Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...21222324252627...134
Dolů
Téma: Společně začít...
***
#64398
Re: Společně začít... Před 1 rok, 7 měsíce  
Ahoj všichni. Co léčebna... ??? Ptám se kvůli sobě, nevydržím bez rodiny i několik hodin, co manžel, zvládl by to? Mám 4 na nás závislé děti, nechci ho ničit ani ztratit...to je prostě mazec. Jsem zase v háji a nevím co dál. Prosím, kdo můžete, řeknete zkušenost.
Veronika
Senior Boarder
Příspěvky: 72
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64399
Re: Společně začít... Před 1 rok, 7 měsíce  
Nikdy jsem nepochopila, k čemu je dobré, otevírat zážitky z dětství a staré křivdy? Pokud je to v nějakém souvislém, časovém úseku, tak jo. Jinak mi to, ale přijde zbytečný. Přijde mi to jako přesouvání viny na ostatní. Sice se tím můžeme dostat k tomu, kde to začalo, ale to je tak celý.
Lenik
Fresh Boarder
Příspěvky: 16
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64400
Re: Společně začít... Před 1 rok, 7 měsíce  
Lenik, co treba ze pak clovek dojde k pochopeni a nasledne k odpusteni a tim vyreseni sramu, ktery nekde na dusi je a vytvari nepohodu, ktera nemusi byt vedoma/uvedomovat si ji? Presouvani viny na nekoho jineho, ze se vraci kvuli necemu do detstvi? Ale to snad ani nemyslis vazne?

Veronika, v lecebne nebudes mit cas myslet na to, ze ti nekdo chybi - mozna vecer pred usnutim. Jinak je to spousta prace psychicke i fyzicke.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 16/09/2022 00:39 Provedl: michalk.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64401
Re: Společně začít... Před 1 rok, 7 měsíce  
Ahoj Verovniko,
já ti bohužel s léčebnou neporadim, nemám zkušenost. Ale když se na to podívam objektivně, ztratíš manžela a děti tim, že budeš pár týdnů pryč? Nebo spíš tím, že budeš dál pít? Když piješ, stejně nejsi vnitřně s nimi, jsi "za sklem", bud v opilosti nebo v kocovině. Moje dcera mi ted řekla, že když jsem měla kocovinu, bylo to hrozně nepříjemný se mnou být. To přeci nechce slyšet. Takže jestli máš pocit, že sama to nedáš, jdi do toho. Jsou lidi, co jim to opravdu pomohlo.

Lenik, asi nejde doslova o to hrabat se v minulosti a v dětství, ale jde o to objevit ten podvědomý program, který nám škodí. Někomu to vyhovuje projít si znova ty prožitky a někomu ne. Mě třeba taky ne. Někdy můžeš uvolnit ten starý program odpuštěním a vypluje ven na povrch jen pocitem, třeba máš smutek a nevíš proč, a vyčistí se. Tak to vidím já.
Rachel
Platinum Boarder
Příspěvky: 591
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64402
Re: Společně začít... Před 1 rok, 7 měsíce  
Rachel, mozna by se tomu dala rikat "regrese". Napr. muze nekoho neco trapit, komplikovat zivot, ze je treba prehnane agresivni, tuocny v nejakych situacich (treba k zenam) a vubec netusi proc. Sam na to neprisel. Pak mu nekdo, zjednodusene receno, pod dohledem prehraje nejake scenky, zazitky z dospivani (vzor otec x matka) a muze najit situaci, ktera mu vysvetli jeho chovani v dospelosti a pak vi, na co se konkretne zamerit.

Kdyz neco nechci vytahovat na svetlo, rika to, ze to nemam vyresene a pusobi to bolest, zranitelnost. Napr.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64403
Re: Společně začít... Před 1 rok, 7 měsíce  
Jo určitě, dělají se i regrese do minulých životů. Tam bych ale já nezabrušovala, mě stačí bordel v tom životě co mam teď
Rachel
Platinum Boarder
Příspěvky: 591
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64404
Re: Společně začít... Před 1 rok, 7 měsíce  
Rachel, me to z nejake duvodu bavi. Ne ze bych to delal nejak casto a pravidelne, ale na ruznych sezenich, zazitcich jsem to zkousel. Je to nec jako vyzva: tak se ukaz "zlo", co je v tobe a co umis Mozna ma i ten obdobny duvod to, ze me bavi chodit ve vyskach a cilene se bat )
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64405
Re: Společně začít... Před 1 rok, 7 měsíce  
Třeba až budu dlouho abstinovat jako ty, budu chtít taky Ted jsem ráda, že se mi po měsíci nepití srovnalo trávení
Rachel
Platinum Boarder
Příspěvky: 591
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64406
Re: Společně začít... Před 1 rok, 7 měsíce  
Rachel, no to tedy nevim, zda chces . Naposledy pred par dny se mi zdali nejake desive sny, kde jsem mel pivo v ruce s "takovejch let nepijes, jedno pivo, co? To ti nic nemuze udelat." V tom snu tech jedno pivo probehlo xy v nejakem dlouhem casovem useky - rozpijel jsem se ve snu relativne dlouho. Dneska jsem se malem napil na koncerte nejakeho dzusu - prej dobre, ochutnej. Jasny vole, muzika rve, zabava jede .. moment! Ty v tom mas alkohol? Ona: jo. Ja: no, tak ale dyt to vis, ne, kurva.

A takhle si tu zijeme

Nevim, jak se to da opsat slovy, ale pripustit si, ze se bojim, ze na neco nestacim, ze je neco fakt blbe, ze jsem neco podelal, ze me neco nevyreseno pronasleduje a tlaci v bote .. je svym zpusobem osvobozujici. Neresi to situaci, ale lepe, klidneji se mi to resi. A treba je to naprosta pitomost ..
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64407
Re: Společně začít... Před 1 rok, 7 měsíce  
Michale, Damokluv mec, co nad nama visi, neni zadna pekna vyhlkdka.
Ale ty ses dobrej, ze nekam chodis. Myslim treba ten koncert.
Ja spustu akci zrusila. Treba zabavy. I kdyz treba ta kapela co tam ma hrat, se mi libi, tak nejdu.
Radeji si ji pustim doma, neh tam byt v davu co lemtaj pivo a za chvili ani nevim o cem je rec.
A nemluve o tom, ze na nejaky akce uz ani nejsem zvana. Zjistila jsem, ze ostatnim lidem se nepije dobre, kdyz tam je nekdo kdo je na suchu.
Onehdy jsem na dovoleny zjistila, ze kamaradka chodi tajne na panaky.
Omlouvam se, ale asi mam nejaky splin.
To bude pocasim
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...21222324252627...134
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter