Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Alkohol mi ničí život
#48733
Alkohol mi ničí život Před 6 rok  
Ahoj. Tohle je můj první příspěvek zde. Je mi něco přes třicet a piji jako každý řekněme třetí. Tak jednou dvakrát do týdne ale za to pokaždé kolem 8 jednotek. Problém je ale to, co v tom stavu dělám. Cítím se svěle, jako neohrožený dokonalý, vtipný a chytrý bůh. To přináší, že přicházím o přátele, protože se mnou v tom stavu nejde vydržet nebo rozumně komunikovat. Jsem bůh a mám recept na zábavu a to znamená, že si zábavu prostě obstarám. Jdu něco rozbít, do herny, jdu někomu nadávat a porvat se, jdu neodolatelně za slečnou na bar, která vůbec v tu chvíli nechápe, z jakéže planety jsem přilítnul. A když je náhodou vyjímečně klid, tak aspoň protrolím sociální sítě a zanechám na nich svuj otisk, čímž mí známí mají celkem přesnou představu, jaký jsem umaštěný troll a nula. No ale pozor, teď to přijde. Je mi úplně jedno, co komu říkám. Neumím se vůbec ovládat. Lidem z práce začnu klidně sprostě nadávat, šéfa pomlouvat, lhát fabulovat, vyzrazovat tajemství. Také mám často blikance, chvilkový stav, kdy se neovládám už vůbec a jdu někoho napadnout. Vždycky jsem měl rád záporáky ve filmech i za střízliva a když jsem pod parou, cejtím se jako jeden z nich. Bojím se toho, že jednou někomu fakt ublížím případně někdo zmrzačí mně a nebo se dostanu do problému se zákonem. Dosud byly jen drobné pokuty. Takže vztahy, práce, peníze, riziko kriminálu to všechno mi chlast spolehlivě zhoršuje. Přítelkyni nemám, protože každá slušná holka radši vezme nohy na ramena. Prostě jsem čím dál větší blázen když chlastám. Kdysi jsem býval rozumný, do hloubky jsem zpitý přemýšlel nad tím, jak život zlepšit a nikomu jsem neškodil. Dneska je pro mně život jedna hnusná furt stejná cesta do práce, kam musím jet se všemi těmi lidmi, kteří nechápou mou nadřazenost a jsou jen otravné kulisy a překážky v cestě. No když nepiju, tak jsem plně funkční, všechno zařídím, zasportuji si, přátelím se, mám lidi víceméně rád a nevadí mi. Jenže ten temnej vlak to je pro mně lákadlo, tomu neodolám. Najde si mně dřív nebo později. Najednou zas prevezme kormidlo ožralej kapitán a připraví mně o to, co se mi povedlo spravit za střízliva. Tak tady si prostě řeknu, že zkrátka stačí nepít a hotovo. No jo, jenže ona je to taková zábava, že já bez toho nemůžu být. Vydržím max. tak 10 dnů abstinovat, než mi můj život začne připadat zoufale šedý a stejný každý den. Takže se jde zas na jedno, no však to znáte. Je to furt dokola a míra škod s každým dalším cyklem narůstá. Můj současný plán je chodit jen na některé vybrané akce, které za to budou stát a kde primárně nejde o chlastání a i tam se krotit co nejvic to půjde. Hlavně ne jde se do hospody tady 20 metrů od baráku a jde se tam zkrátka chlastat a pak dělat bordel. Zdrzenlivejsi styl života by mi celkem pomohl vybudovat si zdravé vztahy a najít si práci, ve které budu spokojenější. Tak uvidíme. Těším se na komenty a až se mi zas jednou bude chtít se vypsat, tak dám nějaký update.
Mara
Fresh Boarder
Příspěvky: 1
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48734
Re: Alkohol mi ničí život Před 6 rok  
Zdravím Maro, vítám tě tady. Cíl sis vytvořil, tak ať se ti daří.
Napsal jsi:
Je to furt dokola a míra škod s každým dalším cyklem narůstá.

Takže i když se držíš, dříve či později si to stejně zas pokák...
Nevím no, podle mě jediný kdo tady může říct, že zvládne kontrolovaně pít je Jaroslav60. Protože když jde na dvě, tak si dá dvě a jde domů.
Jak se drží člověk nějakou dobu a pak jakože "může" a zrychtuje se pod vobraz, nikam to nepovede a jedině úplná abstinence mu změní život. Ale k tomu se musí změnit něco v myšlení, je to celá změna osobnosti. Pokud ti život bez pití připadá nudný, tak stejně budeš pít. U alkoholika kontrolované pití ze zkušenosti nefunguje, ale může se stát. Chce to vůli, tak do toho a piš, jak se vede.
Drahoslava
Gold Boarder
Příspěvky: 304
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48735
Re: Alkohol mi ničí život Před 6 rok  
Neviem, ale pre mňa zvláštny príbeh. Kto používa výrazy ako 8 jednotek? Normálne človek napíše, koľko alkoholu priamo vypije. Pivo, vodku atd. Ale jednotek? Nevravím, že to nemusí byť pravda, len ten celý príbeh je napísaný nejako zvláštne, umelo.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48736
Re: Alkohol mi ničí život Před 6 rok  
Krtek napsal:
Neviem, ale pre mňa zvláštny príbeh. Kto používa výrazy ako 8 jednotek? Normálne človek napíše, koľko alkoholu priamo vypije. Pivo, vodku atd. Ale jednotek? Nevravím, že to nemusí byť pravda, len ten "celý príbeh je napísaný nejako zvláštne, umelo."
Krtko,
žijeme v 21. storočí...

...sú jednotky aj dvojky, panáky, krígle a iná háveď!
(..., ale TO patrí nenávratne do minulosti!)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48737
Re: Alkohol mi ničí život Před 6 rok  
Ahoj a vitej, Maro. 8 jednotek je pivo a panaky? Nebo jen pivo? Nebo co to je?
Někdo začne blbnout po tvrdém. Dokud pije pivo, je OK. Ale jak dá jednoho frťana, neví, co začíná mlít, dělat a že ostatním ubližuje. Nevím, zamysli se nad tím anebo své pití lépe popiš, ať tě mohou ostatní lépe pochopit.

Ja ti moc neporadim, sama jsem si sem přišla pro rady. Díky lidickam na zdejším fóru, jejich radám a podpory, jsem se skoro měsíc alka nedotkla. A samozřejmě díky svému rozhodnuti.
Lenka
Gold Boarder
Příspěvky: 249
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48738
Re: Alkohol mi ničí život Před 6 rok  
Ahoj Maro,

nějak jsem nepochopila, proč přesně jsi tady, respektive, zda hledáš pomoc, či chceš přestat pít nebo se jen svěřit?

Píšeš, že chceš chodit už jen na vybrané akce a krotit se. To znamená přesně co? Abstinovat nebo si dát jen pár "jednotek", nepřehánět to?

Tady Tě asi zklamu, protože zdravý vztah jako alkoholik těžko navážeš. Totéž platí o kontrolovaném pití. Kor, když, jak píšeš, Tě tyto stavy baví a v podstatě je vyhledáváš.

Zkus napsat o svých problémech s alkoholem něco více, protože Tvůj příspěvek, byť dlouhý, ve výsledku neříká téměř nic.

Drž se a hodně sil
Lemonka
Senior Boarder
Příspěvky: 67
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48746
Re: Alkohol mi ničí život Před 6 rok  
Cau ja bych nejak slovo jednoteka neresil pointu to nemeni jestli 8 piv nebo 8 rumu co rict,pokud chces abstinovat a vytshnout se ze sracek mas moznost-je to jen na Tobe zpusobu je mnoho,musis si ale priznat,ze jsi alkoholik a chtit byt abstinujici alkoholik...a o kontrolovanem piti nema cenu mluvit,to nebude u Tebe na 100% fungovat,maximalne se prodlouzi intervaly mezi Tvymi alkoholovymi dychanky s xy problemy..a k Jaroslavovi,tady ho nekdo zminoval muj nazor je,ze Jarda alkoholik neni...
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48747
Re: Alkohol mi ničí život Před 6 rok  
Míšo, ja vim. Jen jsem nadhodila to, ze někdo je v pohodě a začne blbnout po jednom panakovi
Lenka
Gold Boarder
Příspěvky: 249
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48748
Re: Alkohol mi ničí život Před 6 rok  
Pojem "jednotka alkoholu" se používá, zde kopíruji definici, jen tak pro zajímavost.

Základní horní hranice pro tzv. bezpečnou konzumaci je 14 jednotek týdně pro ženy a 21 jednotek pro muže. Konzumace během jednoho dne by neměla přesáhnout 4 jednotky u mužů a 3 jednotky u žen. Jednotka (dávka) je dána určitým množstvím čistého alkoholu (přibližně 10 g).


1 jednotka orientačně
Pivo 12st. sklenice 250 ml

Pivo 10st. sklenice 330 ml

Víno 1 sklenka 100 ml
Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48749
Re: Alkohol mi ničí život Před 6 rok  
Však ja viem, ale to sú odborné termíny, ktoré nepoužívajú možno ani lekári. Iba ak v nejakým odborných prácach.
Nájdi mi jeden príspevok na fóre, kde niekto píše, koľko jednotiek vypije.

...Lidem z práce začnu klidně sprostě nadávat, šéfa pomlouvat, lhát fabulovat, vyzrazovat tajemství... Ako dlho by ťa Remi v takej práci tolerovali? Za aký čas by ťa kolegovia "vyštvali"?

...Jdu něco rozbít, do herny, jdu někomu nadávat a porvat se,...chvilkový stav, kdy se neovládám už vůbec a jdu někoho napadnout. ... To sú veci skôr pre psychiatra s psychológom
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter