Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...22
Dolů
Téma: Nový začátek tím správným směrem
*
#53381
Nový začátek tím správným směrem Před 5 rok, 2 měsíce  
Ahoj jistě se ptáte proč to tady píši. Vždyť všichni se snažíme o to samé. Překonat tu sílu co nám v mozku velí NAPIJ SE.Čtu to tady už nějakou dobou a jste mojí motivací.
Přiznání že i já jsem zklamala a ztratila se v tom začarovaném kruhu bludů bylo těžké.
Jsem člověk který na prvním místě má rodinu, starost o ostatní a pak tam někde daleko jsem JÁ.
Když nezvládám situace nápoji se. Říká se tomu kvartál. Trvá to sice jen ten jediný den ale mám strach co přijde za týden či 14 dní.
Vím to že nejsem špatný člověk a trápí mě to. Poslední mé napití bylo 2.1.2019
Držte mě prosím palečky chci vydržet co nejdéle.
Macek
Gold Boarder
Příspěvky: 187
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53382
Re: Nový začátek tím správným směrem Před 5 rok, 2 měsíce  
Ahoj maciku , vitej zde, nepit je nejlepší cesta.po alku je chvilku uleva , ale pak 10x horší úzkosti.
Drahoslava
Gold Boarder
Příspěvky: 304
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53384
Re: Nový začátek tím správným směrem Před 5 rok, 2 měsíce  
To tedy ano. Úzkosti. Alkoholický vyděšení. Zmatek a neschopnost a ublíženost.
Před lety jsem začal každý to napití i celkem veselý, kamarádi a tak dál, platit obrovskejma úzkostma. Co to je, říkal jsem si. Co se to děje? Vždyť žádný óbr průšvih (dosud), všechno nějak jde, ale svět po pití prostě ztmavnul, hlava ani tělo to nezvládaly, neděly se vyložený tragedie, ale vyřešit nějakou pitominu najednou stálo tuny energie, kupř takzvaná pracovní porada se měnila v bitvu. Takhle ten jed ale působí.
Je to vysvětlený v x brožurách i tady na stovkách případů, alkohol je depresant.
Nějaká úzkost je součást lidskýho života, varuje nás, pokud neochromuje, díky za ni. Dávkovaná v drogách a alkoholu, zpočátku pomalu a nenápadně je to zprvu jen varovný a posléze nebezpečný, načež spolehlivě rozkladný, zabijácký svinstvo.
Hezkou sobotu!
Sochař
Platinum Boarder
Příspěvky: 557
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 26/01/2019 12:33 Provedl: Sochař.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53391
Re: Nový začátek tím správným směrem Před 5 rok, 2 měsíce  
Děkuji za upřímná slova. Je to tak jak říkáš. Jde to pomalu a pak se situace zhoršují. Nejdříve se napiješ aby ses odreagovat, pak abys byl komunikativní. Chvíli ti je dobře stíháš hodně práce.... A hup jsi v tom. Zapijiš smutek, špatný vztah, hádky atd. Už nepije aby ses rozveselil uvolnil ale chceš zapít špatné emoce
Největší pecka pro mě byla když jsem se dozvěděla že někdo mě blízký za mími záda hledá psychologii atd. Máme se brát a on to řekl všem co jdou na svatbu a tajně hledají odborníka. Proč nemohu v křičet do světa že ho vlastně ani NEMILUJI tím trpím zevnitř a občas si dám. Nikdo nevydi že se sama starám o 2 děti rodinu a o 2 staré rodiče skoro ležáky. I pro mě je to někdy na hlavu. Omlouvám se že jsem se rozepsala.
Macek
Gold Boarder
Příspěvky: 187
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53394
Re: Nový začátek tím správným směrem Před 5 rok, 2 měsíce  
Od toho to tu je, ne? To diskuzni forum
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53401
Re: Nový začátek tím správným směrem Před 5 rok, 2 měsíce  
Ahoj moc děkuji chci v, držet. Nejhorší jsou stavy když máš všeho nad hlavu a jsi ve stresu. Začala jsem Keto dietu tam nesmíš pít. Tak doufám že aspoň malý odrazový můstek. Přála bych si to
Macek
Gold Boarder
Příspěvky: 187
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53402
Re: Nový začátek tím správným směrem Před 5 rok, 2 měsíce  
To ono nad hlavu a ve stresu jsem se naucil zpracovavat jinak a nejlepe se tem situacim snazit uplne vyhnout obloukem, jasne ne vzdy to jde.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53403
Re: Nový začátek tím správným směrem Před 5 rok, 2 měsíce  
Snažím se a zatím to není na sílu.Kdyby to tak šlo dál. Nechci aby mě někdo pideziral že piji. Hlavně to dělám pro sebe.Nejvic mě asi odstartovala podpasovka od přítele. Co si teď myslí. Chystali jsme svatbu a on si nechá od lidí co tam jdou radit co se mnou. V podstatě když jsem to rozebral u doktora řekla že chápe že jsem na vše sama na děti, domácnost, mám v péči seniory rodiče a chlap jezdí Dom jen na víkend. Vím není to omluva ale zkrátka 1 za 14 dní či měsíc jsem si koupila láhev vína. Bylo mé ráno zle ale nepokracovala jsem další den v pití. Zase třeba až za týdny kdy jsem se chtěla z toho všeho hodit do klidu.
Macek
Gold Boarder
Příspěvky: 187
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53408
Re: Nový začátek tím správným směrem Před 5 rok, 2 měsíce  
Maci, to piješ 1x za 14 dní láhev vína? Nebo každý den. Promiň, že to tak napíšu, ale obhajuješ se jako alkoholik. A taky jednání přítele bereš jako útok na sebe, to je taky docela znak alkoholizmu- vztahovačnost aneb všichni a všechno je proti mě a já jsem zatím nešťastný a proto piju. Spoustu lidí má spoustu problémů, nejde to řešit pořád flaškou, pití má být společenské a mírné, hlavně ne na problémy. To je past. Budou se zkracovat intervaly a nepůjde to přestat, ale ono už to je asi u tebe na hraně, když píšeš sem. Každopádně zkus se na přítele podívat z jeho úhlu pohledu, asi má o tebe strach, když se radí jak ti pomoct, asi sám vidí, že se trápíš. To je spíš důkaz, že mu na tobě záleží. Ono není na škodu, když je toho na člověka moc, popovídat si s odborníkem, ne kvůli toho, že napíše prášky a nazdar, spíš ti pomůže navézt zase na správnou cestu, abys z toho, co děláš, měla dobrý pocit a ne utrpení. Staráš se o rodiče a dáváš jim lásku v jejich posledních chvilkách na tomto světě, je to ušlechtilé, ale vyčerpávající. Nesmíš při tom zapomenou na svůj život, když vydáváš tolik energie, měla by ses naučit, kde ji zase načerpáš zpátky a udělat pro to patřičné kroky, domluvit se s někým, kdo ti pomůže, abys např. 1x týdně mohla jít sama na bazén nebo do lesa a 1 x týdně na hodinu jógy nebo něco. Zdá se ti to nemožné? Musíš si sednout s přítelem a ne s flaškou a domluvit se, co by ti mohlo pomoct. Může změnit zaměstnání? Připadá ti že ne, ale když se opravdu zamyslíš, určitě by to nějak šlo. Je řidič kamionu? Může se nechat zaměstnat na místní lince autobusu, bude to o tolik hůř placené, že byste umřeli hlady? Ano budeme se muset uskromnit, ale pomůže ti to psychicky, abys byla šťastnější, tak co je důležité peníze? Takhle třeba psycholog s tebou může debatit a probrat tě z tvojí iluze, ze tvého bludného kruhu vytáhne nitku, podél které se z toho můžeš vymotat. Píšu jen tak, jak mě to napadá, tak doufám, že mě pochopíš, v chlastu není řešení, musí se najít nějaké jiné. Dobrou
Drahoslava
Gold Boarder
Příspěvky: 304
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53417
Re: Nový začátek tím správným směrem Před 5 rok, 2 měsíce  
Už se držím bez myšlenky se napít. Chtěla bych vydržet. Je pravda že více musím zaměstnávat ruce ale jsem unavená. Nemám žádný třes ani mě jinak není zle. Jen ta únava. Třeba to může být i tím že jsem šla do Ketodiet. Ta nedoporučuje žádný alkohol. Chci být silná. O víkendu to bude měsíc bez alkoholu. Vím že to není žádná výhra ale chci to brát za dobrý začátek aspoň sama za sebe
Macek
Gold Boarder
Příspěvky: 187
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...22
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter