozumí jen ten,kdo je sám závislý a ten kdo se z toho dostal.
A jasně,že toužíš po lásce, to my všichni.Ale soužití s podobně postiženým jedincem s rtěnkou,by Tě ještě víc zatížilo. Zvládat sebe a ještě toho druhého.Dávat pozor na sebe a ještě na druhého,je vysílující.Kdyz mi někdy odpadla terapie taky jsem byla z toho nervózní,něco mi chybělo, to na co jsem se těšila a dávalo mi sílu jít dál.
Tak je to jen na Tobě. A je to těžký. Tak aspoň tady Ti rozumíme.
Jsme v tom stejně,někteří úspěšněji, ale i u tebe je naděje,že bude líp.
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53374
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 3 měsíce  
No pointou hlavne bylo cidet zivot i v jinych barvach a Stef casto utika k alkoholu ze samoty/nudy mi prijde, nemusi to byt hned vztah milenecky, muze mit fajn kamaradku nebo bandu trampu co maji radi turistiku apod. to hned clovek zjisti, ze se da bavit i jinak a laska dela divy ta preleci vsechno, kdyz si to sedne a je ucinejsi nez antidepresiva i antabus dohromady
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...52535455565758...80
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter