Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...567891011...19
Dolů
Téma: vzájemná pomoc
**
#46556
Re: vzájemná pomoc Před 6 rok, 3 měsíce  
Ahoj Angelino, na mě tato metoda, dnes se nenapiji, zabírá. Jak jsem si dala za cíl už nikdy!nebudu pít, vždy jsem po pár dnech ztroskotala. Dnes je to 45 dní, co jsem pila naposledy. Držím palce, ať to zvladneš.
Monika
Fresh Boarder
Příspěvky: 7
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46558
Re: vzájemná pomoc Před 6 rok, 3 měsíce  
Děkuji Moni za podporu,
Tobě také hodně štěstí.
Možná se tady můžem podporovat, snad to pomůže, i když ty večery budou určitě šílené(.
Angelina
Gold Boarder
Příspěvky: 200
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46559
Re: vzájemná pomoc Před 6 rok, 3 měsíce  
Dnes jdu na AA a těším se! Rok a dva měsíce jsem se nenapil a bylo to skvělý. Pak párkrát, ale byl klid. A je to tady zas, vylil jsem se v práci ani nevím jak. Byly to něčí narozeniny "tak se to tak nebralo", ale já to beru hodně vážně. Totální špatna, vyřízený nervy, zas ten psychohnus. Ale asi jsem potřeboval jít do tohodle totálně zkroušenýho stavu. Zase pohlídnout tý alkholický zrůdě do tváře. Beru to tak a nebudu si zoufat. Asi jsem prostě zapomněl, co ten alkohol dělá. Je to před dvěma dny, tak už mě ta největší deprese ze selhání opouští. A těším se zas do střízliva, těším se moc. Myslím, že nějak už vím jak na to, dřív jsem byl plný strachů, obav, nacvičoval si třeba odmítání-teď vím, jak je ta střízlivost dobrá a cítím se silnější. A všem tady Vám držím palce. Podporujeme se.
Sochař
Platinum Boarder
Příspěvky: 557
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46562
Re: vzájemná pomoc Před 6 rok, 3 měsíce  
Ahoj holky Moniko a Angelino, večerní vínečko bylo taky moje prý relaxíčko, nedovedla jsem si představit bez něj. Vždyť všichni pijou a dokonce víno je zdravé ne?
Jenže pak víc a více, tajné pití je to nejhorší, nejde to pak zastavit, nejde vypít jen dvě deci. Dokud je co pít, tak je pořád chuť. A pak výčitky, a znovu, znechucení ze sebe, vínečko to napraví a je zas dobře, vždyt to zas není taková hrůza, lhaní sám sobě. A tak pořád dokola.

A pak x- tý pokus.
Udělala jsem si jiný večerní rituál, tak jako jsem vždy otevírala láhev vína, tak jsem každý den začla loupat zázvor, uvařila pořádně silný čaj a vychutnala s medem a citrónem. Překonala jsem první týden, přišel víkend, ten nejdelší v mém životě asi.( Nebo ten druhý a třetí byl nejdelší?). Procházky v přírodě, hraní s dětmi, bazén, vydržet. A tedy nějaké bylinky na uklidnění. Druhý týden lepší, přemýšlení o víně bylo o něco slabší, nakoupit jídlo v obchodě a nevzít k tomu víno je základ. Druhý týden uplynul, víkend zase krutý, uklízení doma, na etapy, vyklízení toho, co jsem tak donekonečna odkládala, vydržela..hurá. Dobrý pocit, s dobrým pocitem příval síly, tak nějak po krůčkách.
Moc vám oběma i dalším fandím, píšu jen, jak jsem to měla já. A to byl jak říkám x- tý pokus, mezi tím bylo: dám si jen v pátek, nebo jedno pivo večer ob den. Nakonec to stejně vešlo do starých kolejí. Pak to přišlo, asi velké zhnusení sama ze sebe, nevím.
Teď recidiva po krásných 3 měsících, ale 2X totální opilost, a zpět do střízlivosti už mi nedělá takový problém, jakoby jsem sklouzla, ale dál jedu svou linii. Zázvor atd. Rozhodně vím, že to bylo jen ze stresu( pohřeb tatínka), ale chci dál žít střízlivě, abych se za sebe nemusela stydět a abych se mohla dívat dětem do očí bez výčitek svědomí.
Holky jsem ráda, že jste tady, Moni tobě blahopřeji ke 45 dnům a Angeliko ty buď tady a čti a piš, jednou v tobě určitě ten pocit dozraje. Tohle fórum mi dalo tak moc, ani nevíte, a taky číst si to po sobě zpětně v čase- úžasné zrcadlo.
Já tedy raději čtu než píšu, protože mám pocit, že píšu zmatečně, ale jsem tady s vámi. Pojdme do toho společně! I když bude selhání, nebojte se o tom napsat. Ahoj všichni.
Drahoslava
Gold Boarder
Příspěvky: 304
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46563
Re: vzájemná pomoc Před 6 rok, 3 měsíce  
Ahoj Sochaři, to mě mrzí, další recidiva... Na AA jdi, určitě Ti to pomůže hodit se na nejakou lepší vlnu... Mela bych strach, aby se intervaly nezkracovaly a nešlo to s tebou dolů.... Tak na tom zamakej, byla by to hrozná škoda....držím palce...
Allie
Platinum Boarder
Příspěvky: 429
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46564
Re: vzájemná pomoc Před 6 rok, 3 měsíce  
Nejdřív Včelař, teD Sochař...
Včelař už se ani moc nehlásí, doufám taky, že to zvládnou.
Drahoslava
Gold Boarder
Příspěvky: 304
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46566
Re: vzájemná pomoc Před 6 rok, 3 měsíce  
ahojte všetci

po takmer týždňovej abstinencii včera totálne zlyhanie. nevinné dve pivá, doma pokračovanie s lahvinkou vínka, dnes to nie je nič moc. držím všetkým palce nech sú silnejší než ja.

a tá energia, predsavzatie, čistá hlava, nezakalené oči cez pracovný týždeň ...veď to bolo také fajn..

a tak stále dokola...

Ala
Ala
Expert Boarder
Příspěvky: 82
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: niekde tu na Zemi Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46567
Re: vzájemná pomoc Před 6 rok, 3 měsíce  
Ahoj, tak dnes je to šesty den co nepiji. První dva dny absták, ale pak se to zlepšilo. Myslela jsem, že mi bude líp, že budu plná energie a tak,ale je mi hůř. Jsem unavená, nechce se mi vylézt s postele a myslím jen na to, že kdybych si dala frťana tak mě to nakopne. Naštěstí doma nic nemám, ale kdybych měla tak bych si dala a to mě docela děsí. V pondělí jdu k psychiatrovi tak uvidím.Snažím se zabavit, ale myšlenkami se pořád vracím k alkoholu. Do toho střevní potíže (vím je to intimní), ale pořád ve mě hlodá to, že když jsem pila byla jsem vlastně v pohodě, nic mě nebolelo a netrápilo.(
Brigita
Fresh Boarder
Příspěvky: 5
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46568
Re: vzájemná pomoc Před 6 rok, 3 měsíce  
Alo, to je škoda, ale teď už s tim nic nenaděláš, stalo se, můžeš si z toho neco vzit: třeba to, ze nejsi schopná si zajít na dvě neškodný pivka, pokracujes vínem. Takže je potřeba prostě si nedat ani to pivko....
Tak hodně sily na další střízlivé dny...

Brigito vydrž. Nic se ti nechce, tak si prostě udělej odpocinkovy den, vypni mozek, pusť si film, dej si něco dobrého k jídlu... A až se ti bude chtít, jdi na procházku.. Ta hlava se bude čistit dlouho. Když jsem začínala s nepitim, brala jsem to jako bych byla po dlouhé vleklé nemoci, prostě jsem se rozhybavala pomalu a dala tělu čas, ublížili jsme si chlastem hodně, fyzicky i psychicky, tak je potřeba to napravit a to hezky postupně....
Allie
Platinum Boarder
Příspěvky: 429
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46569
Re: vzájemná pomoc Před 6 rok, 3 měsíce  
ahoj Brigita

podobne aj u mňa, ale cez týždeň keď som ani kvapku do seba nedala, mi nebolo zle, ale hej... máš pravdu... niečo akoby chýbalo.... taká prázdnota..

ale asi musíme počkať, vydržať... po týždni sa to asi neukáže... mesiac, dva.. a výsledok bude viditelnejší..

neviem
Ala
Expert Boarder
Příspěvky: 82
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: niekde tu na Zemi Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...567891011...19
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter