Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123456789
Dolů
Téma: Stále selhávám
#46268
Re: Stále selhávám Před 6 rok, 5 měsíce  
Ahoj všem, musím souhlasit s Michalem. Zábava po alkoholu je prostě lepší. Asi záleží na povaze, ale třeba pro mě, introverta se slabým sebevědomím, je to vyleženě spouštěč lepší nálady. Což je asi ten hlavní problém. Pořád si úplně dost dobře, do morku kostí, neuvědomuju, že chlast není pomoc, ale pomalý vrah. Od patnácti let mi pomáhal zvládat stres ze společnosti. Teď už mi pomáhá i v zoufalství ze samoty. Je to vážně o tom najít si něco místo toho. Já to ještě nenašla
Hana
Expert Boarder
Příspěvky: 103
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46269
Re: Stále selhávám Před 6 rok, 5 měsíce  
Hano, tomu s tou samotou rozumím. U mě stál za rozjedem nekontrolovaneho pití blbý rozchod a na něj nabalena ztráta i tzv. přátel a pocit vyděděnosti. A ve výsledku nad pařbami s přáteli převážilo pití o samotě, což považuju za svůj největší problém. Spouštěče pití jsem částečně vyřešila, bohužel určité stresy, které patří k mé práci, mě stahují dolů. Rozhodla jsem se zkusit i terapii pomocí hypnozy, protože pořád vnímám jako primární snažit Se odbourat ty věci, co mě táhnou dolů. Uvidíme. Známá si to moc chválí.
Helena
Fresh Boarder
Příspěvky: 5
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46270
Re: Stále selhávám Před 6 rok, 5 měsíce  
Helčo, to mi povídej. Já radši odřeknu kafe s kamarádkou nebo příjemný film v kině, jen abych stihla to své večerní posezeníčko Přes den ok, večer jak slepá jdu si jen za tím jedním. U mě je jedno jestli je to stres nebo dobrá nálada, prostě se chci večer uvolnit a jinak to neumím. S tou hypnózou buď opatrná, chce to najít vážně odborníka. V opačném případě to může otevřít dveře, které jsou právem zavřené.
Hana
Expert Boarder
Příspěvky: 103
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46271
Re: Stále selhávám Před 6 rok, 5 měsíce  
Hana napsal:
Ahoj všem, musím souhlasit s Michalem. Zábava po alkoholu je prostě lepší.

Nemůžu si pomoct, ale taky to tak vidím, že zábava s alkoholem ve společnosti je lepší (zhruba tak 1000x). Trávit oslavu mezi opilými lidmi a být jediný střízlivý je utrpení a bezbřehá nuda. Všem oslavám se vyhýbám.
Vinař
Junior Boarder
Příspěvky: 21
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 16/11/2017 18:02 Provedl: Vinař.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46272
Re: Stále selhávám Před 6 rok, 5 měsíce  
Vinař napsal:
Hana napsal:
Ahoj všem, musím souhlasit s Michalem. "Zábava po alkoholu je prostě lepší."

Nemůžu si pomoct, ale taky to tak vidím, že zábava s alkoholem ve společnosti je lepší (zhruba tak 1000x). Trávit oslavu mezi opilými lidmi a "být jediný střízlivý je utrpení a bezbřehá nuda." Všem oslavám se vyhýbám.

Otázka, ako pre Hamleta:
(Čo je vlastne žiadúcejšie?)

"PIŤ, ČI NEPIŤ?!?"


Je to na každom z nás:
"Vybrať si a rozhodnúť sa musíš sám; a jedine za seba!"

(...so všetkými dôsledkami!)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46273
Re: Stále selhávám Před 6 rok, 5 měsíce  
Ahojky lidi,bohužel jsem po 3 měsících opět selhala. Opět jsem neuměla resit stres nicim jinym nez pivem.Uz nevím kudy kam,nechci být každého čtvrt roku opilá. Bylo mi už celkem dobře,nervy se uklidnily a jsem i celkem dobře spala.Do AA jsem taky chodila,ale nějak jsem necítila ten účinek co předtím. Už jsem začala uvažovat o léčebně. Mám z toho strach,ale bojím se snad víc toho, že mi začne selhávat mozek a jiné funkce.Jsem na tom podobně jako Hana,jsem slaboch ,neumím vyřešit problémy v partnerství,nepiju sice denně 4 piva ,ale o to je to horší když sklouznu do toho tahu. To co psala jsem se v tom viděla .Í to co psal Pavel o dětství,o tom odložení dítěte.Jsem ráda,že tu píšete tyto věci,bohužel mě neomlouvá nic z toho i když jsem tyto věci zažila. Už to ,že jsem si priznala,že jsem závislá bylo těžke,v klidu nepiju 3 měsíce léčebna trvá 3 měsíce. Myslíte že mám naději se z toho kruhu dostat?
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46275
Re: Stále selhávám Před 6 rok, 5 měsíce  
Maris, netrap se, jestli jde po třech měsících o jediné selhání, je to ještě furt hratelné. Dnes už nepij, nech to plynout a pokračuj v tom, co si před třemi měsíci začala. Čím víc se budeš trápit, tim blíž k flasce budeš mít... Zkus to prostě prodychat a jít dál.....

Jinak k tomu, co jsem psala o tom pití ci nepiti na akcích.... Jo, to byvavalo, ze alkohol rozvazoval jazyk a ze se člověk uvolnil a bavil se, ty poslední roky už to bylo jen o tom, jak se co nejdříve nalít a jak mít někde bokem flašku, kdyby se pilo pomalu, tak ať si můžu odbehnout si cvaknout, a pak se hlídat, aby clovek nemlel a ostatni to nepoznali atd atd.... Takze raději chlastat sama, to jsem se mohla nalít jak rychle jsem chtela.... No hnus... Takže teď střízlivá si to prostě s rodinou - oslavy a tak, užiju víc... Bez stresu, že by mi nahodou mohla klesnout hladina....
Allie
Platinum Boarder
Příspěvky: 429
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46276
Re: Stále selhávám Před 6 rok, 5 měsíce  
Allie,dekuji za reakci.Kdybych pila jednou za čtvrt roku 2 piva tak by mě to netrapilo.tah trvá celý týden,dokud nezvracim a nepadnu.Nejde prestat.piju sama doma opilá nikam nechodím,nikde jinde nepiju.Pak jen do večerky a rychle domů ať mě nikdo nevidí.Zkousela jsem hodněkrát prestat nejvíc snad 8 měsíců.Rodinu nemám.vycerpává mě to.Vzdy se bojím že se nepiju.A neustojim to.
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46277
Re: Stále selhávám Před 6 rok, 5 měsíce  
Aha. MAris, tak to je blbý... Si v kruhu... Zitra to zase zkus... Jeden den. A pak zas jeden, holt zase pěkně od začátku s temi hnusy prvnich dní.

Otázka: a on už ti ten chlast nějakou stresovou situaci vyřešil? Ne že. Ono to totiž není stresem, to si mozek hledá důvod.... Je to blbý, ale to je klíč k abstinenci..
Allie
Platinum Boarder
Příspěvky: 429
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46278
Re: Stále selhávám Před 6 rok, 5 měsíce  
Allie napsal:
Aha. MAris, tak to je blbý... "Si v kruhu... Zitra to zase zkus... Jeden den. A pak zas jeden, holt zase pěkně od začátku" s temi hnusy prvnich dní.

Otázka: a on "už ti ten chlast nějakou stresovou situaci vyřešil?" Ne že. Ono to totiž není stresem, to si mozek hledá důvod.... Je to blbý, ale to je klíč k abstinenci..

...vyskúšaj túto zotrvačnosť, s akou sa dokážeš opíjať, obrátiť a využiť vo svoj prospech - pre seba a zatni sa na 24 hodín.

Opakovane, zas a znova...

Sú to tehličky, z ktorých si postavíš svoj nový triezvy dom - pyramídu hodnôt, na vrchole ktorej budeš tróniť Ty. Mnohé uvidíš inak...


Všetko má svoj čas a miesto...

..."už "iba" zanovito vydržať!"
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123456789
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter