Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678
Dolů
Téma: Chci přestat
#53988
Chci přestat Před 5 rok  
Dobrý večer všem. Jsem naprosto nová ve veřejném mluvení o svých sračkách, ale beru to jako poslední šanci, jak se zachránit a třeba najít cestu ven.

Omlouvám se předem, pokud budu psát nějaké kraviny nebo ohrané fráze.

Jsem vysokoškolský student, (alkoholik-což je těžké přiznat, ale z oboru medicíny moc dobře vím a uvědomuji si, že jsem). Piji přerušovaně od svých 16ti (asi tak jako každý dospívající puberťák), ale v mém případě chlast nikdy nebyl o zábavě. Možná v začátcích, ale hlavně to byl únik od nefunkční rodiny a nehezkému dětství (cliché). Něco co malinko uvolnilo stres, zábrany, asi víte o čem mluvím. Samozřejmě jako dcera feťačky a alkoholika nezůstalo jen u alkoholu. Přidaly se drogy. Přeskočím rovnou do budoucnosti, kdy jsem jela na kokainu a později z finančních důvodů na perníku, kvůli tomu, abych dokázala makat noční v hotelech a přes den fungovat a starat se o mámu. Problém s drogami jsem ale vyřešila dřív, než mi začaly ničit budoucnost. Přestala jsem sama ! bylo to s pár vracečkama, ale přestala jsem ! na Drogy myslím pořád, ale ne tak, abych šla a sehnala si. Neříkám, že kdybych někam přišla a byly na stole, tak si nedám, ale jsem si na 80% jistá, že bych raději odešla. Problém je, že je to asi kvůli tomu, že mám stále alkohol. Najednou si začnete uvědomovat, že jste kromě návštěv pohotovosti pro alkoholové otravy nebyla více jak 48 hodin střízlivá a že 48 hodin jste vydržela jen kvůli tomu, že větší kocovinu jste v životě neměla (každý další týden). Ale to už musí být, aby byla kocovina. Jsem poslední 4 roky typ, který pije pravidelně (každý den) tolik, aby vydržel nepít během práce (v oboru zdravotnictví) a řízení, ale nevydrží sám ze svého přesvědčení nepít celý den. Nepít před spaním, aby se člověk bez sraček v hlavě vyspal, nepít ráno, aby člověk došel mezi lidi, do školy, za rodinou a nezbláznil se přitom.

Asi bych to shrnula tak, že si uvědomuji svůj problém, se kterým zatím nejsem schopná pracovat sama, ale snažím se najít jakoukoliv cestu k tomu přestat aspoň natolik, abych mohla dodělat školu a fungovat v normálním životě.

Asi nejtěžší je, si v mém věku připustit, že bych si už v životě nemohla dát ani kapku alkoholu.

Tak se ptám. Je tu (určitě ano) někdo, kdo si tímhle přesně prošel. Nebo kdo by mi řekl o AA a jiných neinstitučních léčbách?

Mnohokrát děkuji.
Šárka
Junior Boarder
Příspěvky: 28
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53989
Re: Chci přestat Před 5 rok  
Ahoj Šárka,ja píšu na tento web jem par dni do jineho vlákna.Taky začínám.Pila jsem poslednich asi 20 mesicu denne vecer,dnes druhy den bez.Moc mi pomáhá cist si tu prispevky a probírat to s ostatnimi,co piji,pili a abstinuji.Nebo ctu na fb zápisník alkoholicky.Jsem na úplném zacatku nepiti,kontrolované pití konci vzdy total smrští a oknem.Je to pro me tezke,ale pokud to nenarazil,vim ze me čekají jen sracky.Tak pokud ti to pomůže,cti si tu,a snaz se najit pro sebe tu správnou motivaci.Zatim nemam zadnou zkusenost s AA,nebo léčebnou a doufam,ze to sama dam.Přemýšlím o psychologovi,probrat s nim zivot,jestli mi ukaze nějaký jiny náhled.Dobrou a drž se.
Renata
Senior Boarder
Příspěvky: 49
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53990
Re: Chci přestat Před 5 rok  
Ahoj Šárko z tvého příběhu až mrazí
Jsem matka už dospeho syna a nedovedu si představit že by si něčím takovým měl projít.
Nemám takové trápení jako ty. Jedno máme společné. I já jsem pila a přitom se snažila fungovat jako máma. Když se zpětně podívám jak mě děti museli vidět, jak mě vnímali je mě zle.
Jsi holka mladá a chytrá. Zachraň si život neboť tě jistě čeká mnoho krásného. Na každého při odvykání platí něco jiného, ale v podstatě bojujeme všichni. Začni pohlížet na svůj život jako na dar
Macek
Gold Boarder
Příspěvky: 187
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53991
Re: Chci přestat Před 5 rok  
Ahoj Renato. Moc děkuji za odpověď a svěření. Určitě Ti přeji ať abstinenci držíš dál. Já bohužel nevím co je to nepít 2 dni a psát takto pozitivně, ale pevně doufám, že s vaší (všech tady) pomocí se tam dostanu.
Držím palce !
Šárka
Junior Boarder
Příspěvky: 28
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 11/03/2019 22:55 Provedl: Sarkas.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53993
Re: Chci přestat Před 5 rok  
Macek. Já doufám, že tvůj syn nikdy do pekla alkoholismu nepřijde. Važ si toho, že máš zdravého, určitě chytrého a šikovného kluka doma. Bohužel člověk si nevybírá. Ale já jsem byla v péči psychologů. Tím myslím to, že přesně vím, kde problém je, odkud pramení a co mi způsobuje. Bohužel psychiatrická nemoc mojí matky nejde vyléčit a tak se s tím já, jako dospělý člověk, musím vyrovnat. Momentálně mi to nejde. Ale schopnost zachraňovat druhé mi velmi pomáhá k tomu, abych sebrala síly i odvahu a šla s tím něco udělat. Jen zrovna teď, je touha pít (asi z důvodu obav - abstinenční syndrom) silnější než já. A v této chvíli se obracím na vás, abstinující, abycyh sebrala zbytek potřebných informací a jednou pro vždy se dala dohromady
Šárka
Junior Boarder
Příspěvky: 28
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53994
Re: Chci přestat Před 5 rok  
Sarko, nevim, ve kterem meste zijes, ale napr. v Praze velice dobre funguje Sananim (mozna maji pobocky i v jinych mestech).
AA je jiste pro nekoho, komu to vyhovuje, dobra vec, ale nejdna se o terapie (skupinove, idividualni).

Ja se cestou psychiatrie/antabus, AD jako podporad do zacatku na par mesicu, a individualni a skupinove terapie v Sananimu, kam dochazim i po 2.5letech pravidelne.
A zatim to bez alkoholu jde.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53995
Re: Chci přestat Před 5 rok  
MichalB

Bohužel České Budějovice. Já žádnou ambulatní léčbu v téhle fázi asi nezkousnu. A nechci nikoho prosit, aby šel se mnou. Jsem zvyklá na samostatnost a svoje rozhodnutí a odpovědnost. Asi blbost v takovéhle fázi, ale ještě jsem k tomu nedošla.

Děkuju moc za názor. Teď je pro mě možná nadějí AA i když nevím jak přesně fungují. Chci to aspoň vidět a zjistit, jestli to stačí nebo ne
Šárka
Junior Boarder
Příspěvky: 28
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 11/03/2019 23:39 Provedl: Sarkas.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53996
Re: Chci přestat Před 5 rok  
Delej, jak myslis. Delal jsem to stejne jako ty a byly to ztracene dva roky v mlze alkoholoveho oparu. Dnes uz bych sel jinou lehci cestou
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53997
Re: Chci přestat Před 5 rok  
Neni to primo Sananim, ale poradi a pomuzou ti tam urcite.
www.drogy-info.cz/mapa-pomoci?t=&r=&d=58&c=16
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54000
Re: Chci přestat Před 5 rok  
SARKO,TAKY JSEM SE STRASNE BALA VYSTOUPIT Z OPARU AKOHOLU,DELIRKO A TAK.Dnes začínám treti den,jde to.Přeju tobě i sobe a vsem ostatnim silu to zvládnout a viru,ze to jde.Drž se,myslim na tebe a piš,zkus to,pujde to!
Renata
Senior Boarder
Příspěvky: 49
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter