Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...15
Dolů
Téma: Spokojená abstinence
*
#65650
Re: Spokojená abstinence Před 12 měsíce  
Další střízlivý víkend přede mnou. Po pár měsících abstinence se svět zdá čím dál tím hezčí.
Ranní procházka se psem po dešti, všude ticho a klid. Jaro je moje nejkrásnější období - vše začíná kvést, stromy a květy krásně voní, ptáci radostně zpívají.
Není důvod pít.
Nulová tolerance = spokojená abstinence.
Hlavně na to ve chvílích nepohody, nezapomenout!
Libuš
Gold Boarder
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65676
Re: Spokojená abstinence Před 11 měsíce, 3 týdnů  
A jedu dál.
Dnes jsem šla v 9 do posilovny. Vedle je sport bar. Barmanka šla do práce a venku stál roztřesený chlapík. Paní říká:" ještě není 9, ale pojďte dál, vypadá to, že se už nemůžete dočkat".

Díkybohu se mi nepodařilo propít se až do takového stavu.

Jsem moc vděčná, že jsem se dokázala včas zastavit. S velkou pokorou si uvědomuji, že nemám vyhráno. Ale jsem čím dál víc spokojená se svým střízlivým životem.

Dnes budu pít - v Kauflandu měly slevu na nějaké bio shoty z pomerančové šťávy se zázvorem, tak už se chladí, kamarádi.. Zítra ráno žádná kocovina, takže hurá na kolo.

P.S. zase mi volali ze staré party, at jdu dnes na koncert. Už dlouho odmítám, ale bylo mi to líto. Dnes poprvé jsem odmítla proto, že opravdu nechci. Můj starý život skončil...Jsem spokojená abstinentka
Libuš
Gold Boarder
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65714
Re: Spokojená abstinence Před 11 měsíce, 1 týden  
Ahoj všem.
Já za dva týdny končím léčbu v Dobřanech a to, čeho jsem se vždy bála, je nuda. Bez pití má člověk najednou spoustu času, který utíká jinak. Víno jsem milovala. Milovala jsem ho tak moc, že mě dostal sem. Pochopila jsem mimo jiné, že musím nahradit lásku k pití něčím, co mě bude stejně naplńovat, jinak budu mít v sobě prázdnotu, kterou pak vyplním zase jen pitím.
Elffia
Junior Boarder
Příspěvky: 25
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: Plzeň Narozeniny: 03/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65718
Re: Spokojená abstinence Před 11 měsíce, 1 týden  
Prázdnota - jako černá díra, kde není nic. Díky, že jsi mi to připomněla. Měla jsem to v začátcích abstinence. Už jsem na ten hnusný pocit zapomněla. Teď? Ani náhodou! Slovo nuda neznám. Vrátila jsem se ke svým koníčkům a zájmům. To si opravdu ohlídej, protože zaměstnat tělo a mysl je opravdu důležité. Nevím, do jakého prostředí se budeš vracet, jestli budeš mít práci, peníze atd., ale vždy se dá něco dělat a když u toho vydržíš, vše bude dobré.
Prázdnota nebude mít v Tvém životě místo.
Nulová tolerance = spokojená abstinence.

Dnes nebudu pít, nemám čas
Libuš
Gold Boarder
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65721
Re: Spokojená abstinence Před 11 měsíce, 1 týden  
Mám to štěstí, že mám velkou podporu, dobrou práci, stavíme barák, takže nuda snad po většinou nebude. Zájmy, které mám, jako je malba, sport.. jsem tady docela rozvinula a budu se tomu více věnovat venku. Ale co je nejdůležitější-nepodcenit doléčování!!! Spoustu času nezabralo jen samotné pití, schovávání, ale i přemýšlení nad ním a počítání kolik a kdy, aby to vycházelo atd.
Elffia
Junior Boarder
Příspěvky: 25
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: Plzeň Narozeniny: 03/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65722
Re: Spokojená abstinence Před 11 měsíce, 1 týden  
Libus, me by zajimalo jaka jsi ve skutecnosti.
Ja ty tvy euforii moc neverim, prijde mi premrstena.
A musim priznat, ze me to trochu odrazuje.
Jsou to takove fraze - pracovat na sobe, zamestnavat mysl.
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65724
Re: Spokojená abstinence Před 11 měsíce, 1 týden  
Ahoj Eriko,

nemusíš mi věřit. Mně úplně stačí, že si věřím já.
Jaká jsem? Mám velký problém s tím, že autentická, tzn. na nic si nehraju a nejsem sluníčkář. Když mi není dobře, řeknu, že mi není. Když jsem šťastná, jsem šťastná a nemám problém to sdělit. Setkávám se dost často s tím, že lidi, kteří se neumí ze života radovat, irituju. To už ale není můj problém.

Za 5 měsíců abstinence jsem na sobě udělala velké množství práce, jestli Tě tím odrazuju, tak to si budeš muset sama srovnat, proč?

Bez léčebny, bez jediného léku, jen s pomocí adiktoložky, abstinuji a světe div se, jsem spokojená. Baví mě to, protože mám plno zájmů a na mysl mi vůbec alkohol nepřijde - zaměstnávám tělo i mysl. Je to jednoduché, že?

Dobře si pamatuji, jak jsi tady psala o své návštěvě psycholožky, jak Tě rozhodila. Jj, četla jsem to tady dlouho než jsem opravdu začala abstinovat. Pokusů bylo milion.
Za mě to v žádném případě nejsou prázdné fráze. Naturelem jsem radostný člověk, který pod tíhou velkých životních ztrát a problémů, pil. Podařilo se mi naskočit na jinou cestu a jsem spokojená. Opravdu Ti moc přeji, abys byla také
Libuš
Gold Boarder
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65725
Re: Spokojená abstinence Před 11 měsíce, 1 týden  
Elffia napsal:
Mám to štěstí, že mám velkou podporu, dobrou práci, stavíme barák, takže nuda snad po většinou nebude. Zájmy, které mám, jako je malba, sport.. jsem tady docela rozvinula a budu se tomu více věnovat venku. Ale co je nejdůležitější-nepodcenit doléčování!!! Spoustu času nezabralo jen samotné pití, schovávání, ale i přemýšlení nad ním a počítání kolik a kdy, aby to vycházelo atd.

Tak to je super - máš se na co těšit, až přijdeš do reálného života.

Doléčování - určitě. Já mám takovou terapii tady. Jak si s holkama vzájemně připomínáme ty průsery, co jsme byly schopné udělat a ty stavy při pití, fuj. Hlavně na to nezapomenout! Už jsem se párkrát přichytila i u toho, že hlavně neusnout na vavřínech, to by se nemuselo vyplatit

Je obrovská úleva neschovávat pití, nepřemýšlet a nepočítat. Před chvílí jsem byla nakupovat. Košík mi hrál všemi barvami - ovoce a zeleniny. Už mají výborené melouny! Uvědomila jsem si, že i obsah košíku je bez chlastu více barevný a radostný

Tak hodně štěstí při návratu - nepít se rozhodně vyplatí...
Libuš
Gold Boarder
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65726
Re: Spokojená abstinence Před 11 měsíce, 1 týden  
Libuš já ti tu euforii klidně věřím, ale vlastně je to úplně jedno. Je důležité, že ty tomu věříš a jsem přesvědčená, že právě to nadšení tě nakopává a drží ve vyhovující abstinenci, kde nestrádáš.
Elffia
Junior Boarder
Příspěvky: 25
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: Plzeň Narozeniny: 03/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65727
Re: Spokojená abstinence Před 11 měsíce, 1 týden  
Přesně tak. Ona to ani není euforie, ale znovu objevená radost ze života. A máš naprostou pravdu - přesně to je hlavní stimul k abstinenci. Mně je bez chlastu opravdu dobře. Kéž by to tak zůstalo.
Libuš
Gold Boarder
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...15
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter