Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...39404142434445...63
Dolů
Téma: Tak, jdeme na to...
*
#63628
Re: Tak, jdeme na to... Před 2 rok, 2 měsíce  
Meggie napsal:
Zdravím Richard áno máte úplnú pravdu, 12 rokov je paráda, je to veľká motivácia Určite to ide, na to som už tiež prišla....príde mi úplne normálne byť triezva....pri všetkom vďaka

Nemáte zač. Těší mě Váš stav a přeji ať dlouho vydrží.
Mějte se krásně.
Richard
Rozhodnout se - přežít začátky - žít...
Gold Boarder
Příspěvky: 307
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63629
Re: Tak, jdeme na to... Před 2 rok, 2 měsíce  
Ďakujem ešte raz, aj vy sa majte krásne všetko dobré prajem
Meggie
Gold Boarder
Příspěvky: 255
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63630
Re: Tak, jdeme na to... Před 2 rok, 2 měsíce  
Meggie, na kazdem detailu zalezi. Tedy i na tom jaka, jak a kdy pouzijeme slova .
Vulgarity do debaty, diskuze nepatri. K tem tihneme, kdyz nam dochazi atgumenty a snazime se udrzet tu svoji lez, kterou vydavame za pravdu sobe i okoli.

Tve zatezkavaci situace pripominaji ty me. Take jsem se zkousel a mel desnou radost: "ty vole, co je? Hospoda nalitych lidi a ja nemam chut. To sem pasak. Hele a i kamosum prinesu pivo a nic" .. a pak najednou .. cistim v kuchyni nejakou skrinku. V ni plechovky piva .. strih, drzim kuzelku v ruce a uz uz se oziva to zname: sssssttt .. vyhodil jsem tu plechovku a utekl strachy z domova ven.

Kde se v nas obecne bere to: "mozna me nekdo odsoudi"? Ja pred tim rekl na jednou vec svuj nazor, nasledovalo skoro to same a skoro si i v nazoru otocila, jen abych ti dal pokoj Kdyz mam nejaky nazor, postoj, tak si za tim stojim, protoze k tomu mam nejaky duvod, ktery muze pro jine pitomost.
To je ten vzorec, kdy moc/mocni lamou moralku tech dole.

Kazdopane je fajn cist, ze se ti v abstinenci dari, at uz sis vybrala jakoukoliv svou cestu.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63631
Re: Tak, jdeme na to... Před 2 rok, 2 měsíce  
Jeste maly dovetek. Abstinence se nerovna zit abstinujici zivot. Tedy ja v tom vidim podstatny rozdil, abych byl presny .
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63632
Re: Tak, jdeme na to... Před 2 rok, 2 měsíce  
Michal ja keď som sa do tých situácií vrhala keď sa pilo a ja nie, tak som bola skôr prekvapená vždy z toho že to ide, a áno pocit toho že som na seba hrdá na druhý deň ten tam určite bol a aj je....ale myslím si, že dobrý pocit zo seba nemusí byť na škodu, mňa to skôr posúva ďalej....pri poslednej takej príležitosti kedy som nepila som sa ale cítila tak normálne, ako keby ten alkohol ku mne už vôbec nepatril, nebola som vôbec nervózna z toho že tam je a či to zvládnem, neskúšam s tým bojovať ale učím sa žiť akoby vedľa toho.....

A čo sa týka toho druhého, tak som ti chcela vyhovieť aby bolo dobre, ja som taká (možno hlúpa) že chcem aby boli všetci okolo mňa spokojní a čo im vadí tak sa to snažiť nerobiť a potom som občas naštvaná prečo to robím a neviem si za svojim stáť, lebo keď som to aj skúsila niekedy narovinu povedať čo si myslím a stáť si pevne za svojim tak som dostala akoby takú "facku" naspäť že som sa z toho nevedela spamätať....a nechápala som ako to niekto vie a ja keď to čo i len skúsim tak je zle....i keď som bola veľakrát v práve....no neviem či sa to niekedy naučím alebo to človek ozaj musí mat v sebe....
Meggie
Gold Boarder
Příspěvky: 255
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63633
Re: Tak, jdeme na to... Před 2 rok, 2 měsíce  
Pritom som na jednej strane tvrdohlavá ako býk, pretože som býk a na druhej strane bojko čo sa bojí konfliktných situácií a radšej od nich uteká čo najďalej....bojím sa niekedy povedať svoj názor narovinu lebo potom keď počujem odpoveď zabudnem všetky rozumné argumenty čo som k tomu mala a prchám z bojiska lebo som vykolajená a neistá....
No snáď s dlhodobo čistou hlavou sa začnem učiť také situácie zvládať a ustáť ich a nebrať si všetko tak strašne k srdcu....
Meggie
Gold Boarder
Příspěvky: 255
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63634
Re: Tak, jdeme na to... Před 2 rok, 2 měsíce  
> ale myslím si, že dobrý pocit zo seba nemusí byť na škodu

No, to ja nevim a ani to netvrdim, nehodnotim, kdo co dela a jak to dela.

Mozna mam zbytecny pocit, ze pokud nesouhlasim s tvym nazorem, mas potrebu to nejak ospravedlnit. Ale fakt je to treba jen muj zcestny pocit
Prilozil svou zkusenost, ze ktere me, pro me vyplyva - bud ve strehu, ve ctvrtek i ve stredu (nekdo treba bez strehu .

Jsem si vzpomnel, ze ted o vikendu se mi zdalo jak jsem venku na slunci, muzika, zeny, zpev .. a vychlazene pivo do me zahucelo. "Ve snu" - nastesti.

Vsechno se naucit, i zavazat tkanicky jsme se naucili a jako to byla drina!

Neni nici povinnost cokoliv komukoliv vysvetlovat nebo se snad i za to omlouvat, pokud dana osoba nechce.
Ty hranice co ano a co ne, je velice tenka a u lidi ruzna. Vesteckou kouli nemame a me ani nebavi zkoumat, jak na koho, abych dosahl sveho, protoze mi to prijde manipulativni. A nebo aby se nahodou ta hromadka nestesti nesypala, protoze ji doma v destvi mlatili a manzela ma psychopata, co ji psychicky tyra.
Proste to nejde .
Takze pak zbyva, me to tak vychazi, mluvit pravdu, rikat pravdu, delat pravdu. Cokoli mimo je pozerstvi, pretvarka, cesta do pekel lzi a vymluv. A kdyz to kdokoliv nedava, muze ukoncit komunikaci. Pak je sranda sledovat, jakym zpusobem to ti lide delaji a ja pak jen ziram a rikam mu/ji: prosim te, je to z tebe citi na kilometry daleko, ze se nesneseme. To mi to nemuzes normalne rict? Musis delat ty klicky, motat se do lzi, delat to horsi? Stoji ti to za to?
Tak koukaji jak vrana .. No, zivot neni co chceme, ale co mame .

Ted ctu to s tim bykem a .. no proste moje expartnerka, co se tohoto tyce. Exmanzel psychopat, co ji valcoval od rana do vecera. Ja to zkousel pozitivni podporou a skutky a nakonec jsem byl bleskovod jejiho posane zivota, ze ktereho nevidela cestu ven, neumela ji uskutecnit.

Mozna by to mohlo byt k reseni nekde na sezeni, aby z toho po case nebylo tlaceni v bote, ktere by vygradovalo flaskou a bolenim hlavy.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 07/02/2022 13:35 Provedl: michalk.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63641
Re: Tak, jdeme na to... Před 2 rok, 2 měsíce  
Ahoj vsichni V nedeli jsme prijeli z toho rodinneho vikendu,ktery byl naprosto slvely.Uzivala jsem si to s detmi na 100% Potreba alkoholu zadna,spis naopak.
Po navratu domu na mne ale padla blba nalada a nemuzu se ji zbavit.Zpatky ve stereotypu domacich praci a povinnosti,venku pocasi na draka.Jsem podrazdena a na dnesek jsem nemohla usnout a pak se mi zdal sen jak piju.Mam v sobe takovou divnou prazdnotu.
Meggie,ja taky nesnasim konflikty.Jsem takovy submisivni typ,dle meho manzela jsem flegmatik,kteremu je vse jedno.Napriklad rozbita sklenicka,bordel v aute,zaspinena sedacka...Toto jsou vazne veci,ktere mne nechavaji chladnou.On je schopen se u toho rozcilit jak blazen a 15 minut vysetrovat jak se to stalo,proc se to stalo a jak tomu slo predejit.Resi skody na majetku,ale pacha tim skody na lidech.
Hope
Senior Boarder
Příspěvky: 56
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63661
Re: Tak, jdeme na to... Před 2 rok, 2 měsíce  
Ahoj Hope, píšem narýchlo, ma to mrzelo ze som sa ti sem už neozvala, napísala som len na živý chat ale keď už som tu, ako sa máš?Ja dnes 92.deň, na chlast nemám ani pomyslenie, snažím sa problémy zvládať s čistou hlavou a vôbec to neĺutujem a že sa mi tých problémov nejako nakopilo sakra, no ja to zvládnem...ak si to prečítaš ozvi sa prosím ako sa máš a prepáč že som tu tak dlho nenapísala, ale myslela som na všetkých každý deň
Meggie
Gold Boarder
Příspěvky: 255
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63662
Re: Tak, jdeme na to... Před 2 rok, 2 měsíce  
Zdravím všechny vespolek, nějakou dobu jsem tu nebyla a ráda vidím, že funguje nové vlákno. děvčata držíte se dobře, paráda!

Všem přeji pěkný střízlivý den.
Inka13
Expert Boarder
Příspěvky: 93
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...39404142434445...63
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter