Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...65666768697071...134
Dolů
Téma: Společně začít...
***
#65063
Re: Společně začít... Před 1 rok, 2 měsíce  
Dobré ranko,
tak vzhůru do dalšího, střízlivého dne .

Cesty ke střízlivosti jsou různé, důležité je vykročit

Dnes nebudu pít. Hurá!!!
Libuš
Gold Boarder
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65065
Re: Společně začít... Před 1 rok, 2 měsíce  
Libuš napsal:
Sarka píše:
Terko, ja tady nechci mit status alkoholik..je pak tezky si zridit zivotni pojistku atd..tu treba musis mit, kdyz zadas o hypoteku. A ani neverim, ze by tady byly takove veci zadarmo. Me ta lecba neprijde draha, jen to nechci platit hned cele..pusobi to na me dojmem, ze jim jde o penize a ne o pacienta.
Zkusim se podivat jinde po online terapii nebo ty AA, co tady zminil Ja.


Šárko, možná Tě teď naštvu, ale přijde mi, že si trochu protiřečíš. Nejdříve si to nemůžeš dovolit, pak můžeš, ale máš dojem, že jim jde jen o peníze, pak nechceš online, ale pak budeš hledat online...Takhle přesně jsem já celá léta kličkovala. Proč? Protože jsem nebyla opravdu vnitřně rozhodnutá, že s tím praštím. Moc jsem chtěla, ale jen povrchně. Uvnitř jsem si vůbec nedokázala představit ten obrovský krok k úplně jinému životu. Chtěla jsem rychlé, bezplatné a hlavně bezbolestné řešení. Není - no tak si tedy ještě dám. Nejsem na tom tak špatně a tak to trvalo mnoho a mnoho let. Závislý mozek dokáže vymyslet věci!

Šárka,
...vyššie popísané nazývam "lavírujúci kverulant = alkoholik!!!"
..."ak skutočne chceš, tak si cestu do AA nájdeš!!!"
...(prekážky si vyrábaš TY~sama — v sebe!)

"Mítingy AA sú zadarmo/zdarma!!!"
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65066
Re: Společně začít... Před 1 rok, 2 měsíce  
Krásný střízlivý den i Tobě Libuško!

Šárko, dej pak vědět, jak se držíš a co jsi vymyslela, myslím na Tebe..
Tereza
Expert Boarder
Příspěvky: 116
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65067
Re: Společně začít... Před 1 rok, 2 měsíce  
A já vyššie popísané nazývám "syndromem kázajícího faráře"
Nechci být zlá, ale tento výraz jsem si vytvořila a oblíbila pro jedince s nižší emoční intelegincí (což není v žádném případě urážka intelektu!) a sníženou interpersonální všímavostí. Jenoduše řečeno - co kus, to unikát, každému tedy sedne něco jiného a je potřeba mít otevřenou mysl a pochopení pro tyto odlišnosti.
Co jsem se dočetla na stránkách AA - nezajišťují ani lékařskou, ani psychologickou léčbu, měli by zůstat neprofesionální..atd - vycházím tedy z toho. Pokud tam máte člověka s psychoterapeutickým výcvikem a vystudovanou psychologií, tak se samozřejmě omlouvám, to by úplně měnilo celou situaci. Žádné takové informace jsem však nikde nedohledala..
Samozvaných terapeutů na cokoliv je všude plno.
Jde o to, že někteří lidé mají vnitřní problémy a pití je jen reakcí nebo únikem. Člověku, který byl např. v dětství nějakou formou zneužívaný nepomůže "jen" přestat pít a doufat, že se mu traumata podaří dál potlačovat. No a s tím mu žádná svépomocná skupina bohužel nepomůže, od toho jsou ti erudovaní odborníci. Vybrala jsem drsný příklad, ale doufám, že je to takto srozumitelné pro všechny.
Fandím Ti a přeju, jestli Ti to pomohlo, ale Tvá pravda není jediná. Michal s nimi má taky dobré zkušenosti a nikomu to tady "necpe", normálně nás podporuje. Nemyslíš, že je to tak pro lidi, co se odhodlali svůj problém konečně řešit lepší?
Tereza
Expert Boarder
Příspěvky: 116
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65068
Re: Společně začít... Před 1 rok, 2 měsíce  
Ahojte, ja len v rýchlosti, dnes ôsmy deň, ale necítim sa OK, mierna úzkosť, potenie, craving,neskutočná únava..
Vedela som, že u mňa po tých 5 - 6 dňoch začne "holý boj o život" takže tasím zbrane a bojujem, držte sa aj vy!!!
Kristína
Expert Boarder
Příspěvky: 137
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65069
Re: Společně začít... Před 1 rok, 2 měsíce  
Beru nabídky k abstinenci jako švédský stůl. Tam si také vybírám, co mi přijde fajn a každý to má jinak.

AA je nabídka. Nepochybuji o tom, že to spoustě lidí pomohlo. A možná plno jich tam nešlo především kvůli fanatismu některých propagátorů. To, co se děje ve veřejné diskuzi nechci ani komentovat, ale jestli tohle je výsledek 12 kroků, tak to je snad lepší chlastat, anebo vyhledat psychiatra .

Kristi - jak to s Tebou vypadá, už je líp?

Šárka se neozývá, tak snad je u ní vše v pořádku a držím palce, ať pro sebe najde to správné řešení.
Libuš
Gold Boarder
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65070
Re: Společně začít... Před 1 rok, 2 měsíce  
Pod to bych se podepsala, Libuško

Té veřejné diskuze bych si ani nevšimla, nebýt Tebe. Třeba je to jen výsledek nahrazení jedné závislosti za jinou. kdoví

Kristy, doufám, žes ten dnešní náročný den zvládla a už je líp.

Šárko, ty se nám ozvi v jakémkoliv případě jak jsi na tom, prosím.
Tereza
Expert Boarder
Příspěvky: 116
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65071
Re: Společně začít... Před 1 rok, 2 měsíce  
Krasne rano vsem. Mam trosku honky, nebyl cas psat.Ja se drzim..dnes paty den.
A jak to zvladate vy?
Drzim palecky nam vsem.
Denisa
Senior Boarder
Příspěvky: 53
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65072
Re: Společně začít... Před 1 rok, 2 měsíce  
Krásné ráno všem,
balím na hory. Odjíždím na týden na běžky. Poprvé budu mít po běhání místo piva zázvorový čaj. Lepší pozdě, nežli nikdy .

Dnes nebudu pít.

Přeji krásný, střízlivý víkend.
Libuš
Gold Boarder
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65073
Re: Společně začít... Před 1 rok, 2 měsíce  
Jeee Libus ty se mas..zavidim. bezky pujdou lip po caji nez po pive
My v breznu letime na hory do Rakouska, nemuzu se docket az uvidim snih..snad tam teda jeste bude
Ted hlavne preckat vikend bez piti..
Denisa
Senior Boarder
Příspěvky: 53
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...65666768697071...134
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter