Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123456789
Dolů
Téma: Pro nás co nepijem přes dva roky
#49395
Pro nás co nepijem přes dva roky Před 5 rok, 8 měsíce  
Rád bych založil tohle téma, protože mi nebaví pořád číst příspěvky od těch, co jsou dva týdny střízliví a výskají tu radostí, jak je to super a jak to zvládaj. Neodsuzuju je, ale já mám tu fázi minimálně za sebou (a když se to pokazí, tak i před sebou ). Momentálně nepiju přes dva roky. Slovo abstinuju nemám rád, alkoholik jsem samozřejmě pořád. Nemachruju, pořád se doléčuju, taže tu střízlivost neberu jako svou zásluhu a není čím machrovat. Takže diskuze. Jak žijete, co prožíváte a tak?
Pijak
Gold Boarder
Příspěvky: 213
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49397
Re: Pro nás co nepijem přes dva roky Před 5 rok, 8 měsíce  
Ahój!

S triezvosťou sa až tak veľa nezmenilo, bol som "mimo" "iba" počas občasných záťahov, ale súčasne sa zmenilo všetko. Som rád, že moje nové bývanie je úplne "čisté", nezaťažené spomienkami na alkohol a absťáky a kadečo, a snáď to tak aj ostane. A návštevy klubov určite pomáhajú, keby som žiaden nemal tak to určite skúsim aspoň online a bez blbých výhovoriek.

A uvažujem kam na dovolenku niekedy v septembri a také bežné radosti.
Nespoznaný
Expert Boarder
Příspěvky: 136
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49398
Re: Pro nás co nepijem přes dva roky Před 5 rok, 8 měsíce  
Ahój.

Býval jsem tu v minulosti, v poslední době je to tu nějaké mrtvé. Já jsem takový pořád unavený a nemůžu se toho vůbec zbavit. Nevím co s tím. Jinak také řeším běžné věci, méně mi lítají nálady, i když občas výkyv je, občas se mi stýská po euforii a pohodě z pití, v časech, kdy mi to ještě hodně dávalo (že bralo si tolik nepamatuju). Jinak oproti polehávání mezi tahama je život taková honička, pořád něco musím zařizovat.. Na nic není dost času..
Pijak
Gold Boarder
Příspěvky: 213
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49400
Re: Pro nás co nepijem přes dva roky Před 5 rok, 8 měsíce  
Pijak napsal:
Já jsem takový pořád unavený a nemůžu se toho vůbec zbavit.

Tak to resim taky. Minuly mesic jsem cvicne skocil na komplet zdravotni prohlidku (napadla me treba borelioza nebo tak neco) ale vysledky OK. Postupujici vek mozna ? V kazdem pripade pokud jsi nebyl tak si na kompletni vysetreni zaskoc...

Co se chlasu tyce tak dnes je to dva roky a 81 dni co jsem cisty. S chlastem prichazim pomerne bezne do styku a pri predstave napiti citim jen hnus a odpor. Bazeni vicemene definitivne zmizely kolem pul roku. Ale nekdy kdyz se sejde stres, unava, smutek a na cloveka to padne tak se mi styska po te tmave a chladne prazdnote plne klidu a pohody a lhostejnosti na dne flasky. Uz bylo par hodne osklivych krizovek ale zatim jsem to zvladnul. Cimz se dostavam k dalsi veci - ani po dvou letech jsem nedokazal uverit ze uz se nikdy nenapiju. Proste tomu neverim, statistiky alkacu v mem stadiu jsou jasny - tohle nejde vyhrat. Takze svoji strizlivost, ten kazdy jeden cisty den beru jako pripravu. Posilovani, trenink, cviceni... to je jedno jak tomu budu rikat... tak abych to selhani ktere jednou prijde dokazal zvladnout co nejlepe.

A musim se priznat ze nekde hluboko uvnitr me stale zije myslenka to jednou chlastem skoncit. Tady a ted ziju hodne aktivni zivot, mam praci, povinnosti, ukoly, zavazky, mam zaliby, radosti i starosti. Ale jednoho dne, az usoudim ze bilance ma dati/dal je srovnana a nebo az me ten boj proste prestane bavit tak se seberu a vypadnu na nejaky oblibeny misto a tam budu pit a pit a pit az do uplnyho konce. Mozna i diky tyhle myslence drzim uz skoro dva a pul roku, mozna mi pomaha to "jednoho dne..." .
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49595
Re: Pro nás co nepijem přes dva roky Před 5 rok, 8 měsíce  
Ono je rozdíl myšlenka a rozhodnutí. Já když se rozhodnu ožrat, tak se ožeru, tak jsem na to opatrný. Takže myšlenka, že bych se ještě napil mi občas naběhne, ale už se nerozhodnu...
Pijak
Gold Boarder
Příspěvky: 213
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49636
Re: Pro nás co nepijem přes dva roky Před 5 rok, 8 měsíce  
[b]Pijak napsal:
A musim se priznat ze nekde hluboko uvnitr me stale zije myslenka to jednou chlastem skoncit. jednoho dne, az usoudim ze bilance ma dati/dal je srovnana a nebo az me ten boj proste prestane bavit tak se seberu a vypadnu na nejaky oblibeny misto a tam budu pit a pit a pit az do uplnyho konce. Mozna i diky tyhle myslence drzim uz skoro dva a pul roku, mozna mi pomaha to "jednoho dne..." .[/quote]

No, všechno, co pomáhá k abstinenci (a neubližuje to druhým) je dobré, nicméně tento přístup mi přijde trochu morbidní Navíc jsem mluvila s pár lidmi, kteří se rozhodli upít a přes všechnu snahu se jim to nepodařilo, ono to asi nebude v krátké době tak jednoduché. Možná v kombinaci s prášky....

Já nepiju pět let, je to samozřejmě o 90% lepší život, než ta čirá hrůza, ve které jsem se poslední roky potácela, ale jinak život nic moc. Smutný, osamělý, beze smyslu. Ale to už je zase jiná soutěž. Tak se tu všichni držte a ať je fajn.
Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49641
Re: Pro nás co nepijem přes dva roky Před 5 rok, 8 měsíce  
Já nepiju pět let, je to samozřejmě o 90% lepší život, než ta čirá hrůza, ve které jsem se poslední roky potácela, ale jinak život nic moc. Smutný, osamělý, beze smyslu.


Já tě v podstatě chápu. Co se nepití týká, první měsíce byly hrozné duševně, ale nějak jsem měl víc energie, pak to šlo, měl jsem euforii, že už mi není blbě, že začínám normálněji žít, a že to nějak lépe zvládám, a teď je to přesně jak mluvíš, takové neeuforické, že nepiju. Někdy přemýšlím, jestli se pár lidí neožere znova jen proto, aby si vrátili začátky střízlivosti a zase si jí vážili. Ale nejspíš jen nemocnej mozek hledá záminku, aby se mohl napít, i když ho to ničilo.
Pijak
Gold Boarder
Příspěvky: 213
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49645
Re: Pro nás co nepijem přes dva roky Před 5 rok, 8 měsíce  
Tak spousta lidi cas od casu prepije splin - rika se tomu vylejt si mozek, vyresetovat se. Neco jako zrelaxovat. I kdyz to s relaxem nema nic spolecneho - jen kratkodobe zapomneni na skutecne problemy a neveyresene osobni problemy
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49647
Re: Pro nás co nepijem přes dva roky Před 5 rok, 8 měsíce  
Tohle není ten splín o kterém mluvíš, samozřejmě ho znám taky.
Pijak
Gold Boarder
Příspěvky: 213
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49666
Re: Pro nás co nepijem přes dva roky Před 5 rok, 8 měsíce  
Pijak napsal:
Rád bych založil tohle téma, protože mi nebaví pořád číst příspěvky od těch, co jsou dva týdny střízliví a výskají tu radostí, jak je to super a jak to zvládaj. Neodsuzuju je, ale já mám tu fázi minimálně za sebou (a když se to pokazí, tak i před sebou ). Momentálně nepiju přes dva roky. Slovo abstinuju nemám rád, alkoholik jsem samozřejmě pořád. Nemachruju, pořád se doléčuju, taže tu střízlivost neberu jako svou zásluhu a není čím machrovat. Takže diskuze. Jak žijete, co prožíváte a tak?

Velká gratulace, držte se nadále všeho, co Vám pomohlo zlozvyk utopit ve smetišti dějin.
Richard
Rozhodnout se - přežít začátky - žít...
Gold Boarder
Příspěvky: 307
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123456789
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter