Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Ja překonat myšlenky na alkohol
#52653
Ja překonat myšlenky na alkohol Před 5 rok, 3 měsíce  
Ahoj, problematika je uvedena uz v nazvu. Co vám pomáhá k rozptýlení, co pijete misto alkoholu, vsechny rady k "domaci léčbě alkoholismu".
NiKa7
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52656
Re: Ja překonat myšlenky na alkohol Před 5 rok, 3 měsíce  
já osobně čaj. docela mě přišl podobný ten pocit když se ti ten teplý nápoj dostane do žaludku. Nebo třeba nějaké chilli věci.
Haoopa
Fresh Boarder
Příspěvky: 14
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52659
Re: Ja překonat myšlenky na alkohol Před 5 rok, 3 měsíce  
Ja je nastesti od 11.9.2016 nemam (ne ze by neprisly nikdy a vubec, ale umim je vypnout/nechat odplout).
Ale jinak se venuji joze/joga, hraji badminton, zacalo me bavit lezeni po stene/boulder, jaro/leto/podzim kolo, prace, studium VS, priprava na zkousky z anglictiny, cetba knih, prochazky.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52661
Re: Ja překonat myšlenky na alkohol Před 5 rok, 3 měsíce  
NiKa7 napsal:
Co vám pomáhá k rozptýlení,

Prace, sport (spousta chozeni a behani a zvedani tezkych kusu zeleza), vztahy (ty pomahaji jak kdy ), pocitacove hry, knihy, filmy, dobre jidlo a piti (nealko samozrejme) a spousta dalsich drobnych radosti a starosti...

co pijete misto alkoholu

V mem pripade je to spousta sladkeho piti, konkretne nejruznejsi limonady a energetaky. Vyjimecne kafe nebo caj se spoustou cukru .
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52701
Re: Ja překonat myšlenky na alkohol Před 5 rok, 3 měsíce  
Ahoj, mam to podobne jak jsi psala v druhem prispevku. Kdyz mam pkny den, tak jsem ok, ale vecer uz se tesim domu, kde se napiju v klidu.
Jednu chvili mi pomahal z nejakeho duvodu toni, ale moc dlouho jsem u toho nevydrzela.
Jinak by me taky zajimaly rady, cim nahrazova aspoň na zacatku.
ProstěJá
Fresh Boarder
Příspěvky: 6
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52703
Re: Ja překonat myšlenky na alkohol Před 5 rok, 3 měsíce  
Ono to vlastne nejde čím nahradiť. Píšeš, že sa tešíš domov, až sa napiješ. To znamená, že od toho očakávaš niečo. Vyskúšala si tonic a nefungovalo to. No a to preto, že to neobsahuje alkohol. To sa možno tešíš na to víno, ale v podstate očakávaš ten účinok alkoholu. Ak by ten tonic obsahoval alkohol, budeš sa tešiť aj na ten tonic.
A teraz k tomu, čím to nahradiť. Ja som pil v krčme, nie doma. Takže celkom ti poradiť neviem. Ale dievčence tu spomínajú napríklad rôzne čaje. Tam môže zavážiť aj tá vôňa horúceho čaju. Ale podstatné je asi k tomu vytvoriť si určitú pohodu. Navodiť si ten pohodičkový stav v hlave. Neviem to nejako presne napísať. Niečo na spôsob: prídem domov, vyložím nohy na stôl, pustím príjemnú hudbu a celý svet mi môže byť ukradnutý. A k tomu trebars ten čajík.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52706
Re: Ja překonat myšlenky na alkohol Před 5 rok, 3 měsíce  
Nejde nahradit piti alkoholu necim jinym. Nic jineho nema ten ucinek, co alkohol. Kdyz pomineme legalni/nelegalni latky pusobici na stejne receptory, jako alkohol (a vyplauvjici dopamin). Jde o zmenu mysleni a zpusobu zivota. Zmena ritualu - nabouravani.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52707
Re: Ja překonat myšlenky na alkohol Před 5 rok, 3 měsíce  
Tak ten rituál by šel vyměnit třeba za rituál popíjení kvalitního čaje. Ale účinek alkoholu to nenahradí.
David
Gold Boarder
Příspěvky: 169
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52708
Re: Ja překonat myšlenky na alkohol Před 5 rok, 3 měsíce  
David, to urcite ano. Ale u me vim, ze by nahrazeni caje alkoholem nefungovalo - jen tato slozka nahrady nejake ritualu za jiny. Musel jsem k tomu prenastaveni si v hlave dojit zmenou vicero veci. Naucit se veci resit jinak, driv, nedostavat se do komplikaci (to se stale ucim) a hlavne poznat poradne svoji zavislost, vyznat se v sam sobe, v te zavislosti.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52710
Re: Ja překonat myšlenky na alkohol Před 5 rok, 3 měsíce  
Prekonať podobne ako všetci prekonávame myslenie na to, že raz určite my aj všetci ostatní umrieme. Jednoducho na to nemyslíme a tvárime sa, že sa nás to netýka. (denial)
Nespoznaný
Expert Boarder
Příspěvky: 136
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter