Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678
Dolů
Téma: Mám ročního syna a jsem nejspíš alkoholička
#5594
Re: Mám ročního syna a jsem nejspíš alkoholička Před 12 rok, 10 měsíce  
Děkuji za reakci.Ano přesně toho se obávám.Mohu řící,že dříve to bylo o dost horší.Pila jsem již od dopoledne a pak přesně jak píšeš šla spát a bylo mi fuk co děti dnes již,když piju tak jedině večer,když jdou děti spát.Zdálo se mi to jako krok k lepšímu,že aspoň tedy večer.Ale to je špatně.Mamku mám daleko od sebe,ale máš pravdu,určitě to řešitelné je,zkusit to aspon ambulantně.MUSÍM.Druhý den po alkoholovém opojení si stále slibuju už né a stydím se přesně,že to co dělala máma nám dělám i já a to jsem nikdy nechtěla.Teda s tím rozdílem,že piju hl.doma matka byla večně naložená v hospodě a my doma kolikrát i bez jídla.Také jsme byly hlídané sociálkou a já ve svých 17letech skončila na rok v diagnost.ústavu pač jsem nechodila domu a nevycházela s matkou.Dnes jsem se tedy jíž 4 dny nenapila,ale mužu říct,že chuť tedy je tak zkusím co nejdeéle vydržet,ale nevěřím si mooc Navíc jednou i moje 4 letá dcera se na mě rozkřičela v krámě,když jsem si láhev kupovala "proč si to maminko kupuješ bude ti zase špatně" a jak jsem se styděla.Je to vážně smutný a jsem na jednu stranu ráda,že jako matka v tom nejsem sama.Mám pocit,že jsem snad ta nejhorší máma a selhávám a to bych neměla.Na tyto stránky jsem narazila teprve včera a od té doby je projíždím.Je to hrozné kolik lidí má s pitím problémy.A celkem mi to dodává sílu konečně to začít radikálně řešit.S pozdravem Sabina
Sabina

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#5596
Re: Mám ročního syna a jsem nejspíš alkoholička Před 12 rok, 10 měsíce  
Určitě zkus alespoň ambulantní léčbu,i když popisuješ svůj život,tak by pro tebe bylo lepší na nějakom dobu vypnout a začít se poprvé v životě starat sama o sebe.Mě taky pronásledovalo celý život mé dětsví a jedině tam jsem jsem dokázala už ho nechat být,nenechat se jím stále ovlvňovat a hlavně ztratit nekonečnou chuť čekat na matčinu pochvalu a uznání.Možná ti budu připadat tvrdá,ale vím jak je to sysifofský boj,bojovat sám bez pomoci.Tvé dětství,tě bude stále pronásledovat a sama těžko dokážeš z tohoto "začarovaného" kruhu vystoupit.I tvá matka měla v životě takové aspekty,která jí přivedly k tomuto životu,ale pokud se ti nepodaří své chování a uvažování změnit,tak se jednou tvé dcery budou chovat stejně.Stejně taky budou vzpomínat na to jak maminka pila....Opravdu nevím,všechny souvislosti tvé možnosti,zkus navštívit AT ambulanci a domluvit se na nějakém řešení.Dřív by mě to připadalo naprosto nepřijatelné,ale ta možnost umístění holčiček na nějakou dobu do ústavu tady existuje.A nemysli si,že by jsi tam byla jediná,která byla nucena zvolit toto řešení.Druhá varianta je,že tam budou holčičky umístěny nuceně.Potkala jsem paní,co měla roční holčičku,manžel hlídal v pohodě,ale její touha pít byla větší než být zase mámou,po krátké době odešla a neskončilo to pochopitelně dobře.Odkud jsi,ale nemusíš odpovídat.
Anna

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#5598
Re: Mám ročního syna a jsem nejspíš alkoholička Před 12 rok, 10 měsíce  
Anno děkuji...určitě bych,ale děti neumisťovala do dětského domova mám kolem sebe dost velkou rodinu.Bohužel né v blízkosti,takže by byla možnost je dát k rodině na nějaký čas.Nejprve však zkusím amb.léčbu.Tu jsem ještě nezkoušela i když často na to jen myslela.Děkuji za podporu.Hezký den Sabina..jo jinak jsem z Phy.Mimochodem rodina o tak velkém mém problému zatim netuší i když vědí,že se ráda napiju tak rozhodně neví,že je to až v takovém stádiu.Celkem se za to stydím.Ještě jedna prosbička při amb.léčbě se berou nějaké léky? Necitím se nějak obzvlášt divně,když nepiji jako haluc.nebo tak něco spíž je mi špatně jen od žaludku,zvracení a nervozita,trochu třes.To trvá jen jeden den pak jsem o.k..než se zase napiju
Sabina

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#5599
Re: Mám ročního syna a jsem nejspíš alkoholička Před 12 rok, 10 měsíce  
To co popisujete jsou typické abstinenční příznaky,které způsobuje fyzická závislost.Ale ty za den nebo několik dní odezní.Mohou způsobit i delirium.Existují léky,které potlačují chuť na alkohol nebo klasická antidepresiva,které pomůžou srovnat psychiku.Další variantou je antabus,který nezabrání chuti,jen by jste si při jeho užívání a následném napití mohla způsobit zdravotní komplikace.Mě antidepresiva pomáhají,ale rozhodně to není absolutní pojistka proti napití.Ale určitě do začátku pomohou.Jinak je dobře,že máte rodinu,která by se vám případně o děti postarala,to je důležité vědět.Zkuste určitě ambulantní léčbu,jen pokud by se vám abstinence nedařila tak přímo léčebnu.Dokola tvrdím,že je potřeba,vlastní chuť a vůle něco dělat,protože ani ti nejlepší terapeuti nic neudělají za vás.Je to práce a hodně těžká práce,se nas sebou zamyslet a pokusit na sobě něco změnit.Po 3 hodinové terapii,jsem byla kolikrát víc unavená než kdybych pracovala fyzicky.V P.je určitě víc možností než v menších městech.V Bohnicích,kde jsem nebyla,ale měla by tam snad ještě pracovat p.Monika Plocová,která léčebnou sama prošla,abstinuje,vystudovala příslušnou školu a pracuje jako terapeutka.Napsala několik knížek,které jsou její autobiografií a určitě vás zaujmou a pomůžou vám najít cestu jak z toho začarovaného kruhu ven.Informace o ní najdete na int.
Anna

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#5600
Re: Mám ročního syna a jsem nejspíš alkoholička Před 12 rok, 10 měsíce  
Mockrát děkuji za vyčerpávající odpověď...Tak jdu do boje s tim démonem dám vědět jak to jde.Hezký den Anno
Sabina

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#5601
Re: Mám ročního syna a jsem nejspíš alkoholička Před 12 rok, 10 měsíce  
Sabino, v Praze máte každý den AA, na několika místech, dokonce myslím ve středu AA pro ženy.Nic lepšího si nemůžete přát, jste rozhodnutá skončit s pitím, uhánějte na ně, třeba Vám pomůžou i bez lékaře, ovšem můžete zkusit i antabus....M.Plocová má u Pha tu "super "léčebnu pro alkoholiky, za 60 tisíc za 3 týdny.Za tu dobu nic nevyléčí, jen zneužije nemocných k obohacení.Jsou lidé, co to zaplatí lehce, ale určitě pár zoufalců si i půjčí, doufajíc, že za ty prachy dokáže zázrak.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#5603
Re: Mám ročního syna a jsem nejspíš alkoholička Před 12 rok, 10 měsíce  
No to jsem taky koukala,ta léčebna je i na 3 měsíce,ale za kolik? Prý nemají smlouvy s pojišťovnami.Je to škoda,protoře tam budou pracovat i terapeuti(vystudovaní),ale kteří závislostí prošli.Jenže ta cena z toho udělá jen rycholéčebnu pro VIP.Jinak mě ale její knížky pomohly.Ale samozřejmě v Praze těch možností bude víc.
Anna

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#5604
Re: Mám ročního syna a jsem nejspíš alkoholička Před 12 rok, 10 měsíce  
Právě, budou tam sice terapeuti dobrý, ale ale bude to spíš taková schovka celebrit, dle Západu.Ale to zase může pomýlit někoho, kdo chce a nemůže přestat pít, za 3 týdny 60 tisíc, nepomůže mu to, ještě může nadělat dluhy, a konec????Bude to takový lepší Detox.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#5605
Re: Mám ročního syna a jsem nejspíš alkoholička Před 12 rok, 10 měsíce  
Je to škoda,protože Plocová na mě působí dobře a někdo kdo tím prošel sám ti v něčem porozumí líp.Já vím sama jak mě jednou dostalo " no ale on ti to u pusy nikdo nedržel ",to je sice svatá pravda,ale i když v tom člověk jede,tak je rozum,víš asi kde.Ty jsi byla na 3 měsíce,koukám,že většina léčeben je jen na 3.Já jsem byla v Nechanicích a to je na 4.S odstupem času vím,že to bylo tak akorát.Ale je jasné že nějaké 3 týdny nic neřeší.Nevím,proč nemají smlouvy s pojišťovnami,jestli je počet léčeben u nás splněn ?Jinak já jsem z HK a u nás AA není,jen skupiny,ale ne pro všechny,spíš jen pro ty co N.prošli a to je jen součástí AT ambulance.Vidíš sama i já si to pamatuju,že jsem nevěděla kam jít,že si spousta lidí problém uvědomuje,ale neví kam se obrátit.Reakce některých lékařů někdy spíš odradí.Vím,že jsme v hrozném stavu,ale já jsem potřebovala něco jiného,než abych se dozvěděla na AT, že jsem....Tak co houby stále rostou ?
Anna

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#5617
Re: Mám ročního syna a jsem nejspíš alkoholička Před 12 rok, 10 měsíce  
Sabino, určitě jsi četla můj příběh. Neváhej a OKAMŽITĚ vyhledej odbornou pomoc. Alkoholismus máš v genech, je to nemoc, sama nad ní nezvítězíš. To, že jsi nepila 4dny, to nic není. Mně tu pomoc poskytli manžel, rodiče, sestra, ty píšeš, že jsi sama, nemá ti kdo takto pomoci. Neváhej a jednej dokud je čas, abys o holčičky kvůli chlastu nepřišla.
Magda

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter