Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345
Dolů
Téma: A co je jinak nez bylo pred tim, ze se ti dari
#53608
A co je jinak nez bylo pred tim, ze se ti dari Před 5 rok, 2 měsíce  
Pomôžem si tým, čo napísal vedľa MichalB v téme Nedávam to.
A co je jinak nez bylo pred tim, ze se ti dari momentalne dlouhodobe abstinovat?
Poprosím tých, ktorí úspešne abstinujú, aby napísali.
Čo si zmenil vo svojom živote? Čo robiš ináč, než predtým, keď sa nedarilo prestať piť, napriek tomu, že si chcel a i tak zlyhával? Určite ste tu mnohí, ktorí sa s tým roky natrápili a teraz to ide.
Prečo? Prečo predtým nie a teraz áno? V čom myslíš, že si robil chybu, ak sa nedarilo? Kedy a ako nastal ten bod zlomu?
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Poslední úprava: 20/01/2021 13:24 Provedl: Stopka.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53609
Re: A co je jinak nez bylo pred tim, ze se ti dari Před 5 rok, 2 měsíce  
Když o tom tak přemýšlím, což dělám vlastně docela často-určitým bodem zlomu pro mě byla-změna náhledu.
Změna pohledu na alkohol a život s ním.
Je to pro mne dnes jednoznačně zlo.
Je to špatná věc-opít se.
Před tím jsem dlouhé roky na to zkoušel vyzrát, neustále se omlouval, atd., to znáte.
Bod zlomu pro mne je, že přestaneš toužit žít s alkoholem, ale zatoužíš žít úplně bez něj.
Takže věc psychiky.
Sochař
Platinum Boarder
Příspěvky: 557
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53610
Re: A co je jinak nez bylo pred tim, ze se ti dari Před 5 rok, 2 měsíce  
To je tak těžké vysvětlit,dělala jsem v podstatě to samé co teď,s tím rozdílem,že teď při nějaké radosti či starostech nesahám po alkoholu.Ano byl to kolotoč.Pár týdnů bez alkoholu se dávat dohromady a pak znovu pít třeba 14 dní v kuse.Kdy už tělo odmítalo a mozek vyžadoval.Kruté chvíle absťáku,propocené oblečení,neschopnost spolknout doušek vody,aby se neobrátil žaludek.A prosby Bože nech mě raději umřít,než takto trpět.Strach ,že to zase bude znova do padnutí.A pak naprosté rozhodnutí a přiznání sama sobě,že to nedávám,že alkohol bude vždy vítěz.Buď pít a umřít nebo žít bez chlastu.A rozhodnout se už konečně to změnit.A kolikrát to už tu bylo.A ten zlom v té hlavě,žádost o léčbu,jít tam,nenechat se zviklat studem,že navždy budeš F10.Že se z tebe budou smát,místo obdivu,že chceš už opravdu něco dělat proto,aby už ON nebyl vždy vítěz.Nechat ho těm kdo ho zvládají,nebo si to aspoň myslí.A vidět střízlivost celoživotní jako výhru,ne prohru ,že se nemůžu napít.Protože už nechci,můžu, ale nechci,protože umřu a už nic krásného mě nečeká.Kapky rosy na listech ranních poupat,zpěv ptáků,ranní slunce nebo západ.Obyčejné věci života.Chuť jídla atd...A klidně budu mít vždy antabus po ruce,vždy chodit k psychiatrovi na kontroly,do AA a všechny dostupné cesty než ležet pozvracená z chlastu,tupě zírat do stropu a chtít umřít,než znovu ty stavy.To dozráni, přepnutí v hlavě to nějak přijde.Přiznáním své bezmoci a prohry.
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53611
Re: A co je jinak nez bylo pred tim, ze se ti dari Před 5 rok, 2 měsíce  
A vlastně si říkam každý den,nikdo a nic mi nestojí za to ,abych se napila.
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53612
Re: A co je jinak nez bylo pred tim, ze se ti dari Před 5 rok, 2 měsíce  
Maris napsal:
A vlastně si říkam každý den,"nikdo a nic mi nestojí za to ,abych se napil"/a.
Vedome som si zresetoval opitý HW; nielen v bedni/(mozgovni), ale kompletne ~> v celom človeku a inštaloval aj implementoval/(zaviedol) som si tento úžasný program/SW triezveho (sveto)názoru = triezvu paradigmu, do aktívneho života.

"S takýmto živým triezvym programom sa mi ľahšie žije!... ale najmä vecne a triezvo!"
(12 krokov AA je výborná vôdzka...)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Nyní "ONLINE" uživatelů Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53613
Re: A co je jinak nez bylo pred tim, ze se ti dari Před 5 rok, 2 měsíce  
Ja,ano ,právě protože se mi dostalo té cti navštěvovat AA ,jsem se o tomto programu dozvěděla.V léčebně o tom nemluvili.
A věřím, že mi to pomůže.
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53614
Re: A co je jinak nez bylo pred tim, ze se ti dari Před 5 rok, 2 měsíce  
Triezvy život je ako vysoká škola - naučí Ťa cielene a účelne (si) vyhľadávať a triediť informácie.

Rozhodovať sa už budeš sám/a.

Situáciu vždy môžeš vecne odovzdať, veriť v úspech a trpezlivo čakať...

Príležitosť sa vyskytne včas...
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Nyní "ONLINE" uživatelů Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53615
Re: A co je jinak nez bylo pred tim, ze se ti dari Před 5 rok, 2 měsíce  
Dík. Zdá sa, že všetci ostatní už chlastajú. A to je tu registrovaných 1380 ľudí.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53616
Re: A co je jinak nez bylo pred tim, ze se ti dari Před 5 rok, 2 měsíce  
Krtek hádam všetci nie
katarina
Platinum Boarder
Příspěvky: 560
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53617
Re: A co je jinak nez bylo pred tim, ze se ti dari Před 5 rok, 2 měsíce  
Ahoj lidi. Také napíši svoje poznatky. Vlastně vše je stejné jen si to více užívám a probírám v hlavě kolik okamžiků jsem probíhá a zničila. Vlastně nic mě alkohol nedal jen pomalu degradoval moji osobnost. Nikdy jsem nebyla na léčení ani jsem nedocházelo na AA. Asi jsem to nějak za 10 let umělá zkrývat. Až se stal zlom a byl tu výhruzny prst. Řekla jsem si že zkusím znova a teď pořádně porazit tu chuť. Tu chuť která tě nutí všeho nechat a najít si alkohol.
Už se do toho kolotoče nechci dostat. Vlastně vše je jiné. Více si uvědomuji svoji bytost a chci ten svůj život žít a né opít. Starosti a radosti jsou stejné jen teď více intenzivní prožitek. Dá se říct že znova koukám na svět novima očima.
Macek
Gold Boarder
Příspěvky: 187
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter