Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...15
Dolů
Téma: Spokojená abstinence
*
#65496
Re: Spokojená abstinence Před 11 měsíce, 4 týdnů  
Libus, mam takovy pocit, ze tu dochazi k nejakemu zbytecnemu nedorozumeni

Ja sve kostlivce chodim resit na k tomu urcena mista. Problem muze byt, je s prijetim, smirenim se. Proto ta bolest je a tyka se urcitych veci v minulosti, meho chovani.

Nevim, na zaklade ceho si delas zaver, ze ja neresim sve kostlivce, nechci resit.
A dale nevim, proc a zda, mas pocit, ze srazeni z meho pohledu motivuje. Nic takoveho jsem netvrdil. Rikal jsem, ze rozdilne nazory na vec nas mohou posouvat.

Pokud konfrontace, rozdilne nazory nejsou pro tebe prinosem, staci rict a nebo me necist, nereagovat .
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65497
Re: Spokojená abstinence Před 11 měsíce, 4 týdnů  
Michale, souhlas, svatá pravda..
Já té prvotní euforii rozumím. Ale!!! 3 měsíce..... stále jsme na začátku. A hlavně pozor na trojky, to říká i pan Nešpor.
Já budu mít taky trojku, 1.5. 3 roky a musím říct, že nebezpečí číhá stále. Myšlenka,setina vteřiny .... Je to stále méně a méně často, ale je.
Abstinenci zdar.
Lenka X
Senior Boarder
Příspěvky: 78
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65499
Re: Spokojená abstinence Před 11 měsíce, 4 týdnů  
Ahojte,
myslím, že jen máme každý jiný přístup, jak se sebou pracovat. A každýmu sedí něco jinýho. Všeobecně mám pocit, že se tu podporujeme. A to je skvělý.
Lenko X gratuluju, skvělý.
Libuš taky gratuluju!
Nešpor řiká pozor na trojky? Mě přijde, že mam trojku teda každej den Ted jsem byla na výletě, na horách, viděla tam večírek, tančící lidi a párty, já měla takovou chut se připojit a dát si pivo. Nedala, jsem ráda. Dneska si taky nedam. Mám z toho chlastu hroznej strach. Právě, jak řiká Michal, ve mě je taky smutek, za to co nejde vrátit. jak jsem se chovala. Učím se odpouštět, hlavně sobě, ale jde to sakra ztuha.

Někomu ale tyhle "pravdy" nedojdou za celý
Rachel
Platinum Boarder
Příspěvky: 590
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65500
Re: Spokojená abstinence Před 11 měsíce, 4 týdnů  
se mi to nějak předčasně odeslalo:)

život. Je to každýho cesta, každýho volba. Pro mě ale tohle výhra, výhra sama nad sebou, pro mě a pro mojí rodinu. Děkuju za tu možnost si to zkusit.
Rachel
Platinum Boarder
Příspěvky: 590
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65511
Re: Spokojená abstinence Před 11 měsíce, 3 týdnů  
Libuš napsal:
Abstinenci zdar!

Včera jsem oslavila 3 měsíce od mého rozhodnutí začít nový život.
Beru to jako pomyslný návrat z léčebny. Koukám pod nohy, abych nezakopla, ale jsem šťastná! Není to euforie, ale spokojenost.
Nulová tolerance = spokojená abstinence.
Žiju nový, pěkný život. Je jiný, klidnější, příjemnější:
1)nejkrásnější jsou rána - skvělý spánek, noční úzkosti a nespavost jsou pryč.
2) pravidelně cvičím - na začátku, jak jsme si psaly, že na nás není alkoholismus vidět - tak teď jsem si skoro jistá, že je. Zmizelo mi břicho, srovnala se záda (už na zádech netáhnu batoh plný úzkostí a neradosti). Mám energie na rozdávání.
3) už neprokrastinuju v práci. Vše mi jde o hodně lépe.
4) nejsem roztržitá a obhroublá.
5) potkala jsem se s panem Božským -teprve teď, protože byl dlouho nemocný. Řekl, že vypadám úžasně a že skoro zapomněl, jak moc jsem milá a hezká. Nezapomněl - já jsem na konci roku 2022 - hezká a milá nebyla. Byla jsem oteklá, zhrublá a nešťastná, bolel mě život. 1/4 roku stačilo k tomu, aby vše bylo jinak. Píšu to sem, jako motivaci pro ty, kteří jsou na začátku a hlavně také pro sebe, kdybych někdy zapomněla, jak moc pěkné je nepít a žít obyčejný, milý život.

Díky všem tady za pomoc, i když jsme se ne ve všem shodli, bylo a je to pro mě moc přínosné...


Toto sa tak dobre číta
". . nepiť a žiť obyčajný, milý život." <3 <3
Libuš, nech sa ti darí takto naďalej!
Kristína
Expert Boarder
Příspěvky: 137
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65512
Re: Spokojená abstinence Před 11 měsíce, 3 týdnů  
Rachel napsal:
Ahojte,
myslím, že jen máme každý jiný přístup, jak se sebou pracovat. A každýmu sedí něco jinýho. Všeobecně mám pocit, že se tu podporujeme. A to je skvělý.
Lenko X gratuluju, skvělý.
Libuš taky gratuluju!
Nešpor řiká pozor na trojky? Mě přijde, že mam trojku teda každej den Ted jsem byla na výletě, na horách, viděla tam večírek, tančící lidi a párty, já měla takovou chut se připojit a dát si pivo. Nedala, jsem ráda. Dneska si taky nedam. Mám z toho chlastu hroznej strach. Právě, jak řiká Michal, ve mě je taky smutek, za to co nejde vrátit. jak jsem se chovala. Učím se odpouštět, hlavně sobě, ale jde to sakra ztuha.

Někomu ale tyhle "pravdy" nedojdou za celý


Presne tak, každý si tú svoju cestu šľapeme sami a po svojom.. niekedy síce nevládzeme, zastaneme, obzrieme sa so smútkom späť na tie hrôzy.. Ale dôležité je, že potom opäť ideme a nechávame to smutné ďaleko za nami, veriac, že keď sa opäť unavíme, zastaneme a obzrieme, už to nebude tak bolieť, tie hrôzy tam síce v diali budú, ale malé, bezvýznamné, pripomínajúce a vystrihajúce, ale už neohrozujúce našu cestu vpred!
Mám asi melancholickú náladu, či čo
Rachel, aj ja mám presne taký istý strach.
Kristína
Expert Boarder
Příspěvky: 137
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65521
Re: Spokojená abstinence Před 11 měsíce, 3 týdnů  
To je moc hezký. Je v tom pro mě velká naděje, to bych si tak přála
. Děkuji
Katka
Junior Boarder
Příspěvky: 36
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65533
Re: Spokojená abstinence Před 11 měsíce, 3 týdnů  
Je fajn psát autenticky, nejen to pozitivní. Takže i do spokojené abstinence napíšu edit bodu 5., který pro mě vůbec není příjemný - pan Božský nebude. Ještě nejsem zdravá a proto stále přitahuji zoufalce.
Ale uzdravuji se - dříve bych ho opět na úkor sebe zachraňovala, ale teď jsem pevná - nikoho takového do svého života už nepustím! Pomalu dokážu vidět život realisticky. Nebudu lhát, že mě to nesejmulo, ale na druhou stranu obrovsky povzbudilo, cítím to tak, že se uzdravuji. Psycholožka mi říkala, že bych měla počkat s novým vztahem a měla pravdu. Takže spokojeně budu kráčet svým životem sama, dokud se úplně neuzdravím, i kdyby to mělo být do konce života.
Libuš
Gold Boarder
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65599
Re: Spokojená abstinence Před 11 měsíce, 1 týden  
Vrátila se mi zpět moje rovnováha a odhodlání budovat nový život.

Strávila jsem pár dní na cvičení. Sešla se výborná parta. Protáhli jsme těla, smíchu tolik, že vůbec nechápu, takhle jsem to nikdy neprožívala. Taková volnost a svoboda! Na obědě v hospodě mě ani nenapadlo koukat po pivu. Mátový čaj to automaticky nahradil. Úžasně jsem si vychutnala výborné jídlo. Přiznávám - překvapila jsem sama sebe. Neusínám na vavřínech, ale mám opravdu radost. Před pár měsíci jsem si vůbec nedokázala představit, že by mi to šlo takhle lehce

Důležitý poznatek - některé lidi ze cvičení znám. Když jsem pila, vnímala jsem je spíš negativně. Oni mě nějak nepopsatelně štvali. Teď to bylo neuvěřitelné! Jakobych všechny měla ráda! Alkohol mi snad bral i schopnost mít rád, hlavně sama sebe

No, nevadí, nad rozlitým mlékem brečet nebudu. Mám na práci hezčí věci. Třeba pěkný film. Tělo je nádherně unavené. K tomu heřmánkový čaj. Pro alkohol teď není v mém životě místo. Jsem bez něj spokojená
Libuš
Gold Boarder
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65603
Re: Spokojená abstinence Před 11 měsíce, 1 týden  
Libuš, tak to zní skvěle a mam z tebe radost!
Rachel
Platinum Boarder
Příspěvky: 590
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...15
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter