Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: 10 let s alkoholem. Je čas se rozloucit!?
10 let s alkoholem. Je čas se rozloucit!? Před 4 měsíce, 3 týdnů  
Ahoj všem, přesně před 10 lety jsem začal intenzivněji požívat alkohol (na studiu, párty, vecirky, hospody) apod. . Byl jsem nebo pořád jsem spíše chvilkovy. To znamená, že vydržím v týdnu v pohodě bez, jenže pak si dám a nemá to konce. Piju většinou uplne do nemoty. Za těch deset let jsem se stihl oženit, mám nádherné dvě děti, bydlení a v celku zajištěný život. Jenže právě loni (2019) jsem asi pil uplne nejvíce a v průběhu roku si několikrát uvědomoval, že už to takhle dal nejde. Vydržel jsem maximálně měsíc a byl v tom zase 2x hůř. Až v listopadu jako by mi přeskočilo v hlavě.Od té doby alkohol skoro vůbec nevyhledavam a když je příležitost, tak se mi vybaví všechny ty hrůzné zážitky a stavy a spíše si nedám. Což se mi za celých 10 let s alkoholem nestalo. Doma žádný nemáme, manželka je temer absolutní abstinentka, pije tak jednou za rok a to si spíš jen symbolicky tukne a cucne. Samozřejmě ji můj vztah k alkoholu uz také vadí. Můj stav z předešlých týdnu, kdy opravdu postrádám chuť na alkohol je účinky mě dovedl k zamyšlení, jestli alkohol neignorovat úplně. Bojím se však, že když to bude nucené, tak mi vše selže a příští rok budu na tom samém, jako před listopadem. Vím, že alkohol mi může poměrně hodně potlouct můj vcelku vydařený život a určitě k tomu nechci dospět. Je tu někdo, kdo to měl podobné? Prostě bez nuceni k abstinence mu najednou přestal alkohol chutnat nebo spíše přestal pít. Napište mi prosím vaše příběhy, proč jste přestali sami od sebe nenucene pít a jaký to mělo průběh. Děkuji a přeji pohodový rok 2020
Michal
Fresh Boarder
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.

Re: 10 let s alkoholem. Je čas se rozloucit!? Před 4 měsíce, 3 týdnů  
Ahoj Michale, jsem tady nováček, tak nevím, jestli můžu radit, ale myslím, že jdeš na to dobře. Nic neplánuj, pokračuj v tom, jak máš našlápnuto. Podle mě to nucené není. Prostě být tebou, tak si neříkám, že musím být doživotní abstinent, ale když by byla příležitost, tak bych si pokusila vybavit ty nepříjemné zážitky a možná bys měl mít plán, co dělat, pokud nepříjemné zážitky budou víc a víc v mlze a už nebudou plnit odstrašující efekt. Je dobře, že manželka nepije, tudíž nemáš doma žádné lákadlo a jestli půjdeš nebo nepůjdeš na párty, je už na tobě. Jak sám píšeš, bylo by škoda zahodit hezky vybudovaný život. Držím ti palce.
Dorka
Jediná cesta ven vede skrz.
Senior Boarder
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.

Stránka: 1
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter