Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...9101112131415...134
Dolů
Téma: Společně začít...
***
#64267
Re: Společně začít... Před 1 rok, 8 měsíce  
Veronika, na AA jsem chodil par tydnu, mozna mesicu. Rozhodne to dava smysl.

Prijde mi, ze ses ve fazi, stavu, ktery si moc dobre pamatuji. Selhani vedlo k panice, ke zklamani a pak dalsimu a dalsimu piti, kdyz uz vlastne nic nemelo smysl. K tomu minimalne 100dkg vycitek a selhani vuci okoli.

Po nejake dobe techto zbytecnosti jsem si uvedomil, ze je naprosty nesmysl komukoliv vcetne me slibovat, ze uz budu hodny a nebudu pit. Takze jsem presel na taktiku: "drz hubu, kousni se do zadku, nikomu nic neslibuj, ani sobe. Stejne uz ti nikdo neveri ani nos mezi ocima. Nepijes dnes a zitra uvidis a nic jineho neres! A kdyz si vezmu za svou myslenku, ze nepiju kvuli sobe, bude to pozitivni i pro okoli." A tam, rekl bych, nastal ten zlom - "to ono prepnuti".

Prijde mi dulezite si projit tu situaci a klidne si to napsat na papir. Co predchazelo tomu, nez ses napila. Klidne cely den zpet nebo cely tyden zpetne. Nekde v tom najdes odpoved na otazku "proc".

Mozna je, jako to bylo i pro me, tezke primout fakt, ze piti je pro me nebezpecne a nemuzu to delat. Jakoze u nikdy? Fakt nikdy? To je hruuuuza. V tu chvili to hruza byla. Strach, strach z toho, ze to nezvladnu a co se stane, kdyz to nezvladnu. Naprosto zbytecne, protoze kdyz to nejde takto, zkusim jiny zpusob a najdu reseni na dany problem. Delame to prece takto pri cemkoliv.

Kdybych byl manzelem, uz nechci slyset zadne terminy, zadne sliby. Budu podporou a ty se dej do kupy, jinak na to dojedeme oba dva.

Rozhodne doporucuji terapeuticke skupiny, nemusi byt zamerene na zavislosti.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64268
Re: Společně začít... Před 1 rok, 8 měsíce  
Ve středu jedu do sousedního okresu na sraz anonymních alkoholiků, volala jsem tam, zase bulim jako blbka... Tak držte pěsti, ať to pomůže.
Veronika
Senior Boarder
Příspěvky: 72
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64269
Re: Společně začít... Před 1 rok, 8 měsíce  
Michale, moc děkuji, tvoje zpráva mi dodala odvahu.
Veronika
Senior Boarder
Příspěvky: 72
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64270
Re: Společně začít... Před 1 rok, 8 měsíce  
Veroniko, ja probrecela svoji prvni abstinencni dovcu.
Bylo to po 4 mesicich nepiti a bylo to na jizni moravu.
To byl jeden z blbych napadu.
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64271
Re: Společně začít... Před 1 rok, 8 měsíce  
Veronika, nebul, stavaji se a stanou se horsi veci.
Pomuze i cervena cepice kazdou stredu, ale jen rano - kdyz tomu uveris. Vira je zaklad pro preziti .
Na AA mohlo byt fajn prijit k nejakemu “sponzorovi”(pritel na telefonu) - muze se hodit jako kontakt v pripade problemu.
Mozna mi to jen prijde, ale nedaval bych primarni duveru v neco externiho (napr. AA), protoze to nemusi sednout a pak z toho bude mrzeni a z mezeni byva .. ale najim prostrednictvim toho vnitrni silu, to je jina!

Jak to rikaji rodice diteti, kdyz zakopne? Nervi, opras se a bez dal. Nic se ti nestalo.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64272
Re: Společně začít... Před 1 rok, 8 měsíce  
Ahoj, určitě už je dneska líp Verčo.?

Já poctivě deníkuju. Dneska zase cítím chut do života a je mi mnohem líp. Přijde mi, že si pamatuju, jak je mi fyzicky zle. Ale jak je mi zle psychicky, to mi po nějaký době nejde vybavit. Fyzickou stránku ještě unesu. Ale ta schíza psychická, to je to nejhorší, proč potom piju dál..
Rachel
Platinum Boarder
Příspěvky: 591
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64273
Re: Společně začít... Před 1 rok, 8 měsíce  
Ahoj všichni. Dnes je mi lépe, ale výčitky asi jen tak nezmizí. Prostě další začátek. Do AA jsem volala a ten pán byl moc sympatický. Nejdřív jsem volala na kontakt slečně, ale ta je na dovolené, i přesto mi napsala milou zprávu a odpověď na můj dotaz.
Michale, můžu se zeptat jaký to je, když tam jdeš prvně? Já vůbec nevím, jak se na to připravit.
Rachel, taky zkusím zase psát deník, abych věděla a mohla se tím zpětně nějak probrat.
Eriko, dnes už snad bude min slz, i když je fakt, že někdy ten splín prostě přijde a neuděláš nic. Snad bude líp.
Veronika
Senior Boarder
Příspěvky: 72
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64274
Re: Společně začít... Před 1 rok, 8 měsíce  
Ahoj Veroniko a všichni ostatní,
včera jsem se náhodně dostala k pořadu Povídej: Bořek Slezáček (na youtubu), mezi 10-20 min. tam docela dobře a věcně (z mého pohledu) mluví o svém alkoholismu.
Tak třeba se taky někdo podíváte, uškodit to nemůže
Měj te se a držím nám všem palce v další abstinenci.
Brigita
Junior Boarder
Příspěvky: 33
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64275
Re: Společně začít... Před 1 rok, 8 měsíce  
Brigito, děkuji za tip, podívám se.
Veronika
Senior Boarder
Příspěvky: 72
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64276
Re: Společně začít... Před 1 rok, 8 měsíce  
Veronika, asi jsem mel stejny/obdobny pocit pred prvni navstevou, ale zbytecne. Nikdo se na nic nevyptaval, je mozne mluvit, je mozne mlcet celou dobu . AA maji nejaka pravidla, 12 kroku. Pamatuji si, ze me tam rozciloval enjaky pan, co mi prisel jako prilis upnuty na "boha", ze to mel na muj vkus moc vychylene smerem k nabozenstvi. S odstupem casum jsem byl v te situaci pitomcem ja . At buh, pilulka a nebo cervena cepice, hlavne ze se dari zit zivot a ne se trapit alkoholem, drogama.

Takze je to jako kdyz jdes s kamaskoma na vino a povidate si o zivote, akorat tam jsou susenky a caj namisto vina
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...9101112131415...134
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter