Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123456789
Dolů
Téma: Kolik je hodně? Ženy
#50039
Re: Kolik je hodně? Ženy Před 5 rok, 8 měsíce  
...Potěšilo by mně, kdyby mi napsaly, že litr a že jim to začalo působit problémy. Prostě to poslední nakopnutí.


A keby žiadnej liter nerobil problémy? Ale až tie 3-4 litre? Že teda nie liter, ale až tie 4 ich nakopli, v čom by to menilo tvoju situáciu? Pravdu Karolínka. V čom je problém? Čoho sa tak bojíš? Krútiš sa okolo toho ako mačka okolo horúcej kaše.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50044
Re: Kolik je hodně? Ženy Před 5 rok, 8 měsíce  
Prepáč, že do teba rýpem, ale tak ako správny krtko, musím.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50045
Re: Kolik je hodně? Ženy Před 5 rok, 8 měsíce  
Krtku, to je v pořádku . Nevím, kde se nacházím. Nevím, jestli piju moc, nebo málo. Nevím, jestli už jsem za hranicí. Mám teď spousty nových informací. Pití si v sobě řeším už léta, ale nikdy jsem si nepřipustila problém. prostě si popíjím a pohoda. Ale myslím na to čím dál častěji. Jestli mám doma víno, jak to udělám na dovolené, že na akcích pít nemůžu, ale až pak doma. Začíná mě to ovládat.
Karolína
Platinum Boarder
Příspěvky: 453
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50046
Re: Kolik je hodně? Ženy Před 5 rok, 8 měsíce  
...Jestli mám doma víno, jak to udělám na dovolené, že na akcích pít nemůžu, ale až pak doma...

Takže začína ti to zasahovať do života viac, než je zdravé. Mám pocit, že sa príliš sústredíš len na to množstvo. V tvojom prípade to množstvo možno ani nie je dôležité. Ale práve to, čo si písala. Myslíš na to víno ináč, než je normálne. Aj by ma to zaujímalo. Tešíš sa aj na chuť toho vína alebo sa tešíš až vypiješ a čakáš ten príjemný, upokojujúci účinok? V čom vlastne spočíva ten tvoj rituál večerný s vínom?
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50047
Re: Kolik je hodně? Ženy Před 5 rok, 8 měsíce  
Prečo nemôžeš piť na akciách, ale až doma? Niekto ti zakazuje?
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50048
Re: Kolik je hodně? Ženy Před 5 rok, 8 měsíce  
Krtku, skvěle se ptáš, do černého . Těším se i na tu chuť a na ten pocit, jak se najednou uvolňuju. Jsem na sebe hodně přísná. Teď jsem začala redukovat váhu a jedu podle kalorických tabulek, kde se zadává, co za celý den sníš-vypiješ. A co myslíš, že tam vždy ráno dám jako první?Tu večerní 0,7 vína, 450 kalorií. Za den mám mít 2000 v živinách. O to víc se šidím v jídle. Proč nepiju na akcích...protože mám strach, že to přeženu. Na akcích nepiju vůbec víno a když něco, tak pivo, protože dám max 3 a nic už se do mně nevejde.. Takže tak.
Karolína
Platinum Boarder
Příspěvky: 453
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50050
Re: Kolik je hodně? Ženy Před 5 rok, 8 měsíce  
Ako som už spomínal, u teba momentálne vidím problém skôr v tej pravidelnosti, ako v množstve. Aj vzhľadom na skúsenosť s alkoholom v tvojej rodine, by som bol sakra opatrný.

Z tvojho prvého prísprevku:Může se to po těch letech ještě zvrhnout, nebo si můžu takhle fungovat do spokojeného stáří? Jak ten kopec máme vysoký, než padáme po hubě dolů?
To väčšina z nás spoznala, až keď na tú hubu spadla, že už na tom vrchole bola. Teda pod tým vrcholom, len z druhej strany.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50052
Re: Kolik je hodně? Ženy Před 5 rok, 8 měsíce  
Říká se tomu: alkoholocentrické myšlení. To jak se naše myšlenky stále točí kolem chlastu. Zaplaťpánbů za tohle Fórum. A za AA. Tady i tam o tom potřebuju často uvažovat, potřebuju ten kontakt s těmi, co vědí o co jde.
To taky nemohli ti okolo pochopit, proč stále melu o tom, kolik a kde jsem toho vypil nebo třeba někdy i nevypil.
Sochař
Platinum Boarder
Příspěvky: 557
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50053
Re: Kolik je hodně? Ženy Před 5 rok, 8 měsíce  
Vlastně si uvědomuju počátek toho zacházení takhle sama se sebou. Ve 25 jsem onkologicky onemocněla. Do té doby mě školily v chlastu pouze kolegyně v práci. Pak probíhala roční léčba a doktoři říkali, dejte si sklenku na krvinky. A pamatuju si, jakoby to bylo teď, jak jsem se nasr..na svoje tělo. Že onemocnělo. A místo toho, abych byla pokorná, jsem mu začala nakládat. A vlastně doteď, no. Za ty roky jsem se naučila pokoře v mnoha směrech. Začala jsem věřit v Božské v nás. Ale chlastu jsem se nezbavila.
Karolína
Platinum Boarder
Příspěvky: 453
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50054
Re: Kolik je hodně? Ženy Před 5 rok, 8 měsíce  
Karolino, na to co uz je tzv. rizikove piti existuji tabulky.
www.alkoholpodkontrolou.cz/nizkorizikove-piti/

Za sebe bych odpovedel, ze 0.7-1L vina denne je moc, rizikove. Nemusi se nutne jedna o zavislost, pokud vez alkoholu vydrzis xy tydnu, mesicu a nechybi ti.

U me pozdne vecerni piti piva stalo denodenni, pak uz to nebylo par piv po 23h, ale uz pred 22h, pak uz pred 20h, pak uz po ceste z prace tri kousky a zbytek vecer a tak dale. Tedy z te “chvilky odpocinku” s pivem se stala zavislost s rychlou jizdou dolu z kopce - nastesti mam zatim zatazenou rucni brzdu(nepiju 2 roky).
Ale toto opet neplati pro kazdeho. Nekdo muze popijet litr vina denne a zavisly nemusi byt, ale zdravi prospesne takove mnoztsvi urcite nebude
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123456789
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter