Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...64656667686970...134
Dolů
Téma: Společně začít...
***
#65051
Re: Společně začít... Před 1 rok, 2 měsíce  
MichalB - mas pravdu, urcite bych chtela osobni konzultaci.. jen proste se s tou moji anglictinou nevykecam tak dobre jako v rodnem jazyce. Mam byt uprimna..jsem celkem zoufala, nevim co delat..
Denisa
Senior Boarder
Příspěvky: 53
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65052
Re: Společně začít... Před 1 rok, 2 měsíce  
Sarka, kdyz se v necem placam, napisu/nakreslim si na papir jednotlive kroky/postup, kterymi problem chci vyresit.
Kdyz jsem sel na prvni terapii, napsal jsem si na papir: zavislost, detstvi a pres to se uzavira kruh a z toho prameni veskere problemy.

Mozna by ti pomohlo si veci k reseni na terapii take napsat na papir = utridi se myslenky, ujasneni si, co a proc je potreba konzultovat, co chci vyresit, co rozklicovat, s cim potrebuji pomoc.

Ted me napadlo, kontaktuj terapeutickypristav.cz/ Dan a nebo Veronika. S obema mam vyborne zkusenosti a urcite s nimi pujde domluvit online sezeni, kde zjistis, zda to dava smysl a treba te nasmeruji i na nekoho lokalniho v miste bydliste mimo CR.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65053
Re: Společně začít... Před 1 rok, 2 měsíce  
Ešte postreh z dnešného dňa..

Takto pred týždňom ma zvierala nepredstaviteľná úzkosť a v hlave čierne myšlienky.. Bolo mi mizerne.. Dnes som sa pristihla pri tom, ako sa mimovoľne usmievam.. Nechcem o to už nikdy prísť! Uložím si to sem, aby som sa mohla v ťažších časoch k tomu vrátiť a pripomenúť si prečo..
Kristína
Expert Boarder
Příspěvky: 137
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65054
Re: Společně začít... Před 1 rok, 2 měsíce  
Sarka napsal:
Terko, ja tady nechci mit status alkoholik..je pak tezky si zridit zivotni pojistku atd..tu treba musis mit, kdyz zadas o hypoteku. A ani neverim, ze by tady byly takove veci zadarmo. Me ta lecba neprijde draha, jen to nechci platit hned cele..pusobi to na me dojmem, ze jim jde o penize a ne o pacienta.
Zkusim se podivat jinde po online terapii nebo ty AA, co tady zminil Ja.


Šárko, možná Tě teď naštvu, ale přijde mi, že si trochu protiřečíš. Nejdříve si to nemůžeš dovolit, pak můžeš, ale máš dojem, že jim jde jen o peníze, pak nechceš online, ale pak budeš hledat online...Takhle přesně jsem já celá léta kličkovala. Proč? Protože jsem nebyla opravdu vnitřně rozhodnutá, že s tím praštím. Moc jsem chtěla, ale jen povrchně. Uvnitř jsem si vůbec nedokázala představit ten obrovský krok k úplně jinému životu. Chtěla jsem rychlé, bezplatné a hlavně bezbolestné řešení. Není - no tak si tedy ještě dám. Nejsem na tom tak špatně a tak to trvalo mnoho a mnoho let. Závislý mozek dokáže vymyslet věci!
Libuš
Gold Boarder
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65055
Re: Společně začít... Před 1 rok, 2 měsíce  
Kristína napsal:
Meditovať by som ja nedokázala vôbec momentálne, ja sa musím zamestnávať aktívnou činnosťou a prvé dni som sa len snažila dáko prežiť dnes si idem dať sauničky, idem sa odmeniť, dnes to bude sedem dní
Držte sa všetci, myslím na vás!


To jsem se snažila napsat - skutečná meditace je velmi obtížná pro začínající abstinenty.
Mně také moc pomáhá pohyb. Mám z toho opravdovou radost. Nikdy jsem nebyla tlustá, ale teď po hloupém měsíci vypadám úplně jinak. Žádná celulitida na nohách, zmizelo mi nafouklé břicho. Nálady jsou jako sinusoidy, ale po měsíci spím jako nemluvně a to jsem na začátku třeba 3-4 hodiny v noci lehce cvičila (jogu), abych se úzkostí nezbláznila.
Ukotvuji si také v paměti krásné okamžiky (jak je mi teď nádherně), ale také ty hrůzy (abych náhodou, jako už mnohokrát nezapomněla).
Libuš
Gold Boarder
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65056
Re: Společně začít... Před 1 rok, 2 měsíce  
Terko nastvana urcite nejsem..myslim, ze rozhodnuta jsem..spis to spatne pisu. Neni moc cas.. neprijde mi to drahy..ale kdyby to slo platit po tydnech..ne najednou..online nechci, ale nemam jinou moznost. Tak snad jsem to trosku vysvetlila.
A samozrejme se ted citim trosku zmatene a ztracene, predpokladam, ze je to v teto fazi normalni..nicmene strasne moc si preju abstinovat...ale nemyslim si, ze v mem pripade staci jen nepit. Potrebuji nejakou podporu.
MichalB - uz jsem si zacala zapisivat me problemy, spoustece, myslenky..vecer se podivam na ten odkaz. Dekuju.
Kristinka tyden super, Libus mesic parada. Drzte se!
Ja taky drzim..vikend se holt nepovedlo no
Denisa
Senior Boarder
Příspěvky: 53
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65057
Re: Společně začít... Před 1 rok, 2 měsíce  
Psala to Libuš a ne Terka, jen pro jistotu, kdyby ses chtěla ještě naštvat

Myslím také, že potřebuješ podporu, nejen přestat pít. Mám to stejně.
Osobní kontakt je samozřejmě lepší, ale včera jsem měla online a nebylo to vůbec špatné. Říkala jsi, že pán byl moc milý, ale chtějí zaplatit najednou. Co když to není primárně o penězích, ale o tom, že chtějí, aby klienti měli motivaci. Přeci jen, když Tě bude něco stát hodně, budeš si dávat víc záležet a spíš vydržíš. I když samozřejmě - oni chodí do práce a chtějí za to peníze, ale to i ti, kteří jsou na pojišťovnu .
Já jsem se snažila najít i bezplatnou - u nás nejbližší termín za 4 měsíce, tak platím s vidinou, že z dlouhodobého hlediska určitě ušetřím - minimálně několik let krásného života, kdy budu moct svým dětem a také sobě vynahradit, co jsem díky své nemoci prokaučovala ;.)
Libuš
Gold Boarder
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65058
Re: Společně začít... Před 1 rok, 2 měsíce  
Tak mi ten alkohol uz i oci poskodil..no bezva
No nicmene ani na tebe nejsem nastvana Libus
K cemu by to take bylo ze? Jedine na co bych chtela byt nastvana je alkohol..a to do konce meho zivota.
Proste ho zacit nenavidet!!!
Denisa
Senior Boarder
Příspěvky: 53
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65059
Re: Společně začít... Před 1 rok, 2 měsíce  
Sarka, na odkaz se podivej jen za ucelem zjisteni kontaktu a pak jim zavolej, napis. Zadne otaleni. Jsou vyzkouseni (Dan a Veronika) a provereni praxi (chodil jsem k nim cca rok na skupinovou terapii - obecnou, vseobecnou) .
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65060
Re: Společně začít... Před 1 rok, 2 měsíce  
Přeji krásný den všem!

Mám trochu honičku, tak jen hlásím, že stále pohodově abstinuji a myslím na vás.

Šárko, určitě bych dala na Michala, už má ty lidi prověřené a ví o čem mluví. Jsi moc hodný, Michale, že jsi nabídl takovou pomoc.

Jenom cítím potřebu se vyjádřit k tomu, že AA poskytují rovnaků pomoc ako terapeuti - to rozhodně ne, nemám nic proti, určitě to pomáhá, ale terapie funguje na úplně jiných principech. Taková prohlášení jsou velmi odvážná..

Držte se všichni a buďte k sobě laskaví!
Tereza
Expert Boarder
Příspěvky: 116
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 01/02/2023 17:02 Provedl: Terka89.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...64656667686970...134
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter