Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...28
Dolů
Téma: chci přestat pít
*
#49608
chci přestat pít Před 5 rok, 9 měsíce  
Dobrý den, jsem alkoholik. Piju od mládí, je mi 57 let a k alkoholu jsem měla vždycky blízko i díky rodinnému zázemí. Když se sama sebe zeptám proč piji, tak si neumím najít uspokojivou odpověď. Jsem vysokoškolačka, mám dobrou práci, skvělé děti i vnoučata. Několikrát jsem zkoušela přestat, na kratší dobu není problém, ale stačí, když manžel koupí lahev vína na společné posezení a je to spouštěčem mé další alkoholové šňůry. Mám strach ze zdravotních důsledků mého chování-užívám alespoň ostropestřec mariánský. Momentálně abstinuji druhý den. Včera jsem myslím měla trochu absťák- byla jsem nervozní a podrážděná. Taky jsem se dosti potila.Dnes jsem se vzbudila v dobré náladě a cítím se výborně.Chci to zvládnout. Když to šlo s kouřením, tak to přece musí fungovat i s chlastem. Držte mi prosím pěsti!
Lenka X
Senior Boarder
Příspěvky: 78
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49614
Re: chci přestat pít Před 5 rok, 9 měsíce  
Mne, ako Slovákovi sa zdá, že všetky Lenky pijú.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49616
Re: chci přestat pít Před 5 rok, 9 měsíce  
Zajímavý názor...Chtěla jsem oponovat, ale taky si zrovínka nemůžu na žádnou Lenku abstinentku vzpomenout. Ale tím jménem to určitě nebude.
Lenka X
Senior Boarder
Příspěvky: 78
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49631
Re: chci přestat pít Před 5 rok, 9 měsíce  
Ja len preto, že tu si minimálne tretia.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49633
Re: chci přestat pít Před 5 rok, 9 měsíce  
Ties som zacala mat pocit ze s tym menom nieje vsetko v poriadku Citala som ked sme vyberali mena pre dcery, ze meno moze ovplivnit urcite crty v spravani cloveka, ale co je na tom pravdy neviem. Kazdopadne Leniek tu je nejak moc.
Peter
Gold Boarder
Příspěvky: 198
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49634
Re: chci přestat pít Před 5 rok, 9 měsíce  
Lenko, tak každopádně budeš muset o svém problému promluvit s manželem, aby nekupoval domů alkohol. Jak správně píšeš, je to pro tebe spouštěč. Možná to nebude stačit, ale pro začátek aspoň nějaký krok.
Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49673
Re: chci přestat pít Před 5 rok, 9 měsíce  
Lenka napsal:
Dobrý den, jsem alkoholik. Piju od mládí, je mi 57 let a k alkoholu jsem měla vždycky blízko i díky rodinnému zázemí. Když se sama sebe zeptám proč piji, tak si neumím najít uspokojivou odpověď. Jsem vysokoškolačka, mám dobrou práci, skvělé děti i vnoučata. Několikrát jsem zkoušela přestat, na kratší dobu není problém, ale stačí, když manžel koupí lahev vína na společné posezení a je to spouštěčem mé další alkoholové šňůry. Mám strach ze zdravotních důsledků mého chování-užívám alespoň ostropestřec mariánský. Momentálně abstinuji druhý den. Včera jsem myslím měla trochu absťák- byla jsem nervozní a podrážděná. Taky jsem se dosti potila.Dnes jsem se vzbudila v dobré náladě a cítím se výborně.Chci to zvládnout. Když to šlo s kouřením, tak to přece musí fungovat i s chlastem. Držte mi prosím pěsti!


Vaše předposlední věta odpovídá za mě. Ano, jde to a je to jednoduché. Nejdřív se rozhodnout a prostě nepít. Netajit před manželem problém s alkoholem a slušně ho požádat, aby Vám ho nenabízel. Je li to skutečný partner bude Vaše přání respektovat, pokud ne bude si muset zvyknout. A nebojte se.

Přeji krásný zbytek života ve střízlivosti.
Richard
Rozhodnout se - přežít začátky - žít...
Gold Boarder
Příspěvky: 307
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49725
Re: chci přestat pít Před 5 rok, 8 měsíce  
Děkuji moc a moc všem za podporu. Je to pro mě nyní velmi důležité. Zatím se držím, ale není to lehké. Zakoupila jsem a začala užívat přípravek s kudzu, údajně by měl pomoci překonávat počáteční odvykací obtíže. S manželem jsem o mém problému hovořila mnohokrát, dříve i nyní, ale výsledek není dobrý. Vše zlehčuje. Řekla bych, že je na tom stejně jako já, jen ještě nedospěl k tomu, aby si naši závislost přiznal.
Lenka X
Senior Boarder
Příspěvky: 78
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49732
Re: chci přestat pít Před 5 rok, 8 měsíce  
Ad Kudzu - to jsem zkousel, uzival. Nevim, nakolik to byl placebo efekt a nakolik funkcnost, ale chut na alkohol to u mne snizovalo. Dal jsem to vyzkouset i ex manzelce, ktera v te dobe pila tak max 1dcl vina vecer u knizky a pry to u ni chut na alkohol/vino taktez potlacilo.
Silencro na predpis u mne taktez fungovalo dobre.

Vlastne dobry a funkcn model u mne bylo:
silencro, navstevy a konzultace u psychiatra a pravidelne navstevy AA (2x-3x tydne). Fngovalo to dobre 3 mesice. Ale .. bohuzel pro me, nepil ne kvuli sobe, ale kvuli tomu,z e jsem chtel "zachranit/obnovit" vztah s exmanzelkou. Neuvedomoval jsem si, ze ona o to nestoji a ze me ddavno hodila pres palubu. Nebyt slepy, naivni nebo cokoli jineho - mohl jsem si (mozna) usetrit dalsi propity rok. Kdyby coby .. Ted uz je jedno co bylo, ale dulezite je, co je ted - nepiju 2 roky (bez mesic a pul) a nekourim mesic a pul - a to jen a jen kvuli sobe.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49734
Re: chci přestat pít Před 5 rok, 8 měsíce  
Michale, blahopřeju ti k dvouleté abstinenci. Rozpadu Tvé rodiny je mi líto, bohužel chlast nám nic nedává, jen hodně bere. Vztahy, zdraví, práci. Důležité je, že i přesto jsi vydržel nepít. A držím palce při odvykání tabakismu. Já nekouřím sedm let. Přestala jsem naráz bez pomůcek jen díky zdravému naštvání sama na sebe.Bohužel musím říct, že od té doby zase o to víc piju A to právě chci teď změnit.
No, stopla jsem to 22.7.. Nechci se bít v prsa, ale cítím se být stejně pozitivně motivovaná jako před sedmi lety. Uvidíme.....
Na psychiatra se zatím necítím. Psychiatr za mě nemůže přestat pít, to musím udělat sama. Ale pokud opět selžu, jeho pomoc vyhledám, je to poslední šance.
Lenka X
Senior Boarder
Příspěvky: 78
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...28
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter