Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...14
Dolů
Téma: Bez moc, snaha a nadeje
#62228
Bez moc, snaha a nadeje Před 2 rok, 9 měsíce  
Ahoj asi jsem nejdříve tady vše špatně pochopila a psala do chatu. Mám doma přítele a jako každá zachranovatelka se ptam jak a kudy ven od alkoholu. Nejdřív jsem se snažila pochopit ho. Jak je vbjeho těle a co se mu odehrává v hlavě. Vztah funguje je spokojený, ale na pije. Já ho poznala před lety jako skvělého chlapa a oba jsme do sebe byli zamilovaný, ale cesty se nám minulý a každý žil svůj život. Za ty roky jsme oba něco prožili. Přítel se naučil těsně po mém odchodu pít a pít. Byl I v lecebne, ale na popud rodiny. Po letech si mě sám našel. Pristehoval se docela brzo, ale změnil vše zázemí práci a je daleko od všeho. Ze začátku vše bylo ok. Jen mi nějak nerwkl, že nesmí pít. A já ho brala na akce seznamovala a všude alkohol a teď jsme v pekle. Jako by to nešlo zastavit. Já mám fajn praci a něco vydělam. On byl výborný kuchar a tady nemůže najít práci, která by ho motivovala a byla dobre placená ještě kovid. Do toho vodka. Takže z prace ho vyhodí po pár dnech když tam přijde.Prisel před týdnem o řidičák 3,3 promile. Což tady není Praha a opravdu bez auta nic moc. Byla jsem zoufala nechala jsem ho tam kde ho zastavili. 50km od domu. Nevěděl kde je a u sebe vybity telefon a ani korunu. Jezdil vlakem celé východní Čechy nevěděl kde je. Venku zima déšť a sakra bouřka. Když se vrátil prosil atd vypadal, že tohle byla pro něj poslední kapka. Ok dáme šanci. Našel práci a domu přišel jak jinak než kasi. A dost. Tak tudy cesta nevede. Jenže nejde vyhodit. Není agresivní naopak, ale nehne se. Ráno šel do nové práce tam to asi přežil, ale o tě doby apstak. Placal 5 prez 9. Chvíli jsem myslela, že je opilý. Nebyl. Pot šílený, horečky. Teď když se vzbudí mě prosí ať ho zabiji. Bolí ho celé tělo, svaly a hlavně hlava, ale spi. Takze uleva konečně mám pocit, že opravdu nepil. Prý si celou dobu hlídal hladinku proto nemel tyhle stavy. Ptám se kde jsi vzal alkohol neměl peníze. Všude kradl v práci obchodě vsude. Je objednaný do ambulance ,ale ještě musíme vydrzet 10 dní. Seděl dnes na posteli a brecel dokola opakoval jsem alkoholik a chci abstinovat dokola než usnul. Jsou to kecy nebo opravdu snaha. Nějaká rada co mám delat. Jak s ním mám mluvit. Cokoliv. Jak dlouho trvají abstaky. Budu vděčná za Cokoliv. Děkuji a sorry za chyby. Datlim to na mobilu pod dekou a jsem v pěkné panice
Alena
Expert Boarder
Příspěvky: 105
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62230
Re: Bez moc, snaha a nadeje Před 2 rok, 9 měsíce  
Ahoj Aleno, mrkni se na vlákno Takhle nějak to mám taky, hned první příspěvek Janty(v hlavní nabídce Fora asi 4 od shora), ten to měl podobný, tak jestli by si to neměla udělat podobně jako matka Jantyho, nějak ho nasměrovat a zkorigovat k řízenému detoxu někde na klinice na lůžkovém, to je přeci jenom bezpečnější.Hodně zdaru.
Honza
Spammer
Příspěvky: 89
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Místo: Buranov Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62231
Re: Bez moc, snaha a nadeje Před 2 rok, 9 měsíce  
Aleno, ideální by asi bylo nechat jej vyabstinovat v léčebně. Pokud to zvládnete doma, také dobré (ale budeš se trápit). Držím pěsti a dej zprávu, jak jste dopadli.
Kleris
Expert Boarder
Příspěvky: 109
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62232
Re: Bez moc, snaha a nadeje Před 2 rok, 9 měsíce  
Děkuji, nevím nehne se. Jak to funguje? Jsou to jako takové vlny? Odpoledne jsem ho nechala úplně v klidu na posteli. Jen namacela rty a hadr na celo. Teď už ho od 21 budim. Dávám mu pít. Ma mě sportovní hodinky a sleduji tep. Na zitra mám vývar a k snídani protein. Ale sem tam se mnou normálně mluví. A má to hlavu i patu co říká. Vydrží třeba 10-20 min a usne. Mám v práci volno. Tak to zkusíme doma. Uvidíme. Mozna je to vše zbytečně já nevím.
Alena
Expert Boarder
Příspěvky: 105
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62233
Re: Bez moc, snaha a nadeje Před 2 rok, 9 měsíce  
Tak jsem cetla to vlákno. Mazec říkám si co vše ja nevidím.Treba jsem i doma slepá. Jsem si jistá, že z domu ho nedostanu. Jsem rada za ambulanci. Byl kdysi v červeném dvoře.Nevim co se tam stalo, ale absolutně to bere jako vězení a vše špatně.Psychicky mu to asi spíše ublíží. Dnes byl mimo první hodinu při abstaku, ale dal to. Ráno už snad bude lepe. Mám zkoro cele leto volno. Tak se mohu soustředit hodně na nej. Jen se modlím, že ta energie nepůjde vniveč.Jsem sice zvyklá ji dávat vniveč, ale nevzdávám se jen tak.
Alena
Expert Boarder
Příspěvky: 105
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62234
Re: Bez moc, snaha a nadeje Před 2 rok, 9 měsíce  
Aleno, nechci strasit, ale k abstakj patri i zvraceni a prujem, tres a priserne vykyvy nalad.
Snad se to podari zvladnout doma, ale kdyby jsi mela jen malou pochybnost o tom, ze se ti to nezda, ze je mu zle, tak volej rychlou.
Abstak pod lekarskym dohledem je bezpecnejsi
Drzim palce
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62235
Re: Bez moc, snaha a nadeje Před 2 rok, 9 měsíce  
Absťák byla snad nejtěžší doba mého života. Cca 5 dní, kdy pomalu ani nevíš, zda je den či noc.
Trochu mi na to pomohl Rivotril (1x 0,5 mg denně ráno), ale spíš to byla jen taková menší berlička a po 5 dnech už jsem ji tolik nepotřebovala, rychle jsem to stopla, abych nezískala druhotný návyk.
Za mě nejvíc pomůže fyzická aktivita, rychlá chůze třeba, kolo nebo tak. Samozřejmě vypadnou ven bez peněz a platební karty. Vzpomínám dobře (byla tehdy zima), jak jsem oblíkla bundu a vyrazila ven se psy, třásly se mi ruce, nohy, v hlavě úplné temno. Ale vždycky po takové půl hodině , kdy jen bezmyšlenkovitě střídáš nohy levá pravá, přišla jakási úleva, domů už jsem většinou došla klidná. A když to přišlo opět, tak znovu to samé, vypadnout ven, utéct před tím, před sebou...Třeba vícekrát za den. Ty první dny je potřeba myslet (no spíš moc nemyslet) jen na přežití.
Po těch 5 dnech, kdy tělo dostalo šok, že nic nedostane, žádný přísun alkoholu, se nějak začneš trochu orientovat a dalších 5 dní ještě bude hodně těžkých, ale přece jen už se najdou i chvíle, kdy začneš zas být sama sebou... A pak už to nějak šlo, akorát samozřejmě člověk začne vychytávat signály a doby, kdy to přichází a musí se bažení snažit předejít, ne vždy to jde, ale časem se to dá nějak nacvičit. Já stále utíkám ven, bez peněz a karty, když mám pocit, že by mi mohlo napadnout udělat nějakou blbost, tak před tím radši včas utéct. Furt to samé, zahrada, kolo, procházky... Být s lidmi někdy pomáhá, někdy ne. Obecně myslím, že je těžší abstinovat doma sám, ale každej to má jinak.
A jinak to, co zde doporučovala Erika- denní režim a toho se držet jako klíště. Na každý den předem plán, vyváženě odpočinek, práci, zábavu, fyzickou i psychickou aktivitu, odškrtávat si položky atd...
Držím palce.
Edna
Platinum Boarder
Příspěvky: 426
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62236
Re: Bez moc, snaha a nadeje Před 2 rok, 9 měsíce  
Všem Vám děkuji za Vaše zkušenosti a moc si toho vážím.
Dnes 2 den.
Neztrácí a dal si kavu a cigaretu.
Nechce nic jist. Tak dělám teď proteinový drink. Už se tolik nepoti, ale říká, ze hlava a bolí ho tělo. Vypadá lépe než včera. Strašně moc mluvime a mluvime.
Ale konečně řekne na hlas, že to nemá pod kontrolou a připouští si vše. Pokud to nejsou jen reci. Tak uvidíme jak dnešek bude probíhat. Režim my je jasny, ale musím ho nějak namotivovat. Zatím nechce ven a mezi lidi.
Alena
Expert Boarder
Příspěvky: 105
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62237
Re: Bez moc, snaha a nadeje Před 2 rok, 9 měsíce  
Honzo, ten Janty jseš přece ty. Prosím, nezačínej s tím......Honza je lepší než Janty......
Tes
Moderator
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62238
Re: Bez moc, snaha a nadeje Před 2 rok, 9 měsíce  
Aleno, kazdy to ma jinak
Ja vubec nemohla ven, zadnej pohyb, ruce i nohy tezky. A natoz videt lidi. Ani nahodou!!!!
Bavily me serialy, detektivky, krimi, neco do 50 min dil. Ze jsem se chvili soustredila, na to, kdo je vrah a ne na sve pocity .
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...14
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter