Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...19202122232425...134
Dolů
Téma: Společně začít...
***
#64378
Re: Společně začít... Před 1 rok, 7 měsíce  
Rachel, a uz nekam dochazis na konzultace, terapie? To prece neni dobry, sama se v necem placat, obzvlaste, kdyz to muze skoncit nedobre. Ja rozumim, ze to neni jen tak, nekoo najit. Na druhou stranu to neni nic nemozneho .
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64379
Re: Společně začít... Před 1 rok, 7 měsíce  
Terapie uplně ne, ale přihlásila jsem si na online stránku, která pomáhá lidem celkově. Je to v aj, každý měsíc téma, živé vysílání a můžeš si tam sáhnout pro pomoc. Já bohužel co jsem se setkala zatím s terapeutama, tak by sami potřebovali pomoc. Ještě existuje jedna skupina, tam recovery2.0, tam jsou dokonce sezení denně. Jak dokončim nějaký rozdělaný věci co mam, přihlásim se tam. Je to jogová terapie, to mě zajímá....somatická práce.
Rachel
Platinum Boarder
Příspěvky: 591
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64380
Re: Společně začít... Před 1 rok, 7 měsíce  
Moje kámoška chodí na terapie k odborníkovi na závislosti. A ty věci co jí řiká a co spolu dělaj mi připadají jako ztráta času. Ještě jak se k ní chová, fakt neprofesionální. Já chodila na terapie v roce 2016 půl roku. Paní mi řekla, že nejsem alkoholik a nemam to řešit. Piju od tý doby pořád stejně, nijak se to nezhoršilo, dokonce nemam takový depky. Já si jako alkoholik ale přijdu. Tak to budu řešit po svym zatim. Třeba mě něco osloví nebo někdo časem.
Rachel
Platinum Boarder
Příspěvky: 591
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64381
Re: Společně začít... Před 1 rok, 7 měsíce  
K terapeutum se chodi na doporuceni. Takhle z ulice to je pokus omyl a muze to vest ke znechuceni.
A terapeut je pruvodce, vysvetluje veci a provazi zivotem. Tedy takto to chapu ja. A kdyz tam budu chodit na debatu jako u piva, tak mi to asi nic neda. Kdyz se pripravim a vim, co chci resit, pak to bude mit smysl. Samozrejme pokud si ti dva sednou po lidske strance.

Ty online veci .. me se to nejak zprotivilo. Neni tam primy kontakt s protistranou.

Ale .. kazdy se o sebe zvladne postarat. Je fajn, ze mas reseni .
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64382
Re: Společně začít... Před 1 rok, 7 měsíce  
Jako je to těžký. Jeden krok do předu a pak dva kroky do zadu. Taky se v tom tak nějak placam a možná nějaký terapeut by mi s tím mohl pomoct, ale asi nebude jednoduchý najít někoho, kdo tomu opravdu rozumí.
Se, už nedivím, že je alkohol v některých zemích zakázaný
Lenik
Fresh Boarder
Příspěvky: 16
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64383
Re: Společně začít... Před 1 rok, 7 měsíce  
Lenik, co znamena "nekoho, kdo tomu rozumi"? Cemu ma rozumet? Zavislostnimu chovani? Ja se u terapeuta snad ani na zacatku moc nezajimal o zavislost(piti alkoholu), ale o to, jak zmenit svuj zivot, aby nepiti bylo snadnejsi.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64384
Re: Společně začít... Před 1 rok, 7 měsíce  
Ja byla na terapii jen dvakrat.
Terapeutka me nutila vytahovat moje supliky a to se mi nelibilo, proto jsme se pak rozloucily.
Furt jsem ji rikala, ze to chci nejak jinak.
Ale jak jsem nevedela.
Co mi udelalo moc dobre, byla jeji veta “ A nepijte”.
Mozna blbost, ale ja mela radost
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64385
Re: Společně začít... Před 1 rok, 7 měsíce  
Me rekl: nepijte, kdyz to neumite.
Take "blbost" a zaroven moudro.

Ad terapeuti: mam zkusenosti se dvemi skupinovymi terapiemi, dvema individualnimi a dobry. Asi stastna ruka pri vyberu .
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64386
Re: Společně začít... Před 1 rok, 7 měsíce  
Ahojte dětátka,
je pravda že já se moc nesnažim hledat. Pořád nějak věřim tomu, že to zvládnu a najdu průvodce v sobě. I když se občas naleju, tak mam pořád pocit, že jdu kupředu a objevuju nový a nový věci v sobě. Ted si píšu ten deník podrobně, ale dřív jsem si dělala poznámky aspon. A když si je zpětně pročítam, vidím, že dělam pokroky.

Já online miluju, nikam nemusim, šetří mi to čas. Nejde tam o lidi, ale o techniky, který mi pomáhají zvládat to. Dechy, somatická práce s tělem, meditace, joga, cvičení zaměřený na závislosti. TO v čr chybí. Tak proto anglicky. Třeba to jednou někdo rozjede tady.
Rachel
Platinum Boarder
Příspěvky: 591
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64387
Re: Společně začít... Před 1 rok, 7 měsíce  
Ahoj všichni!
Nepiju 2 roky a 4 měsíce. Na chlast chuť nemám, ale život je nesnesitelný. Deprese. A je to stále jen horší. Chodím k psycholožce, ale moc mi to nepomáhá.
Lenka X
Senior Boarder
Příspěvky: 78
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...19202122232425...134
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter