Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...69707172737475...134
Dolů
Téma: Společně začít...
***
#65105
Re: Společně začít... Před 1 rok, 3 měsíce  
Sarko,
uz dlouho jsem se tak nezasmala
Alkoholik prejde na huleni
Vino take neuskodi, kdyz si das sklenicku
Sama vis, jak tenka hranice je mezi dat si neco pro radost a dat si to z nutnosti.
Kdyz uz jsi si jednu zavislost vytvorila, tak mas krasne naslapnuto, aby jsi si udelala dalsi.
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65106
Re: Společně začít... Před 1 rok, 3 měsíce  
Eriko tvuj nazor chapu..ale stejne si neumim predstavit, ze bych mohla byt zavisla na necem stejne tak jako na alkoholu. Pro me je alkohol proste ten "TOP"..bohuzel. tohle bylo super.. relax, spanek.. ale na toho "hajzla" stejne chut je.
Denisa
Senior Boarder
Příspěvky: 53
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65107
Re: Společně začít... Před 1 rok, 3 měsíce  
Ahojte, tady celkem jednodušše vysvětluje, jak to je s těma hormonama, když přestaneš pít. www.youtube.com/watch?v=0w2bc3MoUgs

Jdu si pustit paní Hogenovou.
U mě vše ok, jen nemám čas. Pít nehodlam a nebudu. Zatim se mě pořád drží hnus. Zdá se mi jasnější a jasnější proč nepít. Poskytuje mi to mnohem víc životní možností. Chut do života. Není to pořád hurá, není to pořád paráda, zrovna jsem trochu nemocná a přijdu si jak v kocovině. Všem stávajícím i nově příchozím hodně sil.
Rachel
Platinum Boarder
Příspěvky: 593
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65108
Re: Společně začít... Před 1 rok, 3 měsíce  
Sarka napsal:
Eriko tvuj nazor chapu..ale stejne si neumim predstavit, ze bych mohla byt zavisla na necem stejne tak jako na alkoholu. Pro me je alkohol proste ten "TOP"..bohuzel. tohle bylo super.. relax, spanek.. ale na toho "hajzla" stejne chut je.

Šárko, říká se tomu přesmyk závislosti. Kluci o tom pěkně mluví tady:
youtu.be/EMyy6SzQNvM

Na alkoholu jsi také nebyla závislá po jedné sklenici. Já Ti rozumím, našla jsi něco, co by mohlo píchnout a my Ti to tady bouráme, viď? Ale Erika má bohužel pravdu. Lidé se sklony k závislosti se mohou přesmyknout buď do jiné, anebo ještě hůř, vypěstovat si další.
Libuš
Gold Boarder
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65109
Re: Společně začít... Před 1 rok, 3 měsíce  
Ahoj Rachel,
super, že jsi o sobě dala vědět. Mám radost, když vidím, že to někdo nevzdá. Jsi pro mě tahounem. Upřímně- já mám z chlastu také stále pocit hnusu. Teď jsem dala 20km na běžkách a je mi skvěle. Jedeme dál, užij si poslech:-)
Libuš
Gold Boarder
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65110
Re: Společně začít... Před 1 rok, 3 měsíce  
Krásný den všem!

Já také držím, jen mám zase pracovní kolotoč, ale myslím na vás na všechny.

Jen se rychle vyjádřím k tomuto kontroverznímu tématu marihuany - zpočátku mi to terapeut dokonce doporučil jako mnohem lepší alternativu než je alkohol. Kdysi studoval v zahraničí a tak byl jedním z prvnách u nás, kteří THC v menší míře doporučovali při odvykání na alkoholu. Je na to publikováno několik odborných článků. Dám Ti sem odkaz na jeden časopis magazin-legalizace.cz/?s=alkohol

ALE! Nic se nemá přehánět. Je ideální ji používat na zrelaxování až na konci dne, kdy máš všechny úkoly splněné a nesmí se z Tebe stát každodenní hulič. Já pracuji hodně hlavou, takže 2x měsíčně, když to hodně přeženu, tak si zakouřím před spaním.

Teď se možná sesype vlna kritiky, ale takový je můj postoj k marihuaně.
Tereza
Expert Boarder
Příspěvky: 116
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65111
Re: Společně začít... Před 1 rok, 3 měsíce  
Tereza, "prehanet" .. jsem si vybavil divadelni hru Ztrata tridni knihy: "tak jsem si trochu zaprehanel" ..

Predchozi prispevky jsem pochopil ve smyslu: vytloukat klin klinem; tak dlouho chodit pro vodu, az se ucho utrhne; presmysk zavislosti jedne v druhou (treba s projevem az za x let) atd.

Coz muze vest k otazce: jak dlouho potrva 1x mesicne, jak dlouho 2x, 5x, 10 mesicne? Jak dlouho to trvalo u alkoholu? A pripadne jinych latkach (leky ..)? To je obecne otazka pro nas vsechny.

Kdyz ti ta cesta, volba funguje, tak dobry
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65112
Re: Společně začít... Před 1 rok, 3 měsíce  
Mým cílem je jednoho dne ukončit terapii, spát bez léků a žít život sama s čistou hlavou. Takže je to pro mě spíš pořád taková postupná cesta podle všeho.. kde ale postupně snižují dávky léků a alkohol mizí. Nechci být závislá na ničem dalším,i proto ta střídmost. A jo, občas mi to vážně pomáhá, např právě s tím spánkem.

Tímto v tom nikoho nepodporuju :-D rozhodně to není pro každého.
Tereza
Expert Boarder
Příspěvky: 116
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65119
Re: Společně začít... Před 1 rok, 3 měsíce  
Libuš, chcela som tým vlastne povedať to, že to nebude stále tak bolieť, tvojimi slovami, "život nebude stále tak boľavý", preto som použila príklad s fajčením, teraz si na cigarety ani nespomeniem, a dokonca, keď niekto pri mne fajčí, tak mi ten dym vonia
verím, že časom to bude ľahšie zvládnuteľné.
Kristína
Expert Boarder
Příspěvky: 137
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65120
Re: Společně začít... Před 1 rok, 3 měsíce  
Vítam nové spolubojovníčky, Juliete a Stellu, ako sa držíte, dievčatá?

Erika, Rachel, MichalB som vždy veľmi rada, keď prispejete do témy (ale to vy viete , človek si hlbšie uvedomí, že sa to dá.

Šárka, si zabila s tou mariškou ako ja osobne proti nič nemám, okolo mňa je dosť ľudí, ktorí ju praktizujú , len je to tenká hranica, ako bolo spomenuté, a my závislé mozgy, si musíme opatrne.. napríklad, keď som prestala fajčiť, tak som sa viac rozpila, závislosť som nahradila závislosťou.. ale zas na druhej strane, treba si pomôcť, ako sa dá..

..napríklad ako ja teraz, tak som to prehnala s cvičením, že som dva dni nebola schopná zísť po schodoch (bývam v paneláku bez výťahu), takže ma mohla prepadnúť akákoľvek chuť, nedokázala by som si po tú fľašku ísť do obchodu
Kristína
Expert Boarder
Příspěvky: 137
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...69707172737475...134
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter