Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123456
Dolů
Téma: Jak nepít? ...nevím
#57818
Re: Jak nepít? ...nevím Před 4 rok, 2 měsíce  
Ja bych to prirovnal ke kave (ma zkusenost). Kdyz ji nemam, nechybi mi, nepozoruji na sobe nejake priznaky nedostatku kofeinu. Jakoze ze bych si to kafe proste musel dat. Ale tzv. mam chut na to kafe a je to spojene s necim (ranni prichod do prace; po obede). Doma kafe nepiju. A rikam si, rano si to kafe nedas, nedela ti to dobre na zaludek. Hm, zmac kafomat, sup a je tu kafe .. kruci! Ty si takovy hlupak .. )
A to jsou ty stereotypy, automatika.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 29/01/2020 11:36 Provedl: michalk.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57819
Re: Jak nepít? ...nevím Před 4 rok, 2 měsíce  
Když si tak pročítám o alkoholismu, tak krom toho, že mám večer chuť na víno, nevykazuji jiné známky alkoholismu Doma mám uklizeno, včera jsem dokonce gruntoval, plním si své povinnosti, starám se o svůj zevnějšek, nejsem agresivní, nebo nepříjemný(tedy doufám , stále mám své koníčky, v mnoha věcech se zdokonaluji, "normálně" uvažuji...atd.

Snad jen, že trpím úzkostmi, léčím se na deprese(tedy beru AD)..atp, ale psychiatra s tímto navštěvuji již asi dvacet let a nemá to tedy souvislost s pitím.
Skvělé ale je, že jedna/dvě sklenky vínka mě těhle problému "zbaví", alespoň na chvíli a pokud to nepřeženu(což se spíš nestává), druhý den ráno jsem úplně v pohodě.
Dokonce mi udělá radost, když v lahvi něco zbylo a já to mohu ráno vylít do dřezu.

Ale sakra, proč tedy musím běžet pro lahev?? Mě totiž nějak nic nebaví při představě, že večer půjdu tak akorát spát "se slepicemi". Mám koukat na televizi?? To asi ne, to je teprve opruz.

Omlouvám se, že teď na nikoho nereaguji, moc si vážím odpovědí, přemýšlím nad nimi a děkuji.
David
Fresh Boarder
Příspěvky: 19
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57820
Re: Jak nepít? ...nevím Před 4 rok, 2 měsíce  
Asi blbej dotaz "ale proc vylevas to nedopity vino?"
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57821
Re: Jak nepít? ...nevím Před 4 rok, 2 měsíce  
Erika: Většinou, abych mohl vyhodit lahev. A taky pro lepší pocit, že bych jako neměl mít kocovinu

Jinak, cestou zákazu to u mě asi nepůjde, to je mi fakt zle. Nevím, z jaký části je to u mě jako úzkostnýho hypochondra sugesce, nevím z jaký části panická ataka a z jaký části absťák, ale pokad jsem to neřešil, tak mi v podvečer fakt nic nebylo ani bez sklenky.

To je fakt divný. Budu muset vykoumat jak na to, nejlépe na dvojkou bílého s nějakou relaxační hudbou.
Takhle se "týrat" zákazy, to není nic pro mě. Nemohu se jen tak dobrovolně vykolejovat se všemi mými psych. problémy.

Jo, to když jsem si občas kápl Rivotril, tak jsem zhruba 3 dny nepil, protože má dlouhý poločas rozpadu a kombinovat to vážně nechci. Ale na Rivotrilu určitě taky skončit nechci. Takže, to by pro mě taky nebyla cesta.

Každopádně, tohle téma pro mě rozhodně nekončí a budu dále avizovat, už jen proto, kdyby se v tom někdo další našel.
David
Fresh Boarder
Příspěvky: 19
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 29/01/2020 18:29 Provedl: David_38. Důvod: doplnění
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57822
Re: Jak nepít? ...nevím Před 4 rok, 2 měsíce  
Aha, ja spis myslela, proc to nedas do lednicky a nevypijes druhy den rano
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57823
Re: Jak nepít? ...nevím Před 4 rok, 2 měsíce  
Ještě to tak Alkohol zásadně až později večer, tedy před spaním
David
Fresh Boarder
Příspěvky: 19
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 29/01/2020 19:29 Provedl: David_38.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57824
Re: Jak nepít? ...nevím Před 4 rok, 2 měsíce  
Ahoj, dumat nad alkoholismem se sklenkou vína je jako dumat nad dietou s tabulkou čokolády.

Davide, já myslím, že to s tebou extra vážné nebude, ale pít denně je rizikové.
Tož zkus aspoň takovou tu srandu jako je suchý únor. Jaké to bude bez alkoholu ti může napovědět ...
Allie
Platinum Boarder
Příspěvky: 429
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57825
Re: Jak nepít? ...nevím Před 4 rok, 2 měsíce  
Davide, promin. Samozrejme jsem chtela napsat vecer. Nevim nac jsem myslela, ze se tam SAMO napsalo rano.
Suchej unor dobrej napad. A jeste kdyz se registrujes dostanes pak hrnecek. Peknej
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57826
Re: Jak nepít? ...nevím Před 4 rok, 2 měsíce  
Plechovej
Karolína
Platinum Boarder
Příspěvky: 453
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57827
Re: Jak nepít? ...nevím Před 4 rok, 2 měsíce  
No včera to byla haluz. Jsem si vsugeroval normálně absťák z toho, jak jsem četl všemožný věci na netu Pro mě není dobrý si číst příznaky čehokoli.

Pak jsem šel koukat na tv a byl klid. Nic jsem nepil, krom mátovýho čaje, v noci jsem v pohodě usnul a dokonce jsem se během noci ani pravidelně nebudil, jak to bývá po pár sklenkách.

Suchý Únor nevim, mě tyhle hromadný akce moc neberou. To je jako, že po novým roce něco...a potom samozřejmě nic. U mě to takhle nefunguje.
Já se ani na Silvestra nikdy moc neopíjím, tím spíš mě to nebaví, když celej národ chlastá, huláká a dělá bordel. Prvního mě ale baví, že ráno mohu autem třeba k našim a jsou úplně prázdný silnice
David
Fresh Boarder
Příspěvky: 19
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123456
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter