Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...14151617181920...36
Dolů
Téma: můj alko deník
*
#58922
Re: můj alko deník Před 3 rok, 4 měsíce  
Karolínko,
drž se. Je mi to všechno líto, co jsem teď přečetla. Někdy příjdou rány, kt. člověk nechce slyšet...DRŽ SE...
Angelina
Gold Boarder
Příspěvky: 200
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58923
Re: můj alko deník Před 3 rok, 4 měsíce  
Inko,
Ty se taky drž. Dnes je blbý den, ale Ty ho zvládneš a zítra to bude lepší.
Drž se holka.
Angelina
Gold Boarder
Příspěvky: 200
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58924
Re: můj alko deník Před 3 rok, 4 měsíce  
Já jsem to dnes zabalila a šla do posilovny. Na páse jsem si užila hodinu a půl, pak ještě cvičila 40 minut. Pro odměnu jsem si dala solárko, které zbožnuji a i když jsem jela kolem mé oblíbené vinotéky, dnes jsem to projela v pohodě. Vím ale, že příjdou horší časy.
Když ve čtvrtek o půlnoci posilovny opět zavřou a já budu po večerech sedět doma...
No jo no, je to těžký.
DRŽTE SE TADY VŠICHNI, já se budu snažit také.
Karolínko, držím pěstičky ať to dopadne vše dobře. Můj známý měl také krvácení do mozku a ustál to. Sice občas mluví hodně z cesty, ale je tady mezi námi.
Angelina
Gold Boarder
Příspěvky: 200
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58928
Re: můj alko deník Před 3 rok, 4 měsíce  
Inko, tuk tuk! Jsi tam?
Jak to vcera dopadlo?
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58929
Re: můj alko deník Před 3 rok, 4 měsíce  
ahoj já sem jen zkopíruju text ze svého online deníku na víc nemám dnes sílu.
přestávám pít
DEN PRVNÍ
16.12.2020

Ruce jako by ani nepatřily mě, chvějou se, jsou slabé jako po jednom dni ve fitku, kdy se snažíte všem ukázat že už tam chodíte roky. Srdce mi buší a do očí se derou slzy. Mám to dostat, nesnáším to obdbí, každý měsíc znovu, omezená vlastním tělem. Navíc mi dnes ve školce oznámili, že kvůli Covidu zavírají do ledna. Nevím, kam dám děti abych chodila do práce, nevím, kdy si odpočinu abych mohla chvíli být jen se svými myšlenkami. Hrozně mě zase rozbolela záda, co mi chtějí říct? Naložila jsem si na svá bedra moc? Mám šílenou chuť se napít, jen dvě decky... Píšu své pocity na Alkoholika.cz a dostává se mi obří vlna podpory.. Beru si Doretu prášek na záda, na který když jsem se v minulosti napila, bylo mi šíleně zle a vše jsem vyzvracela. Taková pojistka. Berlička, kterou lámu ve chvíli, kdy jde manžel zase večer ven a nechává mě samotnou, ale předtím si naleje 2 dc vína. Absolutně nepochopil jak velký ám problém s alkoholem, tolik jsem ho prosila, aby předemnou nepil, že to nezvládnu. Oznamuje mi, že by jel o víkendu na Pálavu a můj mozek láme moji pevnou vůli na malé střepy.. Jdu, vezmu longovku od piva, a naliju si.

Koukám na tu sklenici, 4dc vína, celá se chvěju jak před důležitou zkouškou ve škole. Tohle je však však zkouška nejtěžší.. Přičichnu si ke sklenici a někdo tam daleko ve mě křičí ze všech sil -VYLIJ TO, NEDĚLEJ TO, UŽ SES PŘECE 10 DNÍ NENAPILA!

kuš! nech mě být, jen si cucnu!

Klopím do sebe sklenici s vínem, ten hlas vzadu, který mě varoval je slyšet stále méně, s dnem sklenice už není slyšet vůbec.

Taková úleva, ten pocit opojného štěstí, plnosti. Mám přece nárok ne? Mám za sebou těžký den! Z práce pro děti, s těmi do parku, nakoupit, uklidit uvařit, to je jasné, to chce víno. Jsem sobec. Sobec k vlastnímu Já.

Mozek přepne a jdu si nalít další, tentokrát přesně po rysku, rovný půl litr vína. Usedám ke klavíru a melancholicky hraju. Naučím se nějakou novou písničku, zakončím to Halelujah od Cohena a za hodinku koukám na dno. V tu chvíli se vrací manžel, schovávám prázdnou sklenici, a děkuju bohu, že přišel. Určitě bych si šla nalít další, dokud bych se ráno zase neprobudila z oknem, nekontrolovala opět děti, zda spí vedle mě, nekoukala na facebook, jestli jsem tam zase nepostovala nějaké chytré kecy a nezjišťovala, zda jsem se s manželem nepohádala. I tak to bylo moc. Skoro litr vína v podstatě na ex. Doreta zklamala, Ani zle mi nebylo. Celou noc jsem přemýšlela, co napsat na Alkoholika, zase jedna z těch, co to nezvládla, morální kocovina. Napadlo mě dokonce lhát, prostě napíšu, že pohoda neasi.

Ale lhala bych jen sama sobě.

A tak začínám znovu. Den první. Achjo.
inka
Expert Boarder
Příspěvky: 121
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58930
Re: můj alko deník Před 3 rok, 4 měsíce  
Inko, proc to nevydas knizne??
Pises krasne.
Jak to ctu, tak se mi ztahuje zaludek.
Je to smutny cteni.
Myslim, ze tady, ty tezky zacatky zna opravdu kazdy.
Ale ne kazdy ma a nebo mel podporu doma.
Zkus to znovu. A zkus si s manzelem promluvit.
Kdyz byl nadsen z toho, ze prestanes pit, tak at neponouka.
Je mi lito, ze jsi to vcera nezvladla. Ale z jedny vody na cisto, to ma malo kdo.
Ty musis!! Musis, mas deti a myslim i pekny zivot.
Takze, ZNOVU! A lepe.
Moc si vazim toho, ze nelzes!
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58931
Re: můj alko deník Před 3 rok, 4 měsíce  
Inko, čistě technická rada na vytvoření chráněného zázemí v začátcích :
co kdybys v začátcích neměla klíče od stodoly? Není tam zámek, tak ho udělat?
Ne nemusíš tam ted v začátku chodit sama bez podpory manžela. Mi přijde, že ta alkostodola v tobě vyvolává pocity, které máš spojené s alkoholem. To je jasný.
Jak si včera psala, že všude každý po sobě vše odhodí, no tak máš několik možností v současnosti:
...a to opět v těch začátcích, nechat to být a vyložit si nohy a uklidíš to jindy, nebo si sednout k pc, píšeš hezky ))) a vypracovat vtipnej manuál pro uklid, kde zapojíš a namotivuješ všechny kolem sebe k pravidelnosti uklidu a vyvěsíš to na viditelné místo domu jako nový plán debordelizace. A budeš velet jinak a pevnějí ))) a důsledně i s odměnama a to pro všechny i manžela
Josef
Platinum Boarder
Příspěvky: 700
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 16/12/2020 10:26 Provedl: Stopka.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58932
Re: můj alko deník Před 3 rok, 4 měsíce  
Pořád se opakuji, že to jsou to pouze podpůrné rady, není myšleno, nebudeš mít klič a hotovo alkoholismus je vyřešen, ale to víš.
Je potřeba si vytvořit do začátku chráněné zázemí pro abstinenci a ve tvém případě je to domácí chráněné zázemí. To prostě poskytuje léčebna, ale když to člověk zkouší doma, tak nezbývá, než si ho vytvářet doma v začátcích, než bude na tom lépe.
To samo kontrola financí a podobně. Vše je individuální v domácím prostředí, jak to kdo má. A děláš to pro sebe, viz : Alkoholik musí být při léčbě „egoista“
Léčím se pro sebe. To znamená, že...více viz vedle v okénku i s odkazem.
Josef
Platinum Boarder
Příspěvky: 700
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58933
Re: můj alko deník Před 3 rok, 4 měsíce  
Stopka napsal:
Je potřeba si vytvořit do začátku chráněné zázemí pro abstinenci a ve tvém případě je to domácí chráněné zázemí. To prostě poskytuje léčebna, ale když to člověk zkouší doma, tak nezbývá, než si ho vytvářet doma v začátcích, než bude na tom lépe.

Do kamene tesat!

To chranene prostredi je absolutni a naprosty zaklad - od urcite faze alkoholismu to bez nej proste nejde . Nejsem zastancem leceben - domnivam se ze lecebna by mela byt az ta uplne posledni instance protoze pobyt tam predstavuje velice drasticky zasah do zivota. Ale i me samotnemu se osvedcilo (vlastne to bylo to jedine co se osvedcilo) pri samo-lecbe maximalne kopirovat rezim lecebny. Znemoznit pristup k alkoholu - cista domacnost, nakupy online nebo za stravenky (postavit se v obchode pred regal s chlastem pro me tehdy znamenalo okamzite selhat) a umyslne omezeny (stizeny) pristup k financnim. Pravidelny rezim - bez nadsazky nastaveni vojenskeho drilu. Budicek na cas, na kazdy den predem pripravene ukoly, plany a zalozni plany - vse proste utazene na maximum tak abych vecer padl vycerpany a okamzite jsem usinal. Zastavit se pro me tehdy znamenalo prakticky okamzite selhat. Stejne tak jsem musel i vyrazne omezit socialni vztahy - jit s kolegy na veceri po praci nebo s kamarady o vikendu nekam sednout znamenalo okamzite selhat.

Inko uvedom si ze jsi nemocna! Tve mysleni, to jak planujes, jak uvazujes, zpusob jakym resis kontrolu sebe same - TO UZ NEJSI TY!!! Ta Inka kterou jsi cely zivot znala je pryc a misto ni je nekdo jiny. Osoba ktera je beznadejne ovladnuta a plne pod kontrolou zavislosti. Muzes si klidne namlouvat ze to tak neni, ze mas na neco vliv, ze stale drzis kontrolu - neni to tak! Myslenky ktere mas v hlave uz nepatri Tobe . Budes muset udelat narocne zmeny v tom jak fungujes a upravit prostredi ve kterem se pohybujes. Protoze jinak to za par let fakt muze byt houkajici zachranka, pekelny detox a posledni zbytky nadeje upinajici se na nekolika mesicni pobyt v lecebne s nejistym vysledkem (statistiky jsou takove jake jsou ).
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58935
Re: můj alko deník Před 3 rok, 4 měsíce  
Ahojte všichni,
STOPKA: úplně jsem taky přemýšlela stejně, že by tu stodolu měla zamknout a klíče vždy odevzdat manželovi. Doma mít sucho. S tím naprosto souhlasím...

Genn: Úplně Tvé věty hltám. Přoč mně cca před 2 lety, kdy jsem tady psala, mi to nikdo nevysvětlil jak to chodí v léčebně. O tom, že si člověk musí udělat nějaký režim bez ústupku. Genn, jsou to velice poučné věty, které nám nepoznaným léčebnou jsou naprosto cizí...Ono je celkém jednoduché říci člověku, kt. pije a neví si rady...nepij! Nechci se bránit a já jsem Vám vděčná za každičké slovo, ani se nechci nikoho zastávat, protože to prostě tak je, ale nezvládáme to, ale popravdě, vzpomeňte si v dobách, kdy jste pili, když Vám někdo řekl nepij, zda to bylo jednoduché.
My bychom byli velice rádi, kdybychom byli jako Vy, abstinovat už rok, nemluvě Ti co jsou tady jako krtek 6-tý rok nebo JÁ a Ti další a další. Jsme poctěni, že jste tady s námi.
Hledali jsme Vás, protože jedině Vy nám můžete pomoci.
Nešlo by se podělit i hlouběji? co Vás vytáhlo a přestali jste pít.
Možná, že jste to tu už někde psali, ale těch zpráv je tady strašně spousta a například mně se lépe čte a jsem ráda, že to stihám, Ty zprávy nové a aktuální a láká mně napřímo s Vámi si psát..
Včera jsem sice nemohla spát, a tak jsem tady četla asi 4 hodiny staré zprávy, ale co když už začnu spát normálně to budu ráda za přečtení zpráv nových.
Ono čas letí a chtěla bych pohltit čím nejvíc Vašich informací...
DĚKUJI A TĚŠÍM SE NA VAŠE SPOLEČNÉ ZPRÁVY VŠECH CO TADY JSOU...
Angelina
Gold Boarder
Příspěvky: 200
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...14151617181920...36
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter