Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...43444546474849...134
Dolů
Téma: Společně začít...
***
#64826
@pump_upp - best crypto pumps on telegram ! Před 1 rok, 3 měsíce  
t.me/pump_upp - best crypto pumps on telegram
Make 1000% and more within 1 day, join channel @pump_upp
ondra91
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64829
Re: Společně začít... Před 1 rok, 3 měsíce  
Ahoj všichni,

jak jde abstinence? Já nepiju, ale poslední týden to byly obrovské propady nálad. Mozek mi začal připomínat stavy pohody a příjemného rozpoložení po vypití menšího množství alkoholu. Nenálada byla chvílemi obrovská. Jindy by byla volba jasná. Mám tedy upřímnou radost, že jsem neselhala.

Navštívila jsem adiktologa. Všem, kteří váhají a stydí se za svůj problém, se kterým si neumí sami poradit, bych chtěla říct, že jediné, co mě mrzí je, že jsem to neudělala dávno. Nepláču nad rozlitým mlékem, ale jen bych ráda podpořila lidi jako já.
Pocity- v ten den jsem měla skvělou náladu, bylo krásné počasí a já jsem šla do psychologické poradny! Mozek říkal - místo, abys byla venku, za ty peníze si koupila něco hezkého, jdeš něco vykládat někomu, koho tvoje problémy vůbec nezajímají. Vždyť ti nic není, takhle veselých, pozitivních lidí jako ty moc není...Až jsem opravdu zapochybovala a chtěla se před dveřmi otočit. Až taková mrcha je závislost!!! Po dosednutí jsem asi po dvou větách začala brečet jako želva, brečela jsem celou cestu domů a ještě téměř celou noc. Ráno jsem vypadala jako po sakra "vydařeném"tahu
Oni prostě vědí, jak správně otevřít 13.komnatu. Zpětně si uvědomuji, že plno opravdu šílených věcí jsem vytěsnila a sama bych nikdy neměla odvahu tím klíčem otočit...
Libuš
Gold Boarder
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64830
Re: Společně začít... Před 1 rok, 3 měsíce  
Ahoj Libus, to je dobre, ze jsi udelala tento krok. Jak dlouho se drzis? Muzeme se vzajemne podporit. Ja jsem napsala email do jedne lecebny, zda by sla terapie/lecba online..protoze ziji v zahranici a v rodnem jazyce by to bylo urcite lepsi. Tak snad to pujde. Sama to nedam. Vydrzela jsem akorat dva dny - pondeli a utery. Od stredy klasika dnes se nenapiju, je mi zle, stydim se a hnusim se sama sobe. Prosim Vas vsechny..mam takovy dotaz. Nemate nekdo knihy od Moniky Plocovy? Rada by jsem je precetla, ale bohuzel nemuzu je sehnat jako e-knihy. Tak me napadlo, ze by se tu mohl najit dobry andel, co ty knihy ma a treba mi je nafotil a poslal na email? Rada zaplatim. moc dekuju. Mejte krasny vikend.
Denisa
Senior Boarder
Příspěvky: 53
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64831
Re: Společně začít... Před 1 rok, 3 měsíce  
Zdravím všechny bojovníky za střízlivost
Už dlouhá léta pročítám tyto diskuze v abstinenčních záchvěvech a stále se k nim vracím. Piju už skoro 20 let, posledních pár let s pomocí terapeuta kontrolovaně - poslední měsíce méně úspěšně. S trvalou abstinencí koketuju v hlavě až příliš dlouho..včera jsem byla odhodlána jít na setkání AA v našem městě, avšak na poslední chvíli jsem klasicky vyměkla... mám sice skvělého terapeuta i psychiatra, ale chtěla jsem poznat někoho, kdo má stejný problém jako já a úspěšně se drží. Bohužel nejspíš nebudu ten extrovertní typ, co dokáže přijít mezi cizí lidi a navíc mám obavy, že bych tam potkala někoho známého. Za ta léta mám svoji závislost perfektně utajovanou, jako asi mnoho žen..když jsem si pak místo toho večer koupila 3 piva a popíjela je, musela jsem přemýšlet nad tím, že mi to už vlastně vůbec nechutná a piju, protože musím. Nebo nemusím? Dnes jsem tedy nakoupila zásobu Tonicu a rozhodla se konečně zaregistrovat na těchto stránkách. Chci taky poprvé v životě napsat,že DNES ZAČÍNÁM a myslet to upřímně vážně. Budu moc ráda za podporu a kdyby se ke mně chtěl někdo přidat, můžeme si klidně psát i soukromě.
Přeji všem krásný den, Tereza.
Tereza
Expert Boarder
Příspěvky: 116
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64832
Re: Společně začít... Před 1 rok, 3 měsíce  
Ahoj Terez, vitej. Dnes je tvuj prvni den? Muj ano..asi tak po 1000. Chci s tim uz taky jednou a na vzdy zatocit..jsem z toho unavena a v depresi. Tak se drz.
Denisa
Senior Boarder
Příspěvky: 53
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64833
Re: Společně začít... Před 1 rok, 3 měsíce  
Ahoj Šárko,
moje současná abstinenční vlna trvá od 31.12.. Od té doby jsem jednou polevila a vypila 2 panáky. Je to tentokrát jiné než dříve. Nedokážu to úplně slovy popsat - možná velké rozhodnutí - odhodlání. Nevím. Z uplynulých zkušeností zde nechci vykřikovat nějaké velké cíle. Jen prostě dnes nebudu pít...Upřímně - psychicky je mi na nic. Příšerný smutek a úzkost o to víc ale sílí mé odhodlání se na to definitivně vysr...

Zajímala by mě Tvá zkušenost s online terapiemi. Pokud se Ti bude chtít, dej vědět, jaké to pak bylo? Četla jsem, že to nabízí dost zařízení. Možná to bude cesta...
Libuš
Gold Boarder
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64834
Re: Společně začít... Před 1 rok, 3 měsíce  
Ahoj Terezo,
já už nejsem bojovník za střízlivost. Boj jsem vzdala a přijala fakt, že boj nikam nevede. V dobách nejtěžších byl alkohol můj jediný kamarád, který mi pomohl se nezbláznit z tragédií, které mě potkaly. Mám teď takový pocit, že nastal čas se rozloučit. Bude se muset kamarádit s někým jiným, protože já jsem se vrátila zpět ke svým koníčkům. Nemám na něj čas a díkybohu ani náladu. Nevzdává se našeho přátelství jednoduše, zná mě, připomíná se mi na každém rohu, snad ho to časem přestane bavit
O kontrolovaném pití jsem hodně četla. Osobně mám pocit, že to je prodlužování agonie. Pro někoho možná dobrý, nevím, ale sama vidíš, že to nějak úplně nefunguje. Co se týče AA, tak to mám stejně. Zatím zkusím ambulantní pomoc a uvidím, jak to půjde.
Libuš
Gold Boarder
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64835
Re: Společně začít... Před 1 rok, 3 měsíce  
Ahoj holky, moc děkuji za odpověď.

Libuš, cítím to dost podobně..a taky nechci vykřikovat žádné velké cíle. U mě je to jiné v tom, že jsem se rozohodla s tím definitivně seknout úplně poprvé. Právě asi z důvodu těch prožitých traumat a možná částečně i proto, že se mi dlouho dařilo pít kontrolovaně mě do toho nikdo nenutil. Terapeut zvolil přístup, že si na všechno musím přijít sama v sobě a projít uvědoměním. To se mi teď asi děje. Poslední měsíce pracujeme s vnitřním světem, což je někdy velmi bolestivé a asi i proto teď více piju. Na druhou stranu, cítím velký tlak na to, že se se svým vnitřním týmem dokážu opravdově spojit jedině, když přestanu pít úplně. Takže s tím prodlužováním agonie jsi to celkem dobře vystihla. Nevážím si sebe sama a nechci v tom dál pokračovat.

Šárko, mrzí mě, že máš teď depresi. Jsi v tom zahraničí sama nebo třeba s přítelem? Tu knihu bohužel nemám, ale taky ráda čtu a moc mi to pomáhá.
Tereza
Expert Boarder
Příspěvky: 116
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 21/01/2023 17:21 Provedl: Terka89. Důvod: chyba
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64836
Re: Společně začít... Před 1 rok, 3 měsíce  
Nejsem sama, ziju tady s partnerem a nasi dcerou, je ji 6let.. ted je prave ona pro me nejvetsi motivaci prestat. A taky tady mam sestru, dobrou praci.. ja piju proto, ze mi pak nevadi tolik ta kazdodenni rutina. Rano varim, pak nachystat veci..odvezt dceru do skoly, pak do prace, ve dve hodiny ji vyzvednout, odvezt na hlidani a zpatky do prace. Po praci zajet pro ni..doma uklid, vecere, delat s ni ukoly, nakrmit zvirata a furt dokola. No ma to tak kazda..vsak to znate. S tim pitim je to proste snesitelnejsi. A depresi mam podle me z toho piti hlavne. Teda nikdy jsem nebyla vylozene pozitivni slunicko, ale piti to urcite zhorsilo. A z ceho jsi tolik smutna Terko? Jestli se ti teda o tom chce psat. O tech terapii urco napisu, az budu mit nejakou zkusenost.
Denisa
Senior Boarder
Příspěvky: 53
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64837
Re: Společně začít... Před 1 rok, 3 měsíce  
Děkuji za otevřenost Šárko. Tady to mě vždy nejvíc děsilo, ta představa, že bych měla dítě a pila i přesto dál. Rutina a nuda jsou s alkoholem velcí kamarádi. Určitě bych na Tvém místě zvážila návštěvu psychiatra, může Ti dát lehčí antidepresiva, které Tě pak také trochu motivují pít méně. Já beru oproti začátku, kdy mě tam dohnala nespavost a deprese už jen malé množství, dřív jich bylo hodně.
Abych Ti srozumitelně odpověděla...nikdo v širším okolí ani v práci by o mně neřekl, že jsem smutná nebo, že bych mohla mít problém se závislostí. Dokážu se na lidi usmívat a řešit jejich problémy celý den. Problém nastává, když jsem sama. V dětství se mi stalo včechno zlé, co šlo a já se od toho úplně odpojila, terapeut mi vysvětlil, že závislost je můj způsob jak se vyrovnat s dospělým životem. Já si ale myslím, že je to tak u většiny lidí s těmito problémy. Všichni v sobě máme zraněné dítě, které si neumělo s mnoha životními událostmi poradit. Potom jdeme životem dál a říkáme si, že už jsme přece velcí, tak se podle toho musíme chovat, ale ono to ne vždy jde.
Jak dlouho už v tom plácáš ty?
Tereza
Expert Boarder
Příspěvky: 116
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...43444546474849...134
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter