Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123
Dolů
Téma: Obviňování a "opičí" láska k dceři alkoholičce
#62153
Obviňování a "opičí" láska k dceři alkoholičce Před 2 rok, 10 měsíce  
Dobrý den, nacházím se v zoufalé situaci, kdy se snažím přesvědčit dceru, že už nemůže léčit své problémy,které jsou už vlastně zástupné, alkoholem. Trvá to již 7 let a já jsem naprosto bezradná. Dcera je za střízliva naprosto úžasná, nahlíží, že má problém i docházela na terapii. Vydržela nepít vždy 2 měsíce a pak přišel problém-třeba nepříjemné slovo, kritika od partnera, který je sám závislý na marihuaně a začne většinou týdenní kolotoč, kdy propije a proleží celé dny. Vše nastartovalo, když se po 11 ti letém vztahu rozešla s přítele.Navíc žijeme pohromadě v rodném domě, kde jsou sice oddělené byty, ale nelze se vyhnout konfrontaci. A to potom končí špatně, nejsem schopná se udržet a tak začnu s "promluvami"(zbytečnými, hlavně v jejím stavu opilosti) a několikrát to již skončilo, že jsem se s ní prala o láhev. Šílené, já vím, ale copak se můžete dívat, jak se Vám krásná a vzdělaná holka mění před očima? Několikrát jsem jí dala ultimátum, že nesmí doma pít, jinak jí už vyhodím, ale opět jsem nevydržela. Nejsem schopná jí nechat padnout na dno. Navíc pracuje v rodinné firmě a velmi dobře to se mnou umí, takže vlastně nikdy nepocítila skutečný nedostatek. Včera jsem s ní byla na procházce a večer se mi opět nevrátila, takže jasně někde popíjela a chce střízlivět a poté se vrátit domů. A kolotoč se rozjede znovu a já se budu obviňovat, že nejsem dost důsledná. Hlavně cítím, že mi dochází síly, nedávno jsem přišla o tátu, pak o svého milého pejska a přitom pořád řeším její alkoholismus. Dřív jsem měla ráda červené víno, teď jakýkoliv alkohol nenávidím a jen žasnu, jak je všude v médiích propagován. Kdyby mi mohl někdo poradit, mám pocit, že to už nezvládám... Děkuji
Blazenka
Fresh Boarder
Příspěvky: 10
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62154
Re: Obviňování a "opičí" láska k dceři alkoholičce Před 2 rok, 10 měsíce  
Blazenka: jste si prece odpovedela sama - "takže vlastně nikdy nepocítila skutečný nedostatek." V tom je problem. Dale si odpovidate - "že nejsem dost důsledná." Takze vite moc dobre, jak z toho problemu ven.

Kdyz budu mluvit sam za sebe - mel jsem presne to same - zazemi - a nic mi nebranilo v tom chlastat, dokud od me nedali vsichni ruce pryc se slovy "delej, co myslis".
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62156
Re: Obviňování a "opičí" láska k dceři alkoholičce Před 2 rok, 10 měsíce  
Děkuji za odpověď, už jsem vyčerpala všechny možnosti a opravdu se nemůžu nechat úplně zdeptat. Je to začarovaný kruh, celý víkend byla pryč, v noci dorazila, má k dispozici svůj byt, vyspala se a nastoupila na mě, že chce zpátky peněženku a ostatní, co mi dala ve světlém okamžiku,aby neměla přístup k financím. Nevydala jsem to, pouze její osobní doklady a tak mi zanadávala a odešla. Opilou už jí zpět nevezmu, zamkla jsem jí byt a protože teď nepracuje, tak jí nedám žádné peníze. To, že mě vyhrožuje atd. beru už jako výplody choré mysli, ale jakmile by byla agresivní už neváhám zavolat Policii. To už jsem taky absolvovala, ale výsledek byl ten, že jeden den jí nechali na záchytce, pak 2 dny na psychiatrii a vrátila se domů. Bez efektu, akorát mi to vyčítala, jak jsem mohla apod. Dnešním dnem jsem se ale skutečně rozhodla, že jí musím pomoc tím, že přestanu se svojí naprosto chybnou a kontraproduktivní péčí a nechám jí bez zázemí. Prosím, držte mi palce, v současné době jde o život i mně, jsem z těch let beznaděje úplně vyčerpaná. Do toho jsem pečovala s pomocí starší dcery o své rodiče, tatínek mi zemřel nedávno, maminka před pár lety. Oba dva jí měli moc rádi, je to krásná žena, chytrá a citlivá. Tedy za střízliva a to je teď čím dál tím víc vzácné. I kvůli nim jsem nebyla tak razantní, ale teď už vím, že musím. Jen mi prosím ještě napište, jak jste zvládl toho hnusnýho démona a ničitele alkohol dostat pod kontrolu. Děkuji
Blazenka
Fresh Boarder
Příspěvky: 10
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62157
Re: Obviňování a "opičí" láska k dceři alkoholičce Před 2 rok, 10 měsíce  
> protože teď nepracuje, tak jí nedám žádné peníze.

Dulezite je splnit to, co clovek slibi. V opacnem pripade bude mit z neho protistrana srandu a budou to jen plane vyhruzky, ktere jste zminovala.

> jde o život i mně, jsem z těch let beznaděje úplně vyčerpaná.

No prave!

> dostat pod kontrolu

Asi existuji obecne tipy sepsane lidmi, co se zavislostmi zaobiraji.
Ja jsem "jakoby z niceho nic" prestal pit ze dne na den. Primarne urcite pomahl antabus, terapie a zjisteni, ze to proste jde a zivot je fajn!
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62158
Re: Obviňování a "opičí" láska k dceři alkoholičce Před 2 rok, 10 měsíce  
Jen mi prosím ještě napište, jak jste zvládl toho hnusnýho démona a ničitele alkohol dostat pod kontrolu. Děkuji

Môžeš mať všetky naj... info o alkohole a abstinovaní. Ak ona sama nebude chcieť, môžeš sa aj roztrhať. Jedine čo jej môžeš ponúknuť je pomoc, ak ťa o ňu požiada!!! A ani vtedy nie je isté, či pred tebou len nehraje "divadlo". Brat chcel, tak som mu vybavil skvelú psychologičku. Hneď. Normálne sa čaká týždne na sedenie. Teraz už hľadá dôvody, prečo k nej neísť. Však "ako mi už len ona môže pomôcť....".
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Poslední úprava: 22/06/2021 11:19 Provedl: Maťo.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62159
Re: Obviňování a "opičí" láska k dceři alkoholičce Před 2 rok, 10 měsíce  
Šetřete síly, Blaženko. Rozumím Vašem pocitům. Holka může být nejúžasnější, ale alkoholický egoismus je prostě nejvíc. Dcera má patrně problém, který se s ní potáhne celý život. Zkusila bych se s tím smířit. Pečlivě zvažujte, kterou pomoc nabídnout. Spíše bych ale zůstala v roli pozorovatele a podporu poskytla, až si ji sama vyžádá (souhlasím s Krtkem). A osamostatnit bych ji rozhodně nechala. Jak je vlastně dcera stará, že dosud řešíte problémy za ní? Je plnoletá, svéprávná…?
Kleris
Expert Boarder
Příspěvky: 109
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62160
Re: Obviňování a "opičí" láska k dceři alkoholičce Před 2 rok, 10 měsíce  
Moc Vás zdravím a děkuji, no už jí je přes 30, takže vím, že to vypadá směšně, ale prostě jsem taková.S alkoholem začala jako lékem na smutky, měla opravdu brutální rozchod po 11 lety s přítelem, sice chtěla sama, ale on jí potom odstřihl od všech kamarádů
a už se to rozjelo. Zkoušela psychiatra,aby jí pomohl s úzkostmi a depresemi,nic, nechtěla sle antidepresiva, pak měla nějaký čas terapie v Ondřejově, byla u MUDr. Pekárkové - jmenuji je, protože jsou to dobrá zařízení, paní doktorka je úžasná, osobně jsem se s ní setkala.
Ale proč jí neustále pomáhám? Měly jsme a snad se nám podaří navázat zase, krásný vztah, tedy než nade mnou zvítězila láhev, svěřovala se mi, jezdily jsme spolu i na dovolené. Je to jako zlý sen, ale trvá to už delší dobu, teď jsem prozřela a došlo mi, že mým věčným omlouváním a pomocí jí vlastně ničím. Bohužel na mě měla úžasnou strategii, kdy přes omluvy a všechny možné sliby, mě zase získala a já naivní uvěřila, že to zvládne. Navíc, jak jsem již psala, žijeme v jednom domě, sice odděleně, ale prostě Vám to nedá. Nechápu to,je schopná 3 měsíce bez jakéhokoliv léčení nepít - tedy teď začala po 2 měs. abstinence a stačí sklenička a rozjede se to... Teď je pryč, nevím kde, nevím s kým a ví, že se nesmí domů vrátit opilá. Peníze nemá, protože máme rodinnou firmu, tak jsem jí zarazila větší část výplaty(oprávněně)protože nepracovala. Jen se o ní hrozně bojím a je mi z toho úzko. Ale to asi jako většině rodičů závislých dětí(i když jsou dospělé).
Blazenka
Fresh Boarder
Příspěvky: 10
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62161
Re: Obviňování a "opičí" láska k dceři alkoholičce Před 2 rok, 10 měsíce  
Je to přesně tak, pochopila jsem to, je to pouze na ní a já můžu jen přihlížet, tedy teď už to dospělo tak daleko,že odešla, protože jsem si dala podmínku, že v domě nechci žádný alkohol. Nechci opakovat doby, kdy jsem si připadala jako čuchací pes a zoufala si nad jejími skrýšemi lahví.Prostě jsem se zaťala a nenechám si od ní ubližovat a ničit život. To platí i pro celou rodinu, která jí pořád pomáhala. Měla všechno, zázemí, lásku, péči...chyběl jí ale partner, protože si všechny pitím posléze odradila. Zoufalý pro mamku, ale dám to, už kvůli ní.
Blazenka
Fresh Boarder
Příspěvky: 10
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62162
Re: Obviňování a "opičí" láska k dceři alkoholičce Před 2 rok, 10 měsíce  
Kleris
Expert Boarder
Příspěvky: 109
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62164
Re: Obviňování a "opičí" láska k dceři alkoholičce Před 2 rok, 10 měsíce  
Děkuji za typ, vím, že to už nutně potřebuji. Najdu si něco v Praze a to nejlépe hned...Škodím sobě i jí a to opravdu nechci.Jdu na to a ozvu se, jak se vše vyvíjí.
Blazenka
Fresh Boarder
Příspěvky: 10
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter