Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...68697071727374...134
Dolů
Téma: Společně začít...
***
#65095
Re: Společně začít... Před 1 rok, 3 měsíce  
Krásný zmrzlý den všem!

Libuško, je super, že jsi identifikovala tu chatu jako spouštěč. Teď to místo můžeš zkusit předělat na bezalkoholovou zonu, držím palce, ať se Ti to povede. Už jsi začala tím čajem s medem

S tím černým humorem máš pravdu.. já sice venku nikdy moc nepila, a tak vím, co si dát. Ale zatím jsem se pořád nenaučila cítit se dobře mezi lidmi, kteří popíjejí. U mě bylo "vtipné" to, že jsem se pak spěchala opít sama domů :-D Takže jsem se rozhodla, že tam buď chodit nebudu a nebo jen na předem určený čas.

Fyzická námaha je hodně dobrý trik. Já třeba ještě někdy hodně rychle chodím, prostě vyletím ven a jdu. Vždy, když zmíníš Tvého pejska, tak mě hrozně zahřeje, že ho máš

Děkuji za video s tou paní Hogenovou. Ani nevíte Michale a Libuško, jak moc jste se mi trefili do noty posledních měsíců a jsem ráda, že takto smýšlíte. Pustím si je postupně všechy, je to takové uklidňující ji poslouchat. A taky je fajn to slyšet i od někoho jiného než od terapeuta. Nepřipadám si potom tak mimo ostatní, kteří sami se sebou nezkouší spolupracovat. O tomto by se dalo bavit hrozně moc dlouho a jsem opravdu moc ráda, že jsem tady na vás narazila.

Vítám Tě mezi námi Juliete, už to tady začíná být pořádná střízlivá dámská jízda gratuluji k tak dlouhé abstinenci! Přemýšlím nad tím, kdy se to ve mně zlomilo a přestala jsem si říkat, že bude můj život bez alkoholu nudný..terapeut by mi to určitě řekl přesněji, protože tohle ode mě slyšel mmohokrát najednou se to pak změnilo na: Už nechci, pomozte mi někdo prosím..klidně budu radši sama doma nudná s knihou, ale budu to já a budu se mít ráda. A ještě dlouhou dobu se mi to nedařilo dostat pod kontrolu, i když už jsem klidně i nudná být chtěla. Ale víš co? Není to vůbec o ničem, mám teď ze sebe poprvé v životě opravdovou radost, namísto nadávek se chválím a pořád mám nějaké nápady, co dělat namísto pití
Tereza
Expert Boarder
Příspěvky: 116
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 06/02/2023 06:28 Provedl: Terka89.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65096
Re: Společně začít... Před 1 rok, 3 měsíce  
Dobré ráno,

hlásím se z no alcohol zone - tak jsem přejmenovala můj azyl na samotě u lesa. Pejsek je skvělý společník - parťák. Užívá si mé permanentní pozornosti. Od té doby, co nepiju, na ní mám plno času. Tolik v životě asi nenaběhala.
Vše je jen v naší hlavě - tak, jak jsem se postupně navykla na alkohol, tak si postupně odvyknu. Jak snadné, že?

Vidím v tom však jedinou podmínku - člověk musí opravdu chtít! Jak píše Terezka - měla jsem to stejné. Léta jsem věděla, že moje pití není ok, ale opravdu jsem nechtěla přestat, protože pak by byl můj život nudný a nezajímavý. Že to je na pár facek, to už také teď vím, ale není nad vlastní zkušenost.
Je pravda, že jsem samotář a abych šla do společnosti a nestyděla se, byl alkohol pomocník. Pak jsem skutečně byla velmi "vtipná a zajímavá", soudě podle reakcí zejména mužského pohlaví. Jenomže otázka je, jak zajímavá? Ožralé baby nejsou vůbec zajímavé, je to k zblití. Vidím to teď střízlivýma očima a to jsem nikdy nevypila 2 láhve vína a nikdy jsem nebyla v bezvědomí, že bych nevěděla, co se mnou, kdo dělá.
A pokud to máš Stello ještě nastavené tak, že píšeš o sklence (pozitivně), tak Ti to odhodlání k abstinenci nevěřím. Promiň, můžeš mě abstinencí přesvědčit, že se mýlím. Budu moc ráda .

Moje současné nastavení - můžu, ale nechci pít.Mám z toho také opravdovou radost. Odhodila jsem masku a jsem to já. Pokud někomu přijdu nudná, tak ať si pr... políbí. Už za cenu lehkého uvolnění, nechci další dny s morální kocovinou škrtat ze života.
Libuš
Gold Boarder
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65097
@pump_upp - best crypto pumps on telegram ! Před 1 rok, 3 měsíce  
t.me/pump_upp - best crypto pumps on telegram
Make 1000% and more within 1 day, join channel @pump_upp !
Rostislav
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65098
Re: Společně začít... Před 1 rok, 3 měsíce  
Libuš, já myslela, že si tady sdělujete své pocity, asi jsem to špatně pochopila. Já nevím, jestli chci někoho přesvědčovat, chtěla jsem jen napsat, co cítím. Každopádně chuť na sklenku převládla chuť nad svěžím a střízlivým ránem. Takže jsem šla spát a dnes je mi krásně.
Stella
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65099
Re: Společně začít... Před 1 rok, 3 měsíce  
Sdělujeme a zároveň se společnými silami snažíme najít cestu ven z bludneho kruhu závislosti. Brnklo to na mojí strunu - slovo sklenka ve mně vyvolalo pozitivní vztah k alkoholu i terapeutka říkala, že je vhodné nedávat alkoholu pozitivní nálepku. Takže to vůbec nebylo o Tobě, ale třeba Ti to v dalších krocích pomůže.
Máš naprostou pravdu, mě přesvědčovat nemusíš. Bude Ti úplně stačit, když přesvědčíš sebe.
Libuš
Gold Boarder
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65100
Re: Společně začít... Před 1 rok, 3 měsíce  
Stella, zamilovana/y take vypravi ostatnim, jak je snadne se zamilovat a najit idealniho partnera, partnerku a jak je to bozi ) To neni nic osobniho proti Libusi, jen jsem si vybavil sam sebe .
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65101
Re: Společně začít... Před 1 rok, 3 měsíce  
Souhlas Michale, jak říká Dušek- neberte si nic osobně. Já jsem v pohodě, jedeme dál.
Dnes nebudu pít a pokusím se neudělovat nevyžádané rady
Libuš
Gold Boarder
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65102
Re: Společně začít... Před 1 rok, 3 měsíce  
Pekny strizlivy zacatek tydne preji vsem!

No ono s tou nudou na tom se prave snazim taky hodne pracovat, hledat poteseni a zdroj radosti a stesti v jinych vecech a z jinych zdroju. Ale jde to ztuha musim rict.

Ja to mam podobne jako Libus popisovala tu chatu tak ja mam taky treba nasi chatu spojenou s alkoholem. Ci letani mam spojene s navstevou letistnich salonku. Ci leto kolo vodu a posezeni na zahradce u piva. V zime svarak na trzich. A tak dale. A je pro me ted momentalne tezke ty vazby zpretrhat.

Kdyz jsem doma tak to je pro me mnohem jednodussi abstinovat nez treba v restauraci nebo v hospode a to tedy nemame suchou domacnost ani nahodou. Ale kuprikladu mam jit na veceri ci na nejakou akci / party a pri predstave, ze tam nebudu moct pit tak se mi vubec nechce jit. Takze se spis drzim doma, ale vzhledem k tomu, ze jsem super spolecensky clovek, tak me to doma moc nebavi, nudim se a pak prichazi chut na alkohol i doma, coz se zatim snazim zvladat nejakou aktivitou.

No ono taky sedet za strizliva v hospode s bandou lidi co jsou v nalade opravdu neni moc velka zabava.

Takze kdyby nekdo mel nejake tipy, jak zvladat spolecensky zivot, tak prosim sem s nimi

Jinak moc gratuluji vsem strizlivym, bojujete fakt statecne!
Juliete
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65103
Re: Společně začít... Před 1 rok, 3 měsíce  
Dobré ráno,
jak se vám všem daří? Nějak jste ustaly v aktivitě, tak doufám, že je vše v pohodě?

Juliete - to je můj největší kámen úrazu - teprve se pomalinku učím, jak přežít ve společnosti bez alkoholu.
Od té doby, co abstinuji jsem byla jen jednou na plese. Představa, že tam nebudu pít byla děsivá - co tam budu dělat? Ach jo. A víš co, byl to můj nejhezčí ples za celý život. Vychutnala jsem nádhernou muziku, obdivovala šaty maturantů a energii mládí. Zjistila, že vůbec neumím tancovat, protože jsem vždy celý ples strávila většinou na baru. Je fakt, že s přibývajícím časem jsem už chtěla domů a ostatní (pijící) nikoliv, protože začala ta správná zábava. Já jako řidička jsem musela vydržet a to už otrava byla a mohla jsem si prožít, jak se cítili ostatní, kteří dříve čekali na mě, až dokončím všechna svá ožralá moudra u baru. No, nic moc...
Letištní salonky, pivo po kole a svařák na trzích - budu muset ještě vyřešit. Ale nestojí mi to za ty úzkosti a bolesti, co se mi pak objevují po pití. Jsem tak trochu "hrdá" na svojí křehkou abstinenci. Tak uvidím, je to ještě daleko. Po běžkách jsem byla také zvyklá, dát si pivo a teď jedu earl grey s medem .

Píšeš o nudě - nejde udělat nějakou změnu? Třeba i radikální, když píšeš, že v podstatě vše je na nic - prostředí, práce, vztahy..? Já na radu terapeutky pracuji na tomhle - méně stresu, více zájmů, vyplnit volný čas bez alkoholu. A hlavně co jsem za léta snahy o abstinenci udělala, kompletně jsem změnila okruh přátel. Musela jsem se rozloučit s "mokrou" partou, protože s nimi nešlo jít na kofolu a já jsem nedokázala jít s nimi do hospody a nepít. Jak vidíš, není to procházka růžovou zahradou, pokud člověk chce opravdu přestat pít, je to těžká práce. Někdy tak těžká, až mě zaráží, co všechno chlast umí ,ale o to větší je moje odhodlání ke střízlivosti.
Dnes nebudu pít...
Libuš
Gold Boarder
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65104
Re: Společně začít... Před 1 rok, 3 měsíce  
Ahojte..hlasim, ze u me vse ok..abstinuju.
My jsme tady meli prodlouzeny vikend, vetsinou se ozyvam z prace (jako ted) kdy na to mam klid.
Vitam nove prichozy a drzim palecky pro tento tezky boj.
K necemu se ale priznat musim, snad tim teda neporusim nejaky pravidla..ze tady nekoho navadim k dalsi zavislosti. No uvidime..s partnerem jsme si o vikendu zahulili..musim rict, ze jsem byla tak nadherne zrelaxovana, spala jsem po dlouhe dobe celou noc a o zachvatech smichu ani nemluve..muj pritel je 100% abstinent, ale tak jednou za 14dni se takto "zrelaxuje". No ja mela vzdy to vino ze jo..takze jsem ho nechapala ale je to super. Myslim, ze kdyz se to nekouri casto..tak je to v pohode?? Co myslite? A taky jsem si koupila doplnek stravy se safranem, L-theaninem plus nejake bylinky a musim rict, ze nalada se zlepsila uz po trech dnexh uzivani.
Denisa
Senior Boarder
Příspěvky: 53
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...68697071727374...134
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter