Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: Zhoršený sluch
#57615
Zhoršený sluch Před 4 rok, 2 měsíce  
Dobrý den, zdejší komunito.

Jsem zde nový a mám dotaz ohledně alkoholu a jeho vlivu na sluch.

Je mi 30 let a alkohol piju už od svých 18 let téměř každý víkend, posledních pár let i přes týden. Pivo už ani neberu jako alkohol, mám doma stálou zásobu lahváčů. Tvrdý alkohol ovšem piju jen příležitostně, na něm ještě závislý nejsem, zatímco život bez piva si už neumím představit.

To, že mi alkohol za ta léta docela dost otupil mozek bych ještě pochopil, jenže za poslední 2 roky se mi ta zvláštní otupělost/tlak/pocit plnosti rozšířil i do uší, které mám od té doby čím dál více jakoby "zalehnuté" a tím pádem hůře slyším.

Navštíl jsem snad všechny možné doktory, od ORL, přes neurologa (CT, MR) až po specializované centrum sluchu a rovnováhy. Všude mi samozřejmě řekli, že jsem naprosto v pořádku. Já se tak ale rozhodně necítím a už mi to leze na mozek. Život s permanentně zalehnutýma ušima bez zjevné příčiny je opravdu nesnesitelný. Zdravému člověku to možná připadá jako hloupost, ale věřte mi, že časem se to nasčítá a začnete z toho doslova šílet.

Je vůbec biologicky možné, aby mi alkohol poškodil sluchové buňky natolik, abych měl pocit zalehnutých uší?

Kdyby měl někdo z vás podobné problémy a poradil mi, co s tím, byl bych vám opravdu neskutečně vděčný, protože jsem z toho už opravdu zoufalý a nevím, co dál. Sebevražedné myšlenky jsou u mně na denním pořádku.
Michal
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 13/01/2020 12:18 Provedl: Stopka.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57616
Re: Zhoršený sluch Před 4 rok, 2 měsíce  
Skús vynechať na pár týždňov alkohol z jedálneho lístka a dozvieš sa, či je to alkoholom.
Väčšinou to lekári riešia tak, že ak nič nenájdu, posielajú k psychiatrovi.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57617
Re: Zhoršený sluch Před 4 rok, 2 měsíce  
Michale, říká ti něco psychosomatika? Ta praví, že potíže s ušima může způsobovat skutečnost, že něco ve svém životě nechceš slyšet. Je někdo ve tvém okolí, kdo ti vyčítá tvé pití? Případně něco jiného? Říká ti někdo pro tebe nepříjemné věci? Začni druhým naslouchat, tudy může vést cesta k úzdravě. Co se týče myšlenek na sebevraždu, nebuď na to sám, s tím se rozhodně někomu svěř, nejlépe odborníkovi. Jsi mladý, čeká tě ještě větší půlka života a tu můžeš prožít úplně jinak, pokud budeš chtít.
Dorka
Jediná cesta ven vede skrz.
Senior Boarder
Příspěvky: 61
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 13/01/2020 08:25 Provedl: Dorka.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57618
Re: Zhoršený sluch Před 4 rok, 2 měsíce  
Zdravim. S psychosomatikou souhlasim
Co jsem se nabehala po doktorek s pocitem buseni srdce. To bylo v obdobi veseleho piti. Doktori nic nenasli. Bylo to vyhodnoceno jako psychosomaticka zalezitost.
Prestala jsem pit. A buseni zmizelo. Ne sice okamzite, ale uz po 3 tydnech to bylo lepsi.
A ted skoro po 9 mesicich nepiti o tom vubrc nevim
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1214
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57620
Re: Zhoršený sluch Před 4 rok, 2 měsíce  
Michal napsal:
Je vůbec biologicky možné, aby mi alkohol poškodil sluchové buňky natolik, abych měl pocit zalehnutých uší?

Je to velmi nepravdepodobne. Ale alkohol poskozuje nervove bunky a tim narusuje funkce mozku ktere se staraji o zpracovani udaju ktere ucho do mozku posila.

A nejen ucho. Tresy, narusena nebo zpomalena koordinace pohybu, problemy se sluchem ktere popisujes, problemy se zrakem, narusene vnimani tepla a chladu, buseni srdce, navaly, pocity uzkosti a strachu, problemy s potenci... pij dal a cekaji Te zajimave casy!
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 13/01/2020 12:17 Provedl: Stopka. Důvod: úprava jména
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57653
Re: Zhoršený sluch Před 4 rok, 2 měsíce  
Děkuju za odpověď.
O psychosomatice vím a taky je pravda, že se už dlouho necítím psychicky v pohodě. I to bušení srdce občas mívám. Otázka je, jestli jsem si to způsobil pitím, nebo tímto naopak utíkám od svých problémů.
Každopádně chceš říct, že alkohol narušuje psychiku až do té míry, že může způsobit psychosomatické problémy? Takže dlouhodobou abstinencí se můžu uzdravit, nebo jen zastavit zhoršování?
Mám strach, že je to spíš neurologický problém, který už se nikdy nespraví.
Michal
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57654
Re: Zhoršený sluch Před 4 rok, 2 měsíce  
Michal napsal:
Každopádně chceš říct, že alkohol narušuje psychiku až do té míry, že může způsobit psychosomatické problémy?

Nejsem lekar ani nemam lekarske vzdelani. Pokud chapes psychosomaticky problem jako problem zpusobeny dusevnim stavem tak nejsem naprosto schopen posoudit zavislost takoveho problemu na uzivani alkoholu.

Muj prispevek jsem myslel tak ze alkohol narusuje prenos nervoveho signalu od jednoho neuronu ke druhemu a zaroven poskozuje samotne neurony. Pri dlouhodobem uzivani alkoholu muze dojit k situaci kdy mozek neni diky poskozeni sve nervove site napriklad schopen spravne zpracovavat a ridit nektere sve vnitrni procesy. To se muze projevovat fyzickymi problemy ktere jsem popisoval vyse.

Poskozeni myelinu mozkove hmoty se zda byt do jiste miry vratne cili idealni by bylo vykaslat se dlouhodobe na chlast a sledovat jestli se situace v delsim casovem horizontu napr. +6 mesicu nezlepsi.

Ja sam jako tezky alkoholik jsem ve sve finalni alkoholove fazi trpel spoustou zdravotnich problemu ktere byly z vetsiny po cca pul roce abstinence pryc.
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57655
Re: Zhoršený sluch Před 4 rok, 2 měsíce  
> Každopádně chceš říct, že alkohol narušuje psychiku až do té míry,
> že může způsobit psychosomatické problémy?

Dotaz na lecebnu vrati jiste presne vysledky
Kazdopadne alkohol treba narusuje nervova zakonceni v tele, takze se alkacum spatne chodi, necitlivejsi ruce apod.
To ze to je depresant a udela ti v hlave curbes je snad vic nez nad slunce jasne
Jinymi slovy ti alkohol nepomuze vubec v nicem a nijak, takze bych upustil od toho zbytecneho uvazovani a prepnul si to v hlave a nepiti.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57656
Re: Zhoršený sluch Před 4 rok, 2 měsíce  
Kazdopadne vubec ale vubec bych se nedivil, ze by ty problemy, co popisujes, zpusoboval alkohol, resp. se na nich podilel. Jedno kolika procenty.
Prestat do sebe lejt ten jed a bude po problemu, po problemech. Vyzkousene xy tisici, miliony(?) lidmi.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter