Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...38394041424344...63
Dolů
Téma: Tak, jdeme na to...
*
#63615
Re: Tak, jdeme na to... Před 2 rok, 3 měsíce  
Týna napsal:
Ahoj všichni.

Celej dnešní den jsem strávila počítáním tohoto fóra a musim přiznat, že mě hodně nakoplo a dodalo mi odvahu. Díky za něj.
Je mi 29 a leju už fakt dlouho. Začalo to asi s mým prvním přítelem, bylo nám 19. Oba introverti, a tak jsme si od prvního rande pomáhali vínem. To nám zůstalo, dokud jsme se nerozešli. Nebylo to každodenní pití, ale pokaždý, když jsme byli spolu. Když jsem začala bydlet sama, občas jsem si den/večer zpříjemnila flaškou a frekvence pití začala narůstat...

Aktuální situace vypadá tak, že stáhnu flašku vína a "dodělám" se tvrdým. Když nemám víno, zvládnu flašku slivky, rumu. Ráno se proklínám a pachuť v puse mi připomíná, jaká jsem kráva. A každý ráno si říkám, že tohle musí přestat. A každej večer přitom zas leju...
Stydim se před svým manželem, kterej mě opilou nesnáší. Je mi ho líto. A styděla jsem se ještě víc, když jsme se nedávno stěhovali a on nacházel po skříních prázdný lahve. Příšernej pocit.

Moje mamka se taky utápěla ve víně. V pubertě, když jsem už chápala o co jde, jsem to nenáviděla. Povadlý víčka, přiblblej úsměv, úplně jinej tón hlasu. Přála jsem si, aby si tu lahev aspoň otevřela třeba až večer, a ne už ráno - k vaření. A teď jsem stejná.

Jsem ráda, že jsem našla tohle fórum, motivaci a možnost se svěřit. Dneska si teda nedám...


Na tomhle fórum je spoustu zajímavých lidí....to máte pravdu. Ale pokud chcete přestat pít jste v tom stejně sama. Mojí motivaci vám je mých dnešních přesných 12 let abstinence = 4383 dnů. Jde to.
Richard
Rozhodnout se - přežít začátky - žít...
Gold Boarder
Příspěvky: 307
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63616
Re: Tak, jdeme na to... Před 2 rok, 3 měsíce  
Zdravím Richard áno máte úplnú pravdu, 12 rokov je paráda, je to veľká motivácia Určite to ide, na to som už tiež prišla....príde mi úplne normálne byť triezva....pri všetkom vďaka
Meggie
Gold Boarder
Příspěvky: 255
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63619
Re: Tak, jdeme na to... Před 2 rok, 3 měsíce  
Hope, ja rad za slovicka nechytam. To je nejaka mylka. Jen pozoruji ve spolecnosti, ze se neumime vyjadrovat. Ja take ne. Pouzivma slova nejak a pak rikame, ze maji prece jiny smysl nez jaky maji. Ja to prece myslel takhe. Hm, a proc t o tedy nereknes tak,a by to vyznelo jak to myslis. Priklad za vsechny: "zavolame si, napiseme si" .. copak ty nechapes, ze to znamena, ze nemam zajem se uz videt? Tak proc rikas zavolame si? To se prece tak rika .. Aha.. )

Mel bys, musis - ja to nemyslim jako rozkaz, nebo ze fakt musis. Tak proc je tam potom sloveso musis? Rozumime tomu?
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 03/02/2022 12:43 Provedl: michalk.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63620
Re: Tak, jdeme na to... Před 2 rok, 3 měsíce  
Pozrite, nepadli tu hlavne žiadne vulgarizmy a to je dôležité, nejaké slovíčkárenie je tu úplne zbytočné....venujme sa radšej tomu prečo sme tu a to je abstinencia....no nie?

Tak začnem....dnes mám 68.deň a cítim sa skvelo...onedlho nastupujem naspäť do práce, vôbec sa mi nechce, doma mi je dobre, bude to po dlhej dobe zmena lebo som si odvykla ráno skoro vstávať a tak to bude zaberák, ale snáď do pracovného kolotoča zase rýchlo nabehnem aj keď to bude iné ako predtým keďže vtedy som nemala dieťa....aký ste mali dnes deň vy?
Priznám sa že asi ani moc nečakám že niekto odpíše, nejako tu skapal pes v poslednek dobe ale snáď sa to zlepší....zdravím všetkých
Meggie
Gold Boarder
Příspěvky: 255
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 03/02/2022 21:14 Provedl: Meggie.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63621
Re: Tak, jdeme na to... Před 2 rok, 3 měsíce  
Ahoj Meggie, moc Ti gratuluji a fandím Ti. Drž se, jsi na správné cestě. Jen prosím nepodlehni pocitu, že už jsi z toho venku a že občasná sklenička Ti přece už nemůže uškodit. Nechci radit, jen já osobně vždy po x-měsících abstinence jsem sama sebe přesvědčila, že už jsem vlastně vyléčená a v pohodě, takže se to nebude opakovat. A opakovalo se to vždycky a to 3 roky, než mi hlava vzala, že opravdu pro mě sem tam sklenička opravdu není.

A to, že sem nikdo nepíše neznamená, že si to tady aspoň nečte. Jsem toho příkladem...není den abych sem nenakoukla a tím si vlastně připomínám proč už nechci alkohol ve svém životě.

Měj se krásně a ať se Ti daří v nové práci a jsi spokojená.
Brigita
Junior Boarder
Příspěvky: 33
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63622
Re: Tak, jdeme na to... Před 2 rok, 3 měsíce  
Ahoj Brigita, moc ďakujem za povzbudenie budem sa snažiť nepodľahnúť tomu pocitu o ktorom píšeš, myslím na to denno denne že aj jeden pohárik by ma mohol hodiť späť a to nechcem...

Ďakujem že si napísala, môže byť že sem ľudia chodia iba čítať a nepíšu, ja len že už mi tu bolo smutno samej, beriem to tu ako terapiu keď si tu viacerí píšeme spolu a chýba mi to....ale tak ono sa to tu zase rozbehne si myslím....ešte raz moc ďakujem prajem všetko dobré

A ozaj asi som sa zle vyjadrila predtým k tej práci, ešte som doma, do práce sa vraciam o 2 mesiace....ale malý ide do škôlky o 10 dní, tak dúfam že to zvládneme spolu kým nastúpim prajem krásny víkend všetkým
Meggie
Gold Boarder
Příspěvky: 255
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63624
Re: Tak, jdeme na to... Před 2 rok, 3 měsíce  
Milá Meggie,i já patřím k těm, co sem chodí a nepísou. Jak psal Richard, každý bojujeme sám za sebe.Den po dni,jak je to jednoduché....Dneska si prostě nedám. Pro mě "dneska" jsou necelé dva roky. Ty máš skvělou motivaci, svého synka. Věřím ti,že to dáš.????????
Lenka X
Senior Boarder
Příspěvky: 78
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63625
Re: Tak, jdeme na to... Před 2 rok, 3 měsíce  
Jeeeej vy ste zlatí že ste sa ozvali moc si to vážim
Ja neviem ale mám pocit že ja som tak nejak asi pochopila že o čom tá abstinencia je a čo to obnáša a hlavne prináša....nechcem ale zbytočne machrovat alebo čo aby som si to nepokazila...
Ja som sa v tomto hneď hodila do vody a v podstate som sa schválne vystavovala situáciam kde sa pije vo veľkom a chcela to zvládnuť alebo lepšie povedané nevyhýbala som sa takým situáciám....možno ma niekto odsúdi a povie že je to hlúposť ale ja som cítila že to potrebujem takto hneď riešiť a nesedieť len doma a báť sa že čo ak niekde pôjdem a bude sa piť a ja to nedám....ja som si skrátka povedala že si to hned sfleku odkúšam aké to je a zistila som ze to dokážem ustáť bez problémov, na mňa to fungovalo, nehovorím a ani nikoho nechcem presviedčať aby to tak robil aj niekto iný, to by som si nedovolila....ale zvolila som si vlastnú cestu ako zvládnuť abstinenciu a neľutujem to vôbec

Som rada že sem chodíte aj keď ja o tom neviem že ste tu lebo nepíšete, tak ma teraz aj mrzí že som tu pišťala že tu nikto nie je....

Lenka 2 roky je krásny čas, ja verim že to aj ja raz budem môcť napísať že už mám toĺko za sebou a áno moj synček je veľká motivácia to bez debaty

Ďakujem za veľkú podporu od všetkých a teda: dnes sa nenapijem
Meggie
Gold Boarder
Příspěvky: 255
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 05/02/2022 14:19 Provedl: Meggie.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63626
Re: Tak, jdeme na to... Před 2 rok, 3 měsíce  
Ahoj vsichni ???? Hlasim se v rychlosti.Jsem s rodinou na prodlouzenem vikendu a vecer padam unavou
Meggie,jde ti to bajecne a v praci to das levou zadni! Rozepisu se vic az budu v klidku doma,ale myslim na vas.Zatim pa .
Hope
Senior Boarder
Příspěvky: 56
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63627
Re: Tak, jdeme na to... Před 2 rok, 3 měsíce  
Ahoj Hope, budem sa tešiť až napíšeš, drž sa a ďakujem
Meggie
Gold Boarder
Příspěvky: 255
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 05/02/2022 22:52 Provedl: Meggie.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...38394041424344...63
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter