Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234
Dolů
Téma: Nárazové pití
#62565
Nárazové pití Před 2 rok, 8 měsíce  
Ahojte všem, ani nevím co přesně mám napsat. Pocházím z rodiny, kde je alkoholismus běžný. A i já mam problém s pitím. Nejsem závislá, ale piju nárazově. Podle toho, jak se to zrovna sejde (oslavy atd.). Někdy to je jednou do měsíce, pak třeba 3 měsíce nic. Jakmile mám v sobě nějaké to promile, přestanu se ovládat a neumím říct dost, pak prostě piju, dokud se hospoda nezavře, nebo se nejde domů. Druhý den mám kocovinu a alkohol nemůžu zase nějaký ten čas ani vidět. Vadí mi to, že si po pár sklenickach neumím říct dost a druhý den si třeba půlku večera nepamatuji Nechci úplně abstinovat, miluju dát si občas skleničku dobrého vína, nebo si v létě na zahrádce vychutnat jedno vychlazené, problémem jsou jenom tyhle společenské akce . Měl jste někdo stejný problém? Jak to řešit? Dekuji vám. Jitka 32 let.
Jitka Malá
Fresh Boarder
Příspěvky: 10
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62566
Re: Nárazové pití Před 2 rok, 8 měsíce  
Jitko, ano, mel jsem ten "problem", ktery se z popisovaneo stavu prehoupl po par letech do nezrizeneho piti, takze pro me byla jedina cesta - nepit.
A zjistil, samozrejme nic noveho a udivneho, ze mi ten alkohol nechybi, nic nedaval, k nicemu moc dobry neni . Takze pri jeho nepiti jen clovek ziska.
Zahradka - sakra, ja byc hsi dal v tom vedru pivo. A proc? Protoze mas zizen. Tak se napij vody, pako. A mam to vyresene ).
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62567
Re: Nárazové pití Před 2 rok, 8 měsíce  
Tak ta zahrádka byl příklad, takovému pivu k pečené kachně se taky nic nevyrovná:D no u mě to má spíše klesající tendenci, když mi bylo po 20tce tak jsem kalila každý víkend, teď už je opravdu jednou za těch pár měsíců, teď mám malé mimčo a byla jsem 2 roky bez nějaké akce, ale jakmile jsem teď měla konečně prospustku a zařízené hlídání, tak jsem se zase utrhla ze řetězu:(. Problém není, že bych potřebovala být opilá, ale že ztrácím úsudek v pití. Napadlo mě si stanovit limit, na akci prostě ne víc než 4 piva, nebo 3 skleničky vína (tvrdé nepiju už několik let). To by třeba mohlo fungovat:)
Jitka Malá
Fresh Boarder
Příspěvky: 10
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62568
Re: Nárazové pití Před 2 rok, 8 měsíce  
Jitka Čechová napsal:
Pocházím z rodiny, kde je alkoholismus běžný
Jitko, jak to myslíš?
Kleris
Expert Boarder
Příspěvky: 109
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62569
Re: Nárazové pití Před 2 rok, 8 měsíce  
Můj otec je alkoholik a oba moji dedove (jsou již po smrti) také byli. U nich to bylo a u otce stále je každodenní pití.
Jitka Malá
Fresh Boarder
Příspěvky: 10
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62570
Re: Nárazové pití Před 2 rok, 8 měsíce  
A hezký pohled na ně byl? Co tě na pití vlastně láká? Evidentně jsi ve fázi "mohu přestat, ale nechci"... Vlastně příliš nerozumím tvému dotazu. Asi se dá předpokládat, že pokud budeš pokračovat v této "nárazové konzumaci", problém tě časem přeroste. Nevím, jak poradit. Snad jen - važ si zdraví a buď na pozoru.
Další variantou je jednoduše nepít (ale to by ti momentálně asi pohodlné nebylo).
Kleris
Expert Boarder
Příspěvky: 109
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62571
Re: Nárazové pití Před 2 rok, 8 měsíce  
To máš pravdu, přestat úplně nechci. Možná jsem čekala rady od někoho, kdo měl stejný problém a podařilo se mu to udržet na uzdě
Jitka Malá
Fresh Boarder
Příspěvky: 10
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62573
Re: Nárazové pití Před 2 rok, 8 měsíce  
Jitko, ja ma asi jedinou radu : nedavej si tu prvni sklenicku.
Ale to jsi slyset nechtela. Ja vim.
Opravdu nevim, jestli existuje nejaka rada, aby jsi dokazala zvladnout “kdyz chytnes slinu”.
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1214
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62574
Re: Nárazové pití Před 2 rok, 8 měsíce  
Jitko, "Problém není, že bych potřebovala být opilá" - to je nejake divne, nesedi to nebo ano? Obvykle pijeme alkohol pro jeho ucinky, at si to uvedomujeme nebo ne - bych rekl. A kdyz nestaci 4 piva/panaky/cokoliv a je jich potreba vic, tak z ceho prameni ta potreba si dat to pate a pak dalsi? Neni to kvuli ucinky alkoholu?
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62575
Re: Nárazové pití Před 2 rok, 8 měsíce  
Jitka Malá napsal:
To máš pravdu, přestat úplně nechci. Možná jsem čekala rady od někoho, kdo měl stejný problém a podařilo se mu to udržet na uzdě

Jitko, o nikom takovém nevím. Ale jednu radu možná dám: Zamysli se, jak pracuje tvá hlava a které signály ti dává. Kdo na netu hledá informace, kterak chlastat bez negativních následků (přitom doma malé dítko)? Není to memento?
Kleris
Expert Boarder
Příspěvky: 109
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter