Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345
Dolů
Téma: Příznaky alkoholismu
#45652
Příznaky alkoholismu Před 6 rok, 7 měsíce  
Dobrý den, dostala jsem se na tyto stránky z jasného důvodu a to, že mám pocit, že mi užívání alkoholu ovlivňuje život. Nikdy jsem si nemyslela, že jsem typický alkoholik jako fialový pórovitý nos, od rána v lihu atd.
Jenže jsem si začala uvědomovat, že i "normálnímu" uživateli alkoholu to může přerůst přes hlavu.
Alkohol jsem pravidelně začala pít tak před 7mi lety. Nyní už několik let si dávám denně (večer) láhev sektu. Je to pro mě takový večerní rituál, kdy už mám vše hotovo a můžu si v klidu sednout, zapnout TV a uvolnit se se skleničkou v ruce. Nikdy nepiji přes den, nikdy nepiji ani na oslavách, protože jsem vždy autem a nikde nevypiji ani míň ani víc než 1 láhev. Zato pravidelně večer co večer. Navíc se cítím pouze příjemně uvolněná, necítím se opilá, že bych špatně artikulovala, či se motala. Ráno nemívám žádné typické absťáky po propařené noci.
Jenže... Právě posledních pár let se cítím totálně vyčerpaná, unavená. Přibrala jsem 25 kg, doma mám nepořádek, 3 roky neumytá okna. Dělám jen základní práce. Nádobí, prádlo, vaření. V jednu dobu jsem prospala celé dny, cca 2 roky. Teď už sice tolik nespím, ale jsem bez nálady, nikam nechodím, obtěžuje mě mluvit, někoho poslouchat. Nyní, ač beru AD (Sertralin) se mi zhoršily deprese a jsem plačtivá. Vše a všichni mi leze na nervy. Hluk, štěkání psů, řev dětí v obchodě atd.
Tak se chci zeptat, jestli je to důsledek dlouholetého pití alkoholu nebo spíš psychický problém. Děkuji za názory a zkušenosti.
Veronika
Junior Boarder
Příspěvky: 20
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45654
Re: Příznaky alkoholismu Před 6 rok, 7 měsíce  
Ahoj, těžko říct, každodenní pití určitě člověku nepřidá, jestli sis vypestovala závislost poznas jednoduše, zkus další láhev neotevrit...
Allie
Platinum Boarder
Příspěvky: 429
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45660
Re: Příznaky alkoholismu Před 6 rok, 7 měsíce  
Takto cez internet ti nikto nebude vediet fundovane povedat, ci je to rydzo psychicky problem alebo nasledok dlhodobeho popijania.

Kazdopadne ale vieme, ze alkohol je psychoaktivna latka, ktora ovplyvnuje vylucovanie viacerych neurotransmiterov a mozgu (serotonin, dopamin, endorfin). Mozog samozrejme ked je vystaveny alkoholu casto, tak reguluje vylucovanie tychto neurotransmiterov smerom dole, pretoze vie, ze majitel sa nabumba a vyluci sa ich vela (to je ten znamy efekt s mnohymi navykovymi latkami, ze ich treba uzit stale viac a viac na dosiahnutie rovnakeho efektu). Na zaklade tohto mozme zrejme predpokladat, ze uzivanie alkoholu bude tvoje problemy skor prehlbovat nez cokolvek ine.

Na naberanie vahy to bude mat rozhodne takisto negativny ucinok. Flasa sektu (podla rychleho google) moze mat okolo 400-500kcal. Samorejme neviem, ci je to pre teba vela alebo malo (co ak pracujes ako drevorubacka? ), ale viem, ze ak prijmes za nejaky casovy usek o priblizne 7000kcal viac, ako za ten usek spalis, priberies priblizne 1kg. To znamena, ze ak nepriberas ani nechudnes vobec, a do toho zacnes pit flasu sektu kazdy vecer, budes priberat priblizne 0,5kg za tyzden, iba cisto z toho.

Secteno a podtrzeno neda sa povedat, do akej miery sa alkohol podpisuje na tvojom aktualnom stave, ale podla mna sa mozme s kludnym svedomim domnievat, ze dopad popijania je negativny (do miery vacsej alebo mensej, ale pozitivny zrejme nie).
Double D
Gold Boarder
Příspěvky: 210
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.


And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.
F. Nietzsche
 
#45661
Re: Příznaky alkoholismu Před 6 rok, 7 měsíce  
Děkuji za komentáře.
Špatně snáším léto, tak to může i k mé depresi dopomoct. Dnes už je zase normální den a já se rozhodla (před pár dny), že tímto bych zkusila přestat pít. Třeba i jen na zkoušku, co se se mnou stane či nestane za změny. Navíc je to i finančně nákladné to pití, tak i z toho důvodu. A v neposlední řadě potřebuji zhubnout.
On je to začarovaný kruh, vše se na sebe nabaluje. Z alkoholu jsem přibrala, mám tak zažívací problémy (i ze sektu), beru léky. Už můj reflux způsobil, že mám astma a dokonce jsem se dopracovala k 1. stupni chronické obstrukční plicní nemoci. Všechno se vším souvisí.
Tak doufám, že večer budu na tolik silná, že si nepojedu pro flašku a dodržím své předsevzetí.
Veronika
Junior Boarder
Příspěvky: 20
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45662
Re: Příznaky alkoholismu Před 6 rok, 7 měsíce  
Si na tom trochu tak, ako som bol ja. Tiez som popijal len po veceroch v ramci relaxu a nemal som z toho ziadne realne problemy. Nemal som ani fyzicky navyk (nemal som fyzicke abstaky, ako tu popisuju mnohi), ale skor si myslim, ze moj navyk bol behavioralny. Proste som bol nauceny, ze vecer = vino. Prvy tyzden-dva boli narocne, pretoze som nevedel, co so sebou bez alkoholu robit, ale potom to uz slo, ked som prelomil ten stereotyp. Trvalo mi to hadam vyse pol roka, od kedy som si prvykrat povedal "od dnes UZ FAKT nepijem", kym sa mi to podarilo naozaj dodrzat, ale na druhej strane ja som aj pil viac, ako ty (1,5-2l vina za chlastaci vecer, ktore som mal 3-4x do tyzdna).

Drzim palce!
Double D
Gold Boarder
Příspěvky: 210
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.


And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.
F. Nietzsche
 
#45663
Re: Příznaky alkoholismu Před 6 rok, 7 měsíce  
Veronika napsal:
... Právě posledních pár let se cítím totálně vyčerpaná, unavená. Přibrala jsem 25 kg, doma mám nepořádek, 3 roky neumytá okna. Dělám jen základní práce. Nádobí, prádlo, vaření. V jednu dobu jsem prospala celé dny, cca 2 roky. Teď už sice tolik nespím, ale jsem bez nálady, nikam nechodím, obtěžuje mě mluvit, někoho poslouchat. Nyní, ač beru AD (Sertralin) se mi zhoršily deprese a jsem plačtivá. Vše a všichni mi leze na nervy. Hluk, štěkání psů, řev dětí v obchodě atd.
Tak se chci zeptat, jestli je to důsledek dlouholetého pití alkoholu nebo spíš psychický problém. Děkuji za názory a zkušenosti.


Milá Veroniko nechci ti brát nějaké iluze ale ono se to stejně zachvíli sesype samo... ty totiž "normální" uživatel alkoholu už dávno nejseš... bereš AD-čka, schválně se podívej do příbalového letáku - co tam píší o alkoholu - piješ o samotě doma...pravidelně - každej večer padne lahvinka - pěkně to máš zracionalizovaný a womluvený "večerním rituálem"......
Jestli se teda nějakým "nedopatřením" dostaneš do léčebny ...taková plačtivá a sebelítostivá osoba... typická představitelka takového "bezpečného alkoholismu" žádná kořalka!!! jenom víno a jenom večer!!! a jenom už asi 25 let..
Přibrala jsi 25kg a divíš se, že jsi unavená ? To by unavilo každýho takový ranec tahat pořád sebou.
Nevím jestli žiješ sama nebo s někým, ale asi sama, protože si neumím představit chlapa který by TOTO toleroval a neodvezl tě obratem na psychiatrickou kliniku!!!
Protože to vypadá jednak na nějaké psychiatrické onemocnění + asi i poruchu osobnosti a teď už i závislost na alkoholu a nevím v jakém pořadí se to bude léčit , resp. odléčovat či zaléčovat.
pavel
Expert Boarder
Příspěvky: 126
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45664
Re: Příznaky alkoholismu Před 6 rok, 7 měsíce  
Double D, přesně. U mě jde o psychický návyk. Kolikrát ani na to pití nemám chuť. Rozdělám si láhev a půl hodiny ji nechám bez povšimnutí. Ale pak si naliju, když už je ten večer a jede TV. Přes den mi alkohol nechybí, ani když jdu na nějakou oslavu, nemám potřebu pít s ostatními. Všude jsem autem a tak mě to ani neláká. Jen ta psychická závislost.
Před rokem jsem přestala pít kávu. Bylo to jednoduché, přestala mi chutnat. Ale prvních pár dní jsem byla taková nesvá, že mi ráno něco chybí. Dnes už si na ni ani nevzpomenu.
A máš pravdu, když jsem měla nějaké období, kdy jsem nepila, večer jsem se nudila. Jako bych přišla o parťáka. Budu muset změnit večerní program, asi nebýt vůbec v obýváku a třeba si v posteli číst.
Veronika
Junior Boarder
Příspěvky: 20
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45665
Re: Příznaky alkoholismu Před 6 rok, 7 měsíce  
Pavle, díky za podporu! Přesně tohle jsem chtěla slyšet. Nic o mě nevíš, ale už jsi mi diagnostikoval poruchu osobnosti a léčebnu
K tomu se ani nebudu vyjadřovat. Jsi mimo mísu.
Veronika
Junior Boarder
Příspěvky: 20
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45666
Re: Příznaky alkoholismu Před 6 rok, 7 měsíce  
Jo a Pavle, děláš chybu jako 99% lidí a zaměňuješ antidepresiva tipy SSRI za anxiolytika (Lexaurin, Neurol...). Pak se ovšem vystříhej dělat psychiatrické diagnózy. Nejsem alkoholik, co vyžere flašku rumu, 3 lexauriny zapije vodkou a pak se válí ve vlastních zvratkách. To je právě tvůj úhel pohledu
Veronika
Junior Boarder
Příspěvky: 20
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45667
Re: Příznaky alkoholismu Před 6 rok, 7 měsíce  
Já moc dobře vím co to je ten Setralin, ten inhibitor zpětného vychytání serotoninu, ale neodpověděla jsi na otázku. Co je napsáno na příbalovém letáku o konzumaci alkoholu?
pavel
Expert Boarder
Příspěvky: 126
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter