Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...19
Dolů
Téma: vzájemná pomoc
**
#46458
Re: vzájemná pomoc Před 6 rok, 4 měsíce  
Ahoj no ja kdybych semel charakterizovat, tak jsem spis kvartalni alkoholik, cili vydrzim,delsi dobu nepit, pak treba parkrat kontrolovane se udrzim a pak prijde den a spiju se do komatu....ale kazdodenni piti u me nehrozi, ja pak po flamu nechci alkohol dlouho videt a o lecbe jsi neuvazovala tedy?
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46459
Re: vzájemná pomoc Před 6 rok, 4 měsíce  
ahoj Michal

som rada, že si sa ozval.
celý deň si čítam toto fórum a som prekvapená koľko ľudí s tým bojuje.
tak máme to obaja trochu iné. ja som hladinkár a už to trvá dosť dlho. posledný rok sa to ale zhoršilo. je to denno denne. naposledy si pamätám jednu triezvu sobotu, ale v to ráno som sa ešte dohladinkovala a potom večer ma zachránila kniha a filmy. na druhý deň ma už zase mátalo a išla som si kúpiť. tu na sídlisku kde bývam sú tri jednoty, tesco, jedna vinárnička. ako naschvál všetko blízko mňa. ale to je jedno.
proste s tým bojujem. výčitky svedomia, ráno v robote červené oči, ktoré každý vidí, len mi to nikto nepovie. hanbím sa. dnes celý deň nič, hoci v noci som asi od 2 do 7 dala liter aby som zaspala. teraz večer nič. ale nie je mi dobre, triaslo ma, depresia, strach a úzkosť.
ale chcem to dať..
zajtra ma čaká ťažká skúška....či to vydržím.
držím ti palce...
ako si na tom teraz?

Ala - asi pol dňa bez vína

PS čo sa liečenia týka, bola som v novembri/listopadu na jeden besede o knihe ktorú napísal jeden pán /inak výborná kniha... tam ľudia z AA spomínali aké ťažké je dostať sa na liečenie. na to aby ho tam lekár doporučil sa musí závislý človek akoby dostať až na samé dno. ja som to pochopila tak, že ho lekár musí doporučiť na základe toho, že už mu asi nie je pomoci, alebo príde záchranka... neviem... ja som utajený pijanko, ráno hoci mi býva zle, dokážem sa dopratať do práce a fungovať...takže na dno sa zatiaľ nedostávam.
Ala
Expert Boarder
Příspěvky: 82
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: niekde tu na Zemi Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46460
Re: vzájemná pomoc Před 6 rok, 4 měsíce  
inak, ešte musím poznamenať.. aké krásne, čisté a priezračné je byť takto večer triezva...nezaspávam na pohovke ako kôň pred krčmou... nechce sa mi síce spať a bojím sa noci, ale je to pekné...

Ala
Ala
Expert Boarder
Příspěvky: 82
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: niekde tu na Zemi Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46461
Re: vzájemná pomoc Před 6 rok, 4 měsíce  
..jako kun před krcmou.. Máte krásnou materstinu. Preji mnoho takových dní,kdy se ti strizlivost bude líbit a žádný kdy se budes bát..drzim pěsti..stojí to za to
zdenek.dry
Gold Boarder
Příspěvky: 237
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 01/24
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46462
Re: vzájemná pomoc Před 6 rok, 4 měsíce  
Ala. Na liečenie nie je vôbec ťažké sa dostať. V závislosti na tom, kam človek ide, tak sú určité čakacie doby. Niekde sa dostaneš skôr, niekde si počkáš. A nemusíš padnúť na dno. Stačí, že s tým chceš niečo robiť. A vieš, že sama to nezvládneš. Psychiater vypíše žiadanku, pošle ju a ty už len čakáš. Niekedy, keď už je človek na dne, už sa z neho nemusí ani dostať. Nie že by nechcel. Len už organizmus je v dezolátnom stave. V podstate je už neskoro.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46468
Re: vzájemná pomoc Před 6 rok, 4 měsíce  
ahojte

ako ste na tom? tieto sviatky nepridávajú na abstinencii. pred dvoma dňami rozhodnutá, včera som trochu porušila a zase narušený spánok.
ja už neviem.
stále dokola...
Ala
Expert Boarder
Příspěvky: 82
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: niekde tu na Zemi Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46471
Re: vzájemná pomoc Před 6 rok, 4 měsíce  
Ahoj ja blbe me chytla slinivka hodne neprijemna vec, bolest velika nastesti obcasna...no je to dokola, je treba ten bludny kruh prerusit hm?!
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46472
Re: vzájemná pomoc Před 6 rok, 4 měsíce  
Michal a čo piješ keď piješ?

ja som včera tak viac ako litrík dala, predvčerom rozhodnutá, že idem prestať..dnes mi je dobre, napodiv, ale viem, že pijem prvú ligu...a bojím sa, že sa dám dnes oklamať dobrým pocitom.... a to som hore už od 2,30...
keby mi bolo radšej zle...ale démon ma už začína štekliť...celé zle
Ala
Expert Boarder
Příspěvky: 82
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: niekde tu na Zemi Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46473
Re: vzájemná pomoc Před 6 rok, 4 měsíce  
No z mojich zkusenosti clovek zjisti jak na tom,je az po par dni abstinence...zkus uz vydrzet od Noveho Roku ja abstinuji uplne od pondelka a Silvestr me neohrozi navic ted kdyz mam ten pankreas chyceny, tak nejsem blazen trosku se mi to ted hodi dokonce ikdyz to zni iracionalne-vim, ze nemuzu a nemam co resit
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46474
Re: vzájemná pomoc Před 6 rok, 4 měsíce  
tak podme spolu na to...
najhoršie bude v pondelok, idem na oslavu, ale to je zase len to čo prispievateľ JA nazýva oddaľovanie problému....
a pritom ved si človek na tej oslave môže dať horúcu čokoládu, alebo bylinkový čaj...nemusí piť
bože čo to máme s tými mozgami, že?
Ala
Expert Boarder
Příspěvky: 82
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: niekde tu na Zemi Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...19
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter